NSC: İplik Hazırlama Teknolojilerinde Öncü

NSC, uzun elyaf iplikçiliğinde, yün, akrilik, ipek, keten, değerli elyaf ve teknik elyaflar için iplik hazırlama, kombine iplik çekme ve yarı kamgarnın taranması alanında dünya lideridir.

NSC: İplik Hazırlama Teknolojilerinde Öncü

“NSC fibre to yarn”, S200 germe koparma makinesi ve ardından D5GC40 model keçe açıcı ve GC40 model çekim makinesi gibi modellerin yer aldığı Tow To Top serisini Türkiye’de geliştirmeye ve pazara sunmaya devam ediyor. Son işlemci m/c içinse, FMV41/42 dikey ovalamalı finisör makineleri sunuluyor.

“NSC fibre to yarn” geçtiğimiz günlerde N. Schlumberger tarafından tasarlanan m/c (2,5m ya da 3,5m enindeki) SW35 taraklama makinesinin bulunduğu Yarı Kamgarn hatlarının ve ardından çekim makinesi GC 40 ve m/c FMV41/42 terbiye makinelerinden oluşan hazırlık hatlarının kurulumunu yaptı.

“NSC fibre to yarn” bir süredir, akrilik elyaflar veya karışımlı elyaflar için tarak ve çekim makinelerinin arasına ünlü taraklama makinesi ERA’yı yerleştirerek, geri dönüşüm hatlarının modernize edilmesini sağlıyor. Taraklama makinesi ERA’nın bu sürece katkısı, ekonomik olarak 4 avantaj sağlıyor.

-Üretim: 2 denyede günde de 1 ton. (3 vardiya)

-Temizleme: PB serisi (m/c)’ye  göre  %25  daha  az nep.

-Enerji tüketimi: Tasarruflu ekipman: Enerji tasarruflu  motor kullanımı.

-Yeni kinematik tasarımı sayesinde daha az yedek parça ihtiyacı. Bilge Otomasyon şirketi ile yedek parça tedarik etmek için bir birim kuruldu.

“NSC fibre to yarn”, makinenin geliştirilmesine katkıda bulunan çok sayıdaki Türk müşterisini anmaktan onur duyuyor. “NSC fibre to yarn” Barselona’da gerçekleşecek ITMA 2019 Fuarı’nda sergilenecek.

COMMENTS

error: PROTECTED CONTENT