Oerlikon Barmag Huitong Engineering’ten İlk PBS Tesisi

Çin’de Yingkou Kanghui Petrochemical Co. Ltd.'de polibütilen süksinat (PBS) için bir polikondenzasyon tesisi faaliyete geçirildi. Oerlikon Barmag Huitong Engineering'in ekipman ve mühendislik sağladığı PBS tesisi, günlük 100 ton üretim kapasitesine sahip.

Oerlikon Barmag Huitong Engineering’ten İlk PBS Tesisi

Biyolojik olarak parçalanabilen filmler için yüksek viskoziteli yongalar üretiliyor. Bu şekilde, Hengli Group’un bir yan kuruluşu olan Yingkou Kanghui, Çin dışından da gelen biyolojik olarak parçalanabilir polimer ürünlere yönelik artan talebe yanıt veriyor.

2011 yılında kurulan Yingkou Kanghui Petrochemical Co., Ltd., ağırlıklı olarak polyester yonga ve film üretiyor. PBS üretimine girmesiyle birlikte, şirket kendisini biyopolimer üretimi alanında bir öncü olarak konumlandırıyor: Sadece okyanuslarda değil, büyük miktarlarda plastik atıklar düşünüldüğünde, biyopolimerler geleceğin malzemeleri olarak kabul ediliyor.

Yingkou Kanghui Petrochemical Co., Ltd.’deki yeni tesis sözleşmenin imzalanmasından itibaren yaklaşık 14 ay içerisinde Oerlikon Barmag Huitong Engineering’in desteği ile faaliyete geçirildi.

COMMENTS