MS Printing Solutions, Mini Lario ile Pazardaki Liderliğini Sağlamlaştırıyor

Dijital tekstil baskı makinelerinin öncü üreticilerinden biri olan MS Printing Solutions, dünyada ilk ve tek 64 kafalı dijital baskı makinesi Mini Lario ile dünya pazarındaki yerini sağlamlaştırıyor.

MS Printing Solutions, Mini Lario ile Pazardaki Liderliğini Sağlamlaştırıyor

Dijital tekstil baskı makinelerinin öncü üreticilerinden biri olan MS Printing Solutions, dünyada ilk ve tek 64 kafalı dijital baskı makinesi Mini Lario ile dünya pazarındaki yerini sağlamlaştırıyor. MS Printing Solutions, yıllık 7 milyar doları aşan cirosu ve dünya çapında 29 bini aşkın çalışanıyla dijital baskı makineleri sektörünün liderlerinden Dover Corporation’ın bünyesinde yoluna devam ediyor.

2015 yılında Amerikan firmaları içerisinde ilk 500’de yer alan Dover Corporation, MS Printing Solutions SRL’yi satın aldı. Dover’ın; enerji, sıvı transferi, dondurucu, perakende ve mühendislik sistemleri gibi farklı sektörlerde de aktiviteleri bulunuyor. MS Printing Solutions da mühendislik sistemleri kolu altında yer alıyor.

Uzun yıllar Türkiye’de distribütör vasıtasıyla yer alan MS Printing Solutions, 2015 yılından itibaren kendi ofisini açarak Dover Türkiye olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Uzman satış ve satış sonrası destek, teknik servis ekibi, lokal yedek parça deposu ve Demo ve Eğitim Merkezi’yle iş ortaklarına direkt hizmet veriyor.

Dover’ın bünyesindeki firmalar olan Kiian Digital, J-Teck, Caldera ile dijital baskı, boya ve yazılım teknolojilerini bir araya getirerek oluşturduğu Dover Dijital Platformu’nda(Dover Digital Printing) da dijital baskı olarak yer alan MS Printing Solutions, ilk defa ITMA 2019’da sergilediği dünyada ilk ve tek 64 kafalı dijital baskı makinesi Mini Lario ile yenilikçi ve öncü çizgisini koruyor.

Dover Türkiye MS Printing Solutions Satış Yöneticisi Murat Özkiray Mini Lario hakkında şunları diyor:

“MS olarak yaptığımız Ar-Ge çalışmalarımızda da göz önünde bulundurduğumuz en önemli unsur, teknolojik gelişmeleri pazar ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda kullanıcılarımıza sunmak. Yeni Mini Lario 64 kafalı modelimiz tam da bu iki önemli unsurun kesiştiği noktada bulunuyor. Pazar lideri olduğumuz single pass dijital baskı segmenti ile gezer kafa dijital baskı segmentleri arasında hem üretim kapasitesi hem de yatırım maliyeti anlamında ciddi bir boşluk bulunmaktaydı. Single pass dijital baskı makinemizin sağladığı baskı kapasitesine ihtiyaç duymayan, bununla birlikte mevcut gezer kafa sistemlerimizden çok daha yüksek baskı kapasitesini hedefleyen kullanıcılarımız için Mini Lario modelimizi tasarlayıp pazara sunduk. Mini Lario da gezer kafalı dijital baskı sistemine sahip modelimiz fakat saatte 1.200 metre tüle varan baskı hızı ile kendi segmentini yaratan benzersiz ve rakipsiz bir ürün. Makineye uyumlu olarak tasarlanmış olan giriş, kurutma ve çıkış üniteleri ile kesintisiz çalışma olanağını garanti altına alınmış durumda. Önemli bir diğer avantajı ise yüksek baskı kapasitesi sayesinde hem işletme hem de zaman maliyet konularında ciddi tasarruf avantajı sağlaması. Kullanıcılarımızdan aldığımız geri dönüşler son derece olumlu ve bu yeni modelimizin pazarda kabulünün düşündüğümüzden çok daha hızlı olacağını gösteriyor. Türkiye de kurulumlarına başladığımız makinelerimiz de bu ürünün doğru ve ihtiyaç duyulan bir çözüm olduğunun ispatı niteliğinde.”

COMMENTS