Red Carpet: ‘Çok Şey Yapıldı Ama Daha Fazlasının Yapılması Gerekiyor’

Red Carpet, temelini İtalya'nın meşhur yünlü kumaş geleneğinden alarak 2012 yılında Vicenza bölgesinde kurulmuş olup Teksel Tekstil tarafından Türkiye'de temsil edilir. Makine üretim hatları, kontinü dekatür makinelerinden (atmosferik ve buhar basıncı altında), buharlama makinelerine ve örme kumaşlar için keçe kompaktör makinelerine kadar çeşitlilik gösterir.

Red Carpet: ‘Çok Şey Yapıldı Ama Daha Fazlasının Yapılması Gerekiyor’

Red Carpet, temelini İtalya’nın meşhur yünlü kumaş geleneğinden alarak 2012 yılında Vicenza bölgesinde kurulmuş olup Teksel Tekstil tarafından Türkiye’de temsil edilir. Makine üretim hatları, kontinü dekatür makinelerinden (atmosferik ve buhar basıncı altında), buharlama makinelerine ve örme kumaşlar için keçe kompaktör makinelerine kadar çeşitlilik gösterir.

Red Carpet, çalışanlarının deneyimleri ve uzmanlıklarına dayanarak tekstil terbiye makineleri alanında yenilikçi çözümler sunmak amacıyla müşterilerine hizmet vermektedir.

‘Çok şey yapıldı ama daha fazlasının yapılması gerekiyor’ mentalitesini benimsemiş olan Red Carpet, piyasanın sunmuş olduğu makinelerin tam olarak karşılayamadığı ihtiyaçları gideren yenilikçi endüstriyel projeler geliştirdi. Firma, tasarım faaliyetlerine ilk olarak doğal ve sentetik dokuma kumaşlar için dekatür makineleri ile başladı.

Yünlü ve sentetik kumaşların, ‘tuşe’ ve ‘en stabilitesi’ üzerinde olumlu etkisi olan parametrelerin hassas bir şekilde incelenmesi doğrultusunda Red Carpet, piyasadaki makinelere kıyasla kendini farklı kılan aşağıda ki avantajlar ile kontinü dekatür ve buharlama makinelerini piyasaya sundu;

– Performans

– Esnek Kullanım Olanağı

– Yenilikçi İçerik

Ayrıca,

– Benzer makineler ile elde edilen ‘tuşe’ ve ‘en stabilite’ sonuçlarına kıyasla daha yüksek kalite sağlamak

– Makine çalışma hızına bağlı olarak proses sürecinin kısaltılması ile üretim maliyetlerini azaltmak

– Yüksek verimlilik

Wool Power; yün, sentetik ve karışımları kumaşların dekatür işleminde yenilikçi 2 patent sundu.

EKSTRA GÜÇ PATENTİ ile kumaşların buhar tankı içerisindeyken uygulanan basınç (2 kg/cm2′ ye kadar) sayesinde şimdiye kadar ulaşılamayan tuşe, ezme ve kumaş görüntüsünü garanti eder.

INFRARED LAMBALAR İLE KURUTMA PATENTİ ile kumaş üzerinde olması gereken nemi muhafaza ederken, fazla buharın uzaklaştırılmasına imkan sağlar. Bu sayede kumaşa ‘kondisyonlu’ gibi çıkan bir ‘tuşe’ verir. Herhangi bir parçası keçe ile temasta olmayan bu sistem işlem görmüş kumaşın her yerinde aynı homojenliği sağlar.

Bir sonraki adım olarak yün ve yün karışım kumaşlarda dekatür ile birlikte sıklıkla kullanılan yenilikçi buharlama makineleri ile devam etmek oldu.

HYBRID Plus – Bant ve/veya zincir üzerinde buharlama ve en stabilitesi

HYBRID Serisi makinelerin ortak özellikleri:

– Dinamik Buharlama Etkisi – Buhar kumaş üzerinden geçmek için zorlanır ve böylece buhar/nem emilimini arttırır.

– Teleskopik Buhar Dağıtıcı – Makine genişliği önemi olmaksızın teleskopik buhar dağıtıcılar sayesinde işlem görecek kumaşın genişliği ile sınırlandırılan buharlama uygulaması.

– Hybrid Teknolojisi – Kullanılan su ve buharın istenildiği gibi karıştırılmasına imkan verilerek buhar kullanımında önemli miktarda tasarruf sağlanır.

Son olarak geliştirilen, yenilikçi içeriğe sahip bir  keçe kompaktörü olan FLASH MEMORY üretimine başlandı. FLASH MEMORY keçe kompaktör prosesini kökten yenileyen gerçek bir atılımı temsil eder.

Flash Memory teknolojisinin sağlamış olduğu avantajlar;

– Günlük üretimi büyük ölçüde arttırır.

– Düşük makine bakım maliyetleri ve kesintisiz üretim imkanı sağlar.

– Geliştirilmiş kumaş boyut stabilitesi sunar.

– Çalışma hızına bağlı olmaksızın, en iyi proses sonuçlarını elde etmeyi garantiler.

Flash Memory makinesinin sunmuş olduğu avantajlar, alınmış olan 3 yenilikçi patent ile kanıtlanır.

Geleneksel kompaktörlerde bulunan KOMPAKTÖR PABUÇLARI sarf malzeme olarak üretilir ve bu sebeple sürekli bakım ve/veya değişim gerektirir. Yenilikçi patenti sayesinde Flash Memory üzerinde bulunan KOMPAKTÖR PABUÇLARI sürtünmeye karşı dayanaklı ve sürtünmeyi önleyen malzemeden üretildi. Bu patent ile bakım maliyetleri ve buna bağlı olarak üretim kesinti süreleri sıfıra indirildi.

Farklı özelliklerdeki kumaşlar ile çalışabilmek için PATENTLİ KOMPAKTÖR PABUÇ üzerinde gerginlik ayarı yapılabilir. Bu sayede kumaş keçe yüzeyine mükemmel bir şekilde tutunur.

MEMORY PATENT keçe kompaktlama kapasitesinin en iyi şekilde kullanılmasını sağlar ve işlem sırasında elde dilen kompaktlama değerlerinin sabitlenmesine izin verir. Sonuç olarak üretim hızı önemli ölçüde arttırılabilir ve günlük üretim ciddi oranda artış gösterir.

COMMENTS