Picanol Konteyner Taşımada LNG Kamyonlarını Kullanıyor

Picanol (Picanol Group), ana nakliye ortaklarından Group-GTS (Tessenderlo) ile birlikte Ypres ile Antwerp arasında konteyner taşımacılığı yapacak olan iki LNG kamyonu kullanmaya başladı.

Picanol Konteyner Taşımada LNG Kamyonlarını Kullanıyor

Picanol (Picanol Group), ana nakliye ortaklarından Group-GTS (Tessenderlo) ile birlikte Ypres ile Antwerp arasında konteyner taşımacılığı yapacak olan iki LNG kamyonu kullanmaya başladı.

LNG (Likit Doğal Gaz); SOx, NOx ve kurum partikül emisyonlarını önemli ölçüde azaltıyor. Ayrıca sera gazı emisyonunu da düşürüyor. LNG kamyonları, karbondioksit salınımı %20 azaltmakla kalmayıp aynı zamanda oldukça sessiz çalışan motorlara sahip. Group-GTS LNG kamyonlarında, kör noktalardan hassas şekilde geçmesi gereken kullanıcılar için uyarı işaretleri bulunuyor.

Picanol’ün lojistik departmanından her gün dokuma makineleri ile yüklenen konteynerler dünya üzerinde farklı noktalara sevkiyat yapmak üzere yola çıkıyor. Bu makinelerin çoğu deniz yolu ile uluslararası müşterilerine ulaştırılıyor. Dolayısıyla, firma konteyner limanlarından yapılan taşımacılıkta karbondioksit emisyonlarını düşürmenin yollarını aradı. Böylece, Group-GTS ortaklığı ile LNG kamyonlarını kullanmaya karar verdi. LNG, ağır taşıma uygulamaları ve uzun mesafe taşımacılıkta cazip, çevre bakımından sağlam ve uygun maliyetli bir alternatiftir.

Picanol şu anda konteyner taşımacılığında iki LNG kamyonu kullanıyor.  LNG dolum istasyon ağı hala sınırlı olduğu için, bu kamyonlar sabit bir güzergâh kullanıyor. LNG kamyonları, kullanım kapsamına bağlı olarak yılda yaklaşık 170.000 ila 250.000 kilometre arasında yolculuk yapıyor.

Yüksek performanslı dokuma makineleri üreticisi

Picanol Grubu, ileri teknoloji dokuma makinelerinin, döküm parçalarının ve kontrolörlerinin geliştirilmesi, üretimi ve satışı konusunda uzmanlaşmış uluslararası, müşteri odaklı bir gruptur.

Dokuma Makineleri

Picanol, airjet veya rapier teknolojisine dayanan ileri teknoloji dokuma makineleri geliştiriyor, üretiyor ve satıyor. Picanol, dünya çapındaki dokuma fabrikalarına dokuma makineleri tedarik etmekte ve aynı zamanda müşterilerine dokuma tezgâhları ve dokuma tarakları, eğitim, yükseltme kitleri ve yedek parçalar gibi ürün ve hizmetleri sunuyor. Seksen yılı aşkın bir süredir, küresel endüstride öncü bir rol oynayan Picanol, şu anda dünyanın önde gelen dokuma makinesi üreticilerinden biridir.

Picanol, hem rapier hem de hava jetli dokuma teknolojilerinde küresel pazarda aktif bir rol oynuyor. Yüksek teknoloji ürünü Picanol dokuma makineleri, ek ürün ve hizmetleri hem kendi şubeleri hem de dünya çapında bir acente ağı aracılığıyla satılıyor. Şu anda, dünya genelinde toplamda 175.000 dokuma makinesi kurulan yaklaşık 2.600 dokuma fabrikası Picanol makinelerini kullanıyor. Picanol bugüne kadar 375.000’den fazla dokuma makinesi üretti.

Picanol, denim (kot pantolon), gömleklik kumaş gibi genel konfeksiyon tekstilleri ve havluluk kumaş ve iç tekstiller gibi ev uygulamaları için dokuma makineleri sunuyor. Ek olarak, Picanol ayrıca otomotiv ve tarımsal uygulamalar, destek kumaşları, filtreleme kumaşları, tıbbi tekstiller, lastik kordonu ve bir dizi başka teknik uygulama gibi teknik tekstiller için dokuma makineleri de sağlıyor.

Picanol makineleri en yüksek düzeyde çok yönlülük, esneklik ve kullanım kolaylığı ile en üst düzeyde performans sunuyor. Bu, güçlü ve dünya çapında bir servis ağı ile birleştirildiğinde, Picanol ile birlikte projesini büyütebilecek her dokumacının garantisidir. Ayrıca, enerji tüketimini azaltma ve hammadde israfını önleme konusundaki sürekli odak noktası bunu en sürdürülebilir şekilde gerçekleştiriyor.

COMMENTS