Sincro Multipla Aquajet; Esneklik, Kolay Kullanım ve Kaliteli İplik Sunuyor

Fadis, en son geliştirdiği ürün Sincro Multipla Aquajet - Hava Tekstüre Makinesi’dir. Bu makine modeli, her Fadis ürününü karakterize eden ana özellikleri mükemmel bir şekilde birleştiriyor: Esneklik, kolay kullanım ve ipliğin kalitesi.

Sincro Multipla Aquajet; Esneklik, Kolay Kullanım ve Kaliteli İplik Sunuyor

Kurulduğu 1960 yılından bu güne aynı ailenin sahip olduğu en eski şirketlerden biri olan Fadis, hassas sarım makineleri denildiğinde ilk akla gelen firmalar arasında yer alıyor.

Fadis, pamuklu, yünlü ipekli ipliklerden suni, sentetik, karışık, geçmeli elyaflara ve fantezi ipliklere kadar her türde ipliklerin işlenmesine yönelik yumuşak sarım, bobin sarım, montaj sarım, koni sarım, makara sarım, bobin ve masura sarım, karışık sarım ve hava tekstüre makineleri üretiminde lider bir firmadır.

Fadis, Sincro Multipla Air Jet ürününden başlayarak ve “açık platform” inşa konsepti sayesinde hava tekstüre dünyasına ‘‘Fadis tarzı’’ ile girdi. Fadis tarzı üretimde temel fikir; her müşteriye gerçekten ihtiyaç duyduğu makineyi yeni pazar talepleri ortaya çıktığında değişiklik yapma imkânı sunmak şartıyla teslim etmektir.

FDY-FOY ipliklerinden başlayarak, PA, PES veya PP fark etmeksizin kullanılarak, aktif giyim, spor giyim, iç giyim, örme kumaşlar, halı tabanlıkları, dış mekân ve döşeme gibi farklı son kullanımlar için elastan bileşenli herhangi bir kombinasyon oluşturulabiliyor.

Sincro Multipla Aqua Jet’in benzersiz özelliklerinden bir tanesi de, operatörün herhangi bir müdahalesi olmadan, çekme geriliminin sabit ve otomatik bir şekilde kontrol edilmesini ve ayarlanmasını sağlayan, bobin sarımının önüne yerleştirilmiş bir çevrimiçi gerilim sensörüne sahip olmasıdır. Bu özellik, bir sonraki üretim adımında bobinin daha iyi performans göstermesi ve genellikle yumuşak olan paketlerin düzgün hazırlanması için oldukça önemlidir. Bu özellik, piyasada bulunan diğer herhangi bir hava tekstüre makinesinde mevcut değildir.

Hava tekstüre uygulama işleminde göz önünde bulundurulması gereken çok hassas bir husus, iplik kalitesini büyük ölçüde etkilediğinden dolayı iplik yolu açısıdır. Bu nedenle Sincro Multipla Aqua Jet, mükemmel bir hava tekstüre işlemi sonucu olarak daha yüksek iplik kalitesini garanti etmek için merkez ve dış çeper ipliklerinin hava tekstüre “ıslak kutusuna” girerken sıfır açı ile girmelerini sağlayacak şekilde üretildi. Aynı dümdüz hat, hava tekstüre edici jet kutusu ile ana silindir arasında ve ana silindir ile çekme / dengeleme silindiri arasındadır.

Karıştırılacak kat sayısına ve besleme bobin boyutuna bağlı olarak, makine ya bir üst askı ile ya da sarma bobini gerilimini kontrol etmek için kullanılan aynı “Tens Control ™” hat gerdirme cihazına sahip ayrı bir askı ile tedarik edilebiliyor.

Çeşitli olası makine konfigürasyonlarına daha ayrıntılı baktığımızda, 5 farklı makine versiyonunu öngörülüyor. Açıkça görüldüğü gibi, her aşırı besleme motoru ve iş mili bağımsız olduğu için, uygun makine versiyonunu 2 makaradan 5 makaraya kadar işlev gören miller de dâhil olmak üzere bağımsız olarak üretmek mümkündür. Günümüz itibariyle pazarda mevcut olan en eksiksiz ve esnek çözüm de budur.

 

 

COMMENTS