Monforts’tan Manyetik Kaplama için Mikrodalga Kontrolü

Monforts Teknik Tekstiller Başkanı Jürgen Hanel, VDMA'nın tekstil makineleri bölümü tarafından düzenlenen uluslararası webtalk'ta konuşmacı olarak yer aldı.

Monforts’tan Manyetik Kaplama için Mikrodalga Kontrolü

Pleva’da Araştırma ve Geliştirme Mühendisi olan Johannes Lutz da en son Monforts kaplama teknolojisinin özel mikrodalga ölçüm sistemleri tarafından nasıl desteklendiğinin tüm ayrıntılarını anlatmak üzere etkinliğe katıldı.

Montex®Coat manyetik silindir kaplama seçeneği, operatörlere kolay bir kullanım imkânı sunarken,  işlemin sonunda temizliği de oldukça kolay yapılabiliyor. Ayrıca çok çeşitli kaplama ve terbiye işlemlerinin gerçekleştirilmesine olanak tanıyor.

Hanel, “Bu silindir, mıknatısın silindir içinde tamamen ayarlanabilen konumu ve mümkün olan dört farklı mıknatıs konumu sayesinde tekstil terbiyecilerine geniş bir seçenek yelpazesi sunuyor. Bu hem doğrudan kaplama sistemi hem de dolaylı kaplama olarak çalışacak şekilde ayarlanabiliyor.” dedi.

Lutz, elektronik değerlendirmedeki en son gelişmelere ek olarak, Pleva mikrodalga ölçüm teknolojisinin kaplama proseslerinde kullanımına ilişkin genel değerlendirme sundu.

Kaplama işlemlerinde sürekli yüksek kaliteyi sağlamak için uygulanan kimyasal miktarını doğru bir şekilde ölçmek ve kontrol etmek gerekiyor. Pleva’nın 700 serisi cihazları bunu, tekli veya üçlü, nokta birimleri veya çapraz ölçüm birimi olarak temin edilebilen temassız mikrodalga nem ölçüm teknolojisi ile gerçekleştiriyor.

COMMENTS