Rieter Teknolojik Çözümleriyle ITMA Asia 2020’de

Rieter, pandeminin başlangıcından bu yana, müşterilerin iplikleri daha kârlı, verimli ve sürdürülebilir bir şekilde üretebilmesi için akıllı ve otomatikleştirilmiş makine ve sistem paketinin gelişimini hızlandırmak için Ar-Ge çabalarını iki katına çıkardı.

Rieter Teknolojik Çözümleriyle ITMA Asia 2020’de

Rieter, Haziran ayında Şanghay’da yapılacak olan Itma Asia + Citme 2020’de bu yeniliklerden bir seçkiyi sunacak.

Tam elektronik çekim sistemi ve endüstrinin ilk tam otomatik ekleme robotu ROBOspin ile donatılmış, 1.824’e kadar iğe sahip kanıtlanmış ring iplik makinesi G 38, otomasyon ve esneklik açısından yeni standartlar belirliyor. Bu güçlü kombinasyon, sınıfının en iyisi kompaktlama cihazları COMPACTdrum ve COMPACTeasy sayesinde standart, özel ve kompakt iplikler üretmeyi kolaylaştırıyor.

COMPACTapron, Rieter’in kompaktlama cihazları ailesini tamamlıyor ve iplik mukavemetlerini yeni zirvelere taşıyor.

COMPACTapron, elyafları kompaktlama bölgesinde akıllıca yönlendiren benzersiz 3D teknolojisi sayesinde iplik mukavemetlerini yeni zirvelere çıkararak Rieter’in kompaktlama cihazları ailesini tamamlıyor.

Novibra’nın ring ve kompakt eğirme için mevcut olan HPS 22 iş mili, 22.000 dev / dak’ya ulaşan iş mili hızlarıyla tüm uygulamalarda en iyi fiyat performansını sunuyor.

Essential, Daha İyi Kararlar için Yeni Özellikler Sunuyor

Hepsi bir arada dijital izleme sisteminin modüllerinden biri olan Rieter’in Essential monitörü, tesis sahiplerinin fabrikanın potansiyelini tam olarak ortaya çıkarabilmesi için fabrikanın operasyonlarına daha akıllı öngörüler sunan yeni özelliklere sahiptir.

ROBOdoff, rotor iplik makinesi R 37’de bobin değişimini otomatikleştirerek zamandan ve paradan tasarruf sağlıyor.

ROBOdoff, Takım Değiştirme İşlemini Otomatikleştiriyor

Manuel takım değiştirme külfetli, zaman alıcı ve maliyetli bir işlemdir. Open end iplik makinesi R 37’de bir seçenek olarak bulunan, R 35 ve R 36’da bir yükseltme olarak mevcut olan ROBOdoff, dolu bobinleri makinenin her iki tarafında hazırlanan boş masuralarla değiştirerek iplik eğirme prosesini otomatik hale getiriyor ve prosese sorunsuz bir şekilde devam edebiliyor. ROBOdoff, zamandan ve paradan tasarruf etmeye önemli ölçüde yardımcı oluyor.

Yeni Eğirme Rotoru ve CHANNELinsert Üretimi Artırıyor

Yeni rotor 31-XT-BD ve CHANNELinsert 28, hem örme hem de dokuma uygulamaları için open end iplik üretimini yüzde 6’ya kadar artırabiliyor. Sabit üretim çıktısı elde ederken daha düşük kaliteli hammadde kullanmak bile mümkündür.

SSM’nin Yeni Sarıcısı NEO-YW Daha Fazla Verimlilik ve Sürdürülebilirlik Sağlıyor

NEO-YW, filament ipliklerin boya bobini sarımı ve geri sarılması için açık avantajlar sunuyor. Düşük ve yüksek bobin yoğunlukları için yepyeni çevrimiçi karşı basınç sistemine sahiptir. Sıkı bir şekilde kurulmuş iplik döşeme sistemi fastflex ve gerilim kontrol teknolojisi digitens ile birlikte en iyi boyama sonuçlarını ve çözme özelliklerini garanti ediyor.

Graf’ın Yeni Silindir Teli Kullanım Ömrü ve Kaliteyi Artırıyor

Graf’ın en son yenilikleri arasında yeni tarak silindiri teli P-1940S ve esnek tarak yassı dirençli O-top C-60 bulunuyor. Silindir teli, gelen pamuk liflerinin çepel içeriğinden bağımsız olarak tutarlı şerit kalitesi sağlıyor ve artırılmış bıçak genişliğine sahip sağlam tasarım sayesinde kullanım ömrünü yüzde 10’dan fazla uzatıyor.

Ek olarak, esnek yassı dirençli-O-top C-60, ince numaralı iplik eğiriciler için kusurları yüzde 15’e kadar azaltıyor.

Rieter’in Bräcker, Graf, Novibra ve Suessen’i kapsayan bileşen ailesi, kaliteyi ve tutarlılığı artırırken hizmet ömrünü uzatmaya yardımcı oluyor.

Sektörün Döngüsel Yolculuğunu Destekleme

Kullanılmış giysilerin yalnızca yüzde 1’i geri dönüştürülürken yüzde 73’ü çöp sahasına gidiyor. Bu nedenle tekstil endüstrisi daha dairesel hale gelme baskısıyla karşı karşıya. Rieter, endüstrinin hedeflerini desteklemek için uzmanlığından yararlanıyor.

Yakın zamanda yapılan bir çalışma, bir Rieter sisteminde geri dönüştürülmüş giysilerden sadece rotor değil, aynı zamanda değişen kalitede ring iplikleri de eğirmenin mümkün olduğunu gösteriyor. Örneğin yarı otomatik open end iplik makinesi R 37, iyileştirilmiş telef çıkarma sayesinde ümit verici iplik kaliteleri sağlıyor.

COMMENTS