Pluvia, Çevreci Üretimleriyle Su Tüketimini En Aza İndiriyor

Günümüzde şirketlerin en fazla önem verdiği alanların başında verimlilik geliyor. Maliyet kontrolü ve üretim hızı, şirketlerin odaklandıkları en önemli faktörler olarak karşımıza çıkıyor.

Pluvia, Çevreci Üretimleriyle Su Tüketimini En Aza İndiriyor

Günümüzde şirketlerin en fazla önem verdiği alanların başında verimlilik geliyor. Maliyet kontrolü ve üretim hızı, şirketlerin odaklandıkları en önemli faktörler olarak karşımıza çıkıyor.

Su tüketiminin en aza indirildiği üretim yöntemleri her geçen daha da önem kazanıyor. Şirketler bu tüketimi, hem maliyetlerinin düşürülmesinde hem de çevreye karşı olan sosyal bilinçlenme nedeniyle oldukça önemsiyor.

Tachyon Makine, üretimini yaptıkları Pluvia Kontinü Yıkama Makineleri ile tekstil sektöründe, özellikle boyahanelerin ihtiyaç duyduğu üretim hızını sağlıyor ve bunu mümkün olan en düşük maliyetle gerçekleştiriyor. Özellikle yaş işlemlerde en büyük maliyet kalemi olan su ve buhar tüketiminde, eşdeğer makinelere göre önemli farklılıklar yaratan Pluvia Kontinü Yıkama Makineleri ile bu tüketim kalemlerine ek olarak elektrikten de tasarruf etmek mümkün oluyor. Elbette, bunu yaparken müşterilerin, ürünlerinde istedikleri en yüksek kalite değerlerinden ödün vermemeleri de sağlanıyor.

Pluvia, boya sonrası yıkama prosesi kullanan tüm firmalara yönelik ürünler tasarlayarak müşteri ihtiyacına uygun üretimler gerçekleştiriyor. Örneğin;

Pluvia CircumDye ile reaktif boyanmış kumaşların yıkama aşamaları 7-10 l / kg su ile tamamlanabiliyor. Buhar tüketimi, doğrudan su tüketimiyle ilişkili olduğundan 0,25 ila 0,35 kg / kg’a düşüyor. Bu tüketim değerleri ve HT boyama makinelerindeki verimlilik artışı, yatırımın geri dönüşünü önemli ölçüde kısaltıyor.

Pluvia CircumPrint ile baskıdan sonra ihtiyaç duyulan bekleme süreleri için firmaya özel tasarımla en yüksek haslık değerlerini karşılayabilecek etkili bir yıkama yapmak mümkün oluyor. Üstelik bunu yaparken 20-30 l / kg su ve 1.5-2.5 kg / kg buhar tüketimi ile Circum Print, en verimli makine olduğunu kanıtlıyor.

Pluvia MaximeDrum; ipek, pamuk, viskon, modal, tencel, polyester ve karışımlar gibi hemen hemen her türlü kumaşı hiç kırıksız ve mümkün olan en yüksek haslık değerleriyle yıkayabilen tamburlu yıkama makinesidir. Geleneksel makinelerden farklı olarak Maxime Drum’ın patentli tambur tasarımı, suyun, kumaşın içinden tekrar tekrar geçmesini sağlıyor. Dolayısıyla bu da yıkama kalitesi artırıyor.

Pluvia Kontinü Yıkama Makineleri tamamen kompakt ve modüler olduğundan müşteriler kapasiteyi arttırmak istiyorsa bu talep, mevcut hatta hızlı bir şekilde ilave kabinler eklenerek karşılanabiliyor.

Pluvia; ürün çeşitliliğini yalnızca uzmanı olduğu alanda geliştirerek ürettiği her makinenin dünyanın en verimli ve yenilikçi makinesi olduğundan emin olmak istiyor. Bu nedenle önümüzdeki dönemde de kontinü yaş işlem makineleri üzerinde çalışmaları devam ediyor. Örneğin; Pluvia Pura yakın zamanda kurulumu tamamlanan ilk Kontinü Pad Steam Kasar Makinesidir.

Firma yetkilileri alınan ilk sonuçların umut verici olduğunu ve Pluvia Pura’nın tanıtım faaliyetlerine ağırlık vereceklerini belirtiyor. Yetkililer ayrıca mevcut Covid-19 nedeniyle yavaşlayan ihracat çalışmalarında da yakın dönem için pozitif beklenti içinde olduklarını, işletmelerin açılmaya başlaması ve kapasitelerinin dolmaya başlamasıyla yurt dışından da olumlu sinyaller gelmeye başladığını iletiyor.

COMMENTS