Mahlo: Tekstil Terbiyesi için Akıllı Çözümler

Otomatik doğrultma ve proses kontrolünde dünya pazar lideri Mahlo GmbH + Co. KG, akıllı çözümleriyle ITMA Asia fuarında yerini aldı ve salon 6, D13 numaralı standında çalışan ürün ağı ile düzleştirme ve kontrol alanında son gelişmelerini gösterdi. Şirketin odak noktası, her zaman sektörde gündem olan Networking ve sürdürülebilirlik oldu.

Mahlo: Tekstil Terbiyesi için Akıllı Çözümler

Satış Müdürü Thomas Höpfl, “15. nesil makinelerimizi, 70 yılı aşkın tecrübemizle en son teknoloji ile birleştirdik ve yine tekstil üretiminde ve terbiye işlemlerinde standartları biz belirledik.” dedi. Höpfl, Mahlo satış ekibi ve deneyimli satış temsilcisi Shanghai Kuantex ile birlikte, ITMA Asia’da ORTHOPAC RVMC-15 kombinasyon düzleştiricisi ile sürekli bir taşıma modelini sundu.

Mahlo’nun salınımlı mercek ve DSP (dijital sinyal işlemcisi) kullanarak distorsiyon tespiti için geliştirdiği optoelektronik tarama, muhtemelen piyasadaki en hassas ve çok yönlü sistemdir. Bir taşıyıcı köprüye yerleştirilen bu sensörlerin birçoğu, genişlik boyunca eşit olarak dağılır ve aynı anda atkı ipliğinin konumunu farklı noktalarda tespit eder. Tarama sistemi, atkı iplikleri, sıraları veya tafting sıralarının açı pozisyonunu tespit eder ve analiz eder. Kendinden optimizasyon fonksiyonuna sahip akıllı kontrol algoritması, buna uyarlanmış hidrolik veya elektrikli makara konumlandırmasıyla birlikte, tüm web bozulmalarının güvenilir bir şekilde alınmasını sağlar. En karmaşık ürün yapılarında bile sorun oluşturmaz. Standart ürüne alternatif olarak özel ürün yapıları için tarama sistemleri mevcuttur. Desenli ürünlerin (dantel, jakar, baskı, havlu kumaş) tarama ve distorsiyon düzeltmesi de kolayca mümkündür.

ITMA Asya’daki uzman izleyiciler, ayrıca, taban ağırlığını belirlemek ve hatta kullanmak için de kullanılabilen atkı ipliklerinin/ders sayısının online kontrolü ile yeni bir yöntem hakkında bilgi edinebildi. FAMACONT PMC-15, iplik veya örgü yoğunluğunu bir sensör yardımıyla ölçer ve reçete veri yönetiminde kayıtlı olan nominal değerle karşılaştırır. İplik yoğunluğunun nominal değerden tespit edilen sapması, gergideki iğneleme işlemi sırasında aşırı beslemeyi tamamen otomatik olarak düzenlemek için kullanılır. Sözde besleme kontrolü, sabit bir iplik/kurs yoğunluğu ve eşit bir temel ağırlık sağlar. Bu faktör, triko üreticileri için özellikle önemlidir çünkü ürün ağırlığı ile satılmaktadır ve müşteri spesifikasyonlarını tam olarak karşılaması gerekmektedir.

Networking ve sürdürülebilirlik her zamankinden daha fazla talep görüyor 

Yeni nesil makineleri ile Mahlo, müşterilerinin makinelerinde artan bağlantı taleplerine de cevap veriyor. Mahlo düzleştiriciler, sensörler ve kontrol döngüleri, mevcut makinelerin bireysel verilerinden sadece bir tık uzaktadır. “Müşteriler, bir İnternet bağlantısının olması şartıyla, uygun sensör teknolojisini ve uygun ağ bağlantısını kullanırlarsa, makineye her yerden erişebilirler. Müşteriler ayrıca herhangi bir makineyi ağa OPC UA sunucusu üzerinden uygun bağlantı ile bağlama seçeneğine de sahiptir. ”diye açıklıyor Höpfl.

15. nesil makinelerinde çapraz platform görselleştirme özelliği bulunur. Kullanıcı arayüzü, sadece birkaç tıklama ile işletme personelinin bireysel ihtiyaçlarına göre uyarlanabilir. Çok sayıda çalışma sayfası ayrı ayrı tanımlanabilir ve işletim elemanlarına, menülerde sürekli olarak gezinmek zorunda kalmadan tüm işlem parametrelerinin eksiksiz bir görünümünü sağlar. Görselleştirme, birkaç Mahlo cihazını görselleştirmek ve izlemek için bir bilgi merkezi olarak da kullanılabilir. Oluşturulan veriler veri tabanlarında saklanır ve uyarlanmış protokollerde özetlenebilir ve uygun ara yüzler aracılığıyla çıkartılabilir.

COMMENTS

error: PROTECTED CONTENT