Dünyada Büyük Bir Değer ‘BTSR’

40 seneyi aşkın süredir İtalyan BTSR firması, iplik hazırlama sürecinden başlayarak tekstil prosesleri sürecinde devam eden tüm üretim aşamalarında, tekstil iplik sektöründe faaliyet gösteren en büyük firmalarının uluslararası düzeyde çalışma ortağı oldu.

Dünyada Büyük Bir Değer ‘BTSR’

40 seneyi aşkın süredir İtalyan BTSR firması, iplik hazırlama sürecinden başlayarak tekstil prosesleri sürecinde devam eden tüm üretim aşamalarında, tekstil iplik sektöründe faaliyet gösteren en büyük firmalarının uluslararası düzeyde çalışma ortağı oldu.

BTSR tarafından sunulan çözümler; geleneksel, elastomer, cam ve karbon elyaflı iplikler dâhil olmak üzere tüm iplik türlerinin, iplik hareket sürecinin izlenmesi, besleme geriliminin kontrolü ve önemli kalite parametrelerinin kontrolü için ortaya çıkan ihtiyaçları karşılamak üzere tasarlanmış olan elektronik sensörler ve akıllı sistemler içerir.

BTSR markası, sektörde faaliyet gösteren iş birlikçiler tarafından, garanti ve yenilik kavramlarının eşanlamı olarak tanınır. BTSR, 30’dan fazla ülkede yaygın olan uluslararası dağıtım ağı sayesinde, dünya tekstil piyasasında büyük bir değerdir ve bu ağ aracılığıyla tüm Uzakdoğu’da ya da Avrupa’dan Kuzey ve Güney Amerika’ya kadar bulunan tüm önemli pazarlarda nitelikli bir destek sağlayabilir.

Teknoloji, Organizasyon, Kalite

BTSR firmasının üretim döngüsü iki temel aşamadan oluşur. Bunlardan birincisi, en üst seviyede teknolojik ve robotik otomasyon kontrollü bir aşamadır. Bu aşama, asgari miktarda son derece kalifiye işgücünün kullanılmasını ve ürünlerin temelini oluşturan elektronik bileşenlerin seri üretimi için tamamen otomatikleştirilmiş hatların kullanılmasını öngörür. ikinci aşama ise manuel bir aşama olup bitmiş parçaların takibini sağlamak amacıyla organize edilmiş çalışma grupları aracılığıyla tüm bileşenlerinin doğrulanmasını, birleşmesini, kalibrasyonu ve seri numarasıyla tanımlanmasını kapsar. Teknolojik yeniliklere her zaman önem verilen üretim bölümde, piyasada bulunan en modern makineler ve ekipmanlar kullanılır.

Gelişmiş üretim sistemleri, ürün verimliliği açısından yüksek derecede önem taşıyan, tam kontrollü ve istenilen zamanda gerçekleştirilen bir üretim sürecinin gerçekleşmesine imkân sağlar ve her türlü siparişi istenilen zamanda hazır hale getirip müşteriye sunma niteliğine sahiptir. SMT teknolojisinde kullanılan elektronik bileşenlerin otomatik montaj hatları, tüm BTSR ürünlerinde yüksek kalite ve çok fazla elektronik minyatür sağlar.

‘Kalite Kontrol Merkezinde’ monte edilen ürünlerin denetimi gerçekleşir;

Yüksek kalite standartlarını sağlamak amacı ile üretimin yüzde 100’ü teknolojik görüntüleme araçları ve ‘devrede test’ aracılığıyla kontrol edilir. Markada belgelendirilmek için ve bu markayla piyasaya girebilmek için, tüm BTSR ürünlerinin, geçtikleri her kontrol hattında, çok sayıda doğrulama aşamalardan geçmeleri gerekir.

Şirkette, projelendirme aşamasından itibaren, önem verilen ‘sorun çözme’ yaklaşımıyla, kalite sistemi yönergelerine uygun olarak çalışılır. Müşterilerin tüm talep ve beklentileri analiz edilip talep ve beklentilere uygun, en mükemmel ve teknolojik olarak en gelişmiş çözümler bulunmaya çalışılır.

Firmanın Ar-Ge laboratuvarlarında çalışan uzman personelleri, ‘müşteri memnuniyetinin’ sağlanmasını hedefleyen özel ürünler üzerine çalışmalar ve projeler geliştirirler. Projelerin fizibilitesi doğrulandıktan sonra, CAD ekipmanları ile donatılmış bir bölümde, ürünün mekanik, tasarım ve ergonomi bakımından, hem elektronik hem PCB ve ‘sipariş üzerine yapılan’ bileşenler bakımından mühendisleştirilmesi sağlanır. Ar-Ge Software alanında çalışan başka bir mühendis ekibi, tüm BTSR ürünlerinin temelinde olan ‘yazılım geliştirilme’ süreciyle ilgilenir.

Ana Sektör Uygulamaları;

  • Bayan ince ve soket çorap
  • Örme ve medikal uygulamaları
  • İplik hazırlık uygulamaları
  • Hijyen ve bebek bezi prosesleri
  • Ayakkabı ve spor giyim
  • Teknik tekstil
  • Halı

  BTSR Faydaları

  • Maksimum üretim verimliliği ve kalite
  • Üretim maliyetlerinde tasarruf
  • Garanti edilen yüksek kaliteli üretim

COMMENTS