MS Türkiye 2018 Yılında Türkiye İhracatını %40 Artırdı

Dijital tekstil baskı makinelerinin öncü üreticilerinden biri olan MS Printing Solutions, Türkiye pazarındaki yerini sağlamlaştırıyor. MS Türkiye’nin 2018'deki satış oranı önceki yıla göre %40 arttı.

MS Türkiye 2018 Yılında Türkiye İhracatını %40 Artırdı

MS Printing Solutions, yıllık 7 milyar Amerikan doları aşan cirosu ve dünya çapında 29.000’i aşkın çalışanıyla dijital baskı makineleri sektörünün liderlerinden Dover Corporation bünyesinde yoluna devam ediyor.

Luigi Milini tarafından kurulan MS Printing Solutions bir İtalyan firmasıdır. Milini ailesi 1930’lu yıllardan bu yana baskı ve empirme yapıyor. Luigi Milini de makine kökenli olduğu için önce flat, rotasyon baskıları, iyileştirmeler ve otomatikleştirmeler yaparak işe başladı. 2000’li yılların başında dijitale öncelik verilerek sadece dijital baskı makineleri üretildi. Aynı zamanda MS Printing Solutions bünyesinde buharlama makinesi yapıldı. 2015 yılında

Amerikan firmaları içerisinde ilk 500’de yer alan Dover Corporation, MS Printing Solutions SRL’yi satın aldı. Dover’ın; enerji, sıvı transferi, dondurucu, perakende ve mühendislik sistemleri gibi farklı sektörler- de de aktiviteleri bulunuyor. MS Printing Solutions da mühendislik sistemleri kolu altında yer alıyor.

Türkiye, Hindistan ve Çin gibi gelişmekte olan ülkelere ihracat gerçekleştiren MS Printing Solutions, dünya çapındaki tüm pazarlarda yeni iş ortaklarına ulaşmak için, yenilikçi ve modern teknolojiden ödün vermeyerek yüksek kalitede baskı yapabilen makineler üretmeye devam ediyor.

BASILI ÜRÜNLERDE DİJİTAL BASKI ORANININ % 8-9 OLMASI BEKLENİYOR

Dover Turkey – MS Printing Solutions Türkiye Ofisi Satış Yöneticisi Yaşar Uzun, Türkiye pazarı ile ilgili değerlendirme yaptı. “Türkiye tekstil üretiminin çoğunu ihraç ediyor.

Basılı ürünlerde dijital baskı oranının %8-9 olması bekleniyor ve dijital baskı makinelerine yapılan yatırımlar esasen ihracatçı üreticiler tarafından gerçekleştiriliyor. Tekstil ve basılı ürün ihracatı, dijital baskı makinesi üretimi ve satışının ana uzmanlığımız olduğunu göz önünde bulundurarak, dijital baskının makine pazarı için önemli bir motivasyon olduğunu düşünüyoruz.” Türkiye tekstil üreticilerinin, dijital baskı yatırımlarına ve MS Printing Solutions makinelerine büyük ilgi gösterdiğini belirten Yaşar Uzun, “MS Türkiye olarak, 2018’deki satış oranımız önceki yıla göre %40 arttı.” ifadelerini kullandı. Yaşar Uzun, Türkiye’de geçen yıl ağırlıklı olarak JP7 ve JPK orta ölçekli üretim makinelerine yatırım yapıldığını söyledi. Uzun, “Dijital baskı makinelerine yatırımın devam etmesini ve Lario’ya (tek geçişli) olan ilginin yanı sıra, geçtiğimiz yıl olduğu gibi çoğunlukla orta ölçekli dijital makinelere yatırım yapılmasını bekliyoruz.” dedi.

COMMENTS