Premier’in Yeni Türkiye Mümessili: Öztürk Tekstil

Tekstil endüstrisi için kalite kontrol, iplik laboratuvarları, temizleme, iğ ve iplik kopuş izleme ve fitil durdurma teknolojileri üreticisi Premier’in yeni Türkiye mümessili Öztürk Tekstil oldu.

Premier’in Yeni Türkiye Mümessili: Öztürk Tekstil

1992 yılından bu yana tekstil sektörüne yönelik makine alım-satım, tamir ve teknik destek hizmeti veren Öztürk Tekstil, ayrıca ikinci el makine satış, kurulum ve montaj sonrası destek hizmetlerini yürütüyor. Müşterileriyle dostluk temelli ilişkilere sahip olan firma, Türkiye dışında Bulgaristan, Azerbaycan, Özbekistan, Türkmenistan, İran ve Suriye gibi ülkelerde de faaliyet gösteriyor.

Bunlara ek olarak Alexander & Giovanelli ve H-Fang firmalarının Türkiye mümessilliğini yapan Öztürk Tekstil, temsil ettiği firmalara Premier Evolvics’i de ekledi.

Premier Evolvics, tekstil endüstrisi için kalite kontrol, iplik laboratuvarları, temizleme, iğ ve iplik kopuş izleme ve fitil durdurma ürünleri alanında hizmet vermek üzere 1983 yılında Hindistan’da kuruldu. Bugün, Türkiye, İspanya, Suriye, Tayland, Tayvan, Arjantin, Avustralya, Bangladeş, Brezilya, Çin, Mısır, Yunanistan, Endonezya, İran, İtalya, Meksika, Pakistan, Peru, Filipinler, Portekiz, Güney Afrika’yı içeren dünya çapında satış ağıyla küresel bir varlığa sahiptir. Ürünlerinin çoğu CE sertifikalı olan firma,1997’de Elektronik Departmanı tarafından Hindistan’daki en iyi Elektronik Şirketi ve 1998’den beri kategorisinde en iyi ihracatçı ödülüne layık görüldü. Bu çarpıcı ihracat pazar payı, ürünlerinde dünya standartlarında kalite standartlarının sağlanması ve aynı zamanda çok hızlı yanıt veren bir satış sonrası destek sistemi ile elde edildi.

Alexander & Giovanelli

Alexander & Giovanelli şirketi 1917’de dönemin tekstil merkezi Legnano’da kurulmuş İtalya menşeli bir şirkettir. 100 yılı aşkın tarihi boyunca çözgü, depolama ve taşıma alanlarında yenilikçi makineler üretmiş, makinelerini yeni teknolojilerle sürekli geliştirdi. Geniş ürün yelpazesi ile kendisini kanıtlayan firmanın ürünleri şu anda 25’ten fazla ülkede çalışıyor. Bir asırdır aynı kalite ve özenle son teknoloji çözgü makineleri, depolama sistemleri, taşıma makineleri ve tekstil aksesuarları üretmeye devam ediyor.

H-Fang

Kurulumu 2000 yılına dayanan H-Fang şirketi ağırlıklı olarak kompakt modifikasyon sistemleri üzerine hizmet veriyor. Birçok kere “Jiangyin Top 100 Star Enterprise” derecesi alan şirket bugüne kadar 15 milyondan fazla iğ dönüştürdü. Şirketin 8 ulusal buluş patenti ve 60’tan fazla model patenti bulunuyor.

COMMENTS