Oerlikon Manmade Fibers Web Seminerleri, Ev Tekstiline Odaklandı

Oerlikon Manmade Fibers, ev tekstil ürünleri konulu bir web semineri serisi ile yeni yıla start verdi. Şirketin etkinlik takvimi geleneksel olarak Domotex ve BCF sempozyumu ile başladı.

Oerlikon Manmade Fibers Web Seminerleri, Ev Tekstiline Odaklandı

BCF iplik sistemleri alanında lider firmalardan biri olan Oerlikon, müşterileri için bir alternatif bir etkinlik düşündü. Oerlikon Manmade Fibers’ın organize ettiği web seminerlerinin odak noktası ev tekstili ürünleri oldu.

BCF S8 ile halı ipliği üretimi; tecrübeden gelen yenilik

Web semineri serisi, BCF S8 sisteminin sunumu ile 3 Mart 2021 tarihinde başladı. Oerlikon Neumag şirketinde BCF Satış Müdürü Nis Lehmann- Matthaei, Monocolor varyantının en son geliştirme adımlarını tanıttı. Sistem teknolojisi, “Tecrübeden gelen yenilik” sloganı altında şimdiye kadar hiç olmayan eğirme hızları, 700’e kadar filament ve 2,5’ye kadar dpf ile fark yaratıyor.

BCF S8 Tricolor – Halı ipliği üretiminiz için ileriye doğru büyük bir adım

BCF Satış Müdürü Michael Rübenhagen, web seminerinde Tricolor iplik üretimini ele aldı. Patent için başvurulan CPC-T ünitesi (Color Pop Compacting) sayesinde BCF S8 ile melanjdan kesin olarak ayrılmış renklere kadar 200.000’den fazla renk tonu üretilebiliyor.

BCF S8 Tricolor, Domotex Asia’da Sergilenecek

Oerlikon Neumag, verimli, tek renkli veya üç renkli bir varyant olarak BCF S8 halı ipliği sistemi ile müşterilerin isteklerine cevap veriyor. BCF S8 Tricolor, 24-26 Mart 2021 tarihleri arasında Şanghay’da gerçekleşecek olan Domotex Asia / Chinafloor’da sergilenecek.

İster tek renkli ister üç renkli versiyonu olsun, BCF S8’in performans verileri ve teknolojik incelikleri çok sayıda ticaret fuarı ve tanıtım turunda şimdiden büyük bir etki yarattı: İplik başına 700’e kadar olası lif ile BCF S8, kardeşi BCF S + ‘dan (400 filament) açık bir şekilde daha iyi performans gösteriyor. Ayrıca 2,5 dpf’ye kadar daha ince titreler garanti ediyor.

Ek olarak, yeni Witras III-37 sarıcıdaki işlem hızı, her zamankinden 3.700 m/dak daha yüksek. Önceki teknolojilere kıyasla yüzde 15’e kadar artan bir iş hacmi sağlıyor. Sonuç olarak, yüzde 99’luk bir sistem verimliliği ve bir kilogram iplik başına yüzde 5’e varan enerji tasarrufu sağlamak mümkün oluyor.

BCF S8’in üç renkli versiyonu tüm dilekleri gerçekleştiriyor

Halı ipliği üreticileri için ürün farklılaştırma olanakları, daha esnek renk karıştırma varyantları sayesinde BCF S8 ile her zamankinden daha fazla. Bu prosesteki çekirdek bileşen olan, patent başvurusu yapılmış olan Color Pop Compacting (CPC-T) ünitesi, üç renkten elde edilen 200.000’den fazla renk tonu sunuyor.

WINGS HD ve eAFK Big V ile ev tekstili ürün portföyünüzü tamamlanıyor

Halı ipliği portföyü, ağır denye uygulamalarına yönelik bir POY – DTY çözümü ile tamamlanıyor: Halı ipliği üreticileri, WINGS HD ve eAFK Big V ile Ağır Denye DTY ipliklerine olan artan talebi verimli ve ekonomik bir şekilde karşılayabiliyor. Teknoloji, Bölge Satış Müdürü Oliver Lemke tarafından tanıtıldı.

Ağır Denye POY ve DTY için kompakt eğirme sistemi

Dördüncü bir web seminerinde Ürün Yöneticisi Ralf Morgenroth VarioFil R+ ile, kardeş şirket BBE’nin geri dönüşüm filamenti iplik için kompakt eğirme sistemini tanıtıyor. Sistem, POY üretimi için kullanılabiliyor.

COMMENTS