Yüksek Teknoloji ve Endüstri 4.0 Sarma Çözümleri Tedarikçisi Savio ITMA 2019’da

İtalyan imalatçı Savio, 100 yılı aşan geçmişi boyunca tekstil değer zincirinde cazip niş alanlarda teknoloji lideri ve pazardaki en yenilikçi oyuncu olarak çalışmalarını sürdürdü.

Yüksek Teknoloji ve Endüstri 4.0 Sarma Çözümleri Tedarikçisi Savio ITMA 2019’da

İtalyan imalatçı Savio, 100 yılı aşan geçmişi boyunca tekstil değer zincirinde cazip niş alanlarda teknoloji lideri ve pazardaki en yenilikçi oyuncu olarak çalışmalarını sürdürdü. Savio, sektördeki en iyi para-değer karşılığı sunan ürünler sunarak ve ilgili tüm coğrafyalarda yerel pazarlar için yerel çözümler geliştirerek, pazardaki ihtiyaç ve talepleri hızlıca karşılayan varlığını sürdürüyor. Savio; İtalya, Çin, Hindistan ve Çek Cumhuriyeti’ne yayılmış üretim tesisleriyle, sarma, büküm ve rotor iplik eğirme makinelerinde lider tedarikçi olarak, iplik apre segmentinde uzmanlaşmıştır. Savio, Barselona’da düzenlenen fuarda yenilikçi, ileri seviye otomatik, enerji tasarrufu sağlayan makineleriyle, Endüstri 4.0 çözümlerini ziyaretçilerine tanıtacak.

Premium Paket Kalitesi

Savio, birçok farklı ihtiyaca ideal çözümler sunan, tekstil konusunda müşterilerini destekleyen ve talepleri karşılamak için yeni uygulamalar geliştiren sarma sistemleri sunuyor. Sentetik elyaf ve elastomerik iplikler (tek ve çift çekirdekli), pazardaki elyaf talebinin büyümesinde baskın bir rol oynayarak hayatımızın çok doğal bir parçası haline geldi. Savio’nun Polar Evolution ve EcoPulsarS sarma makineleri, standart dışı değerleri daima dikkate alırken, aynı zamanda mükemmel eklemler ve mükemmel paket şekli de sunarak, özel ekleme ve gerginlik kontrol cihazları sayesinde bu özel ve zorlu iplikleri kolayca işleyebiliyor.

Otomasyon: Savio’nun “Doğrudan Bağlantı Sistemi” Ismarlama Çözümleri

Bu tür çözümlerle elde edilen iplik kalitesi ve verimlilik avantajları sayesinde, eğirme işleminde entegre otomasyona duyulan gereksinim gittikçe artmaktadır. Fabirkalarda, bağlantısız sarımları ve ring iplik eğirme çerçeveleri (RSF) takımlarını çıkarmadan değiştirmeye imkan tanıyan, tam otomatik bağlantı çözümleri talep ediliyor. Bu entegre otomasyon beklentisi, Savio’ya, doğrudan ileri/geri besleyici esnekliğini arttırmak için müşterilere klasik bire-bir konfigürasyonlar yerine yeni ısmarlama bağlantı çözümleri sunmasını sağladı.

Savio’nun geliştirdiği en yeni çözüm Multi Link birden fazla ring eğirme çerçevesini Savio sarıcısına bağlayarak, iki ya da üç RSF’yi bir sarma makinesine bağlayan özel geliştirilmiş bir devreye dönüşüyor. Özel bir iPeg tablası ile RSF ileri/geri sarıcı kolayca dolaşım sağlıyor. Bu çözüm ile alan imkanları optimize edilirken, enerji tüketimi ve üretim maliyetleri de azalıyor.

Bu otomatik masura taşıma işlemi ile operatörlerin servis yolları kısalıyor ve ergonomik malzeme akışı sağlanıyor. Uzun ve çoklu bağlantılı makinelerde bile kaliteyi koruyarak, üretim, alan ve enerji maliyetleri azalıyor.

Savio’nun Endüstri 4.0 Macerası

Endüstri 4.0, üretim teknolojilerinde otomasyon ve veri alışveriş işlemlerinde trend haline geldi. Savio tekstil fabrikaları için bağlantı, veri yönetimi, uzaktan makine kurulumu ve operatör ile gerçek zamanlı etkileşim gibi akıllı çözümler sunuyor. Bugünlerde Savio’nun ürün geliştirme bölümü, çevrimiçi veri iletimi gerektiren “akıllı” bileşenlere odaklanmış durumda. Savio, makineler arası bağlantı sayesinde Basic, Business ya da Executive gibi modellerde ileri düzey yenilikçi imkanlar elde ederek Endüstriyel Nesnelerin İnterneti (IIoT) alanında farklı seviyelere gelmiş durumda. Savio Endüstriye Nesnelerin İnterneti çözümlerinde, tekstil sargısına sargı makinelerinde uygulanan her biri farklı seviyedeki Endüstri 4.0 uygulamaları basit bağlantı ve makine veri indirmeden uzaktan makine kurulumuna ve operatörle gerçek zamanlı etkileşime kadar farklı alanlarda uygun çözümler sunuyor.

Tekstil makinelerinin kalitesindeki gözlemlenen sıçrama, çalışanların akıllı saatlerle alarmları takip edebildiği bilekler gibi uygulamalarla, yeni kontrol sistemlerinde kendini gösteriyor. Sargı makinelerinden birinde sorun yaşandığında, Savio Smart Bracelet adlı akıllı saat üzerinden operatöre bir anormallik sinyali gönderiliyor.

Bu bileklik ile ayrıca, gerekli müdahale tipi de bildiriliyor, böylece makinenin arıza süresini azalıyor.

Bu veri yönetim sistemi, rutin işlerle zamanını harcayan fabrika operatörlerini rahatlatan çok modern ve önemli bir araçtır. Veri analitiği sayesinde, farklı üretim aşamalarını en uygun şekilde yönetmeyi ve tüm önemli parametreleri her zaman ve her yerde izleyerek mobil cihazlardan faydalanan büyük miktarda veri elde edilebiliyor. Savio müşteriler, tüm bu özellikler sayesinde genel ekipman verimliliğini kontrol edebiliyor, iş gücü verimliliğini arttırabiliyor ve kaliteyi ve çalışma süresini en üst düzeye çıkarabiliyor.

Hizmetler de artık mobil olarak sunuluyor. Teknolojik gelişmeyle ilgili bir diğer konu da bakım; gerçek zamanlı olarak yardım ağına bağlanan çok sayıda sistemle, uzaktan işlemleri artık sahaya teknisyen göndermeye gerek kalmadan yazılım üzerinden de yapılabiliyor. Savio Winder 4.0 ise makine operatörü ve hizmet uzmanı arasında ihtiyaç anında bir iletişim aracı gibi çalışıyor.

Elyaf – İplik

COMMENTS

error: PROTECTED CONTENT