Savio’dan Yatırım Getirisini En Üst Düzeye Çıkaracak Çözüm Odaklı Ürünler

Savio, Şanghay'da düzenlenen etkinlikte hem makine hem de teknik servis alanında makine yatırım getirisini en üst düzeye çıkaracak çözüm odaklı portföyünü sergiledi.

Savio’dan Yatırım Getirisini En Üst Düzeye Çıkaracak Çözüm Odaklı Ürünler

Savio, ITMA Asia + Citme fuarında özellikle pamuklu/spandex, modal ve lyocell ipliklerin işlenmesi için geliştirilen sarım çözümlerini tanıttı.

Savio 4.0 Dijital Çözümleri

Savio, nihai iplik ürününün kalitesinin en üst düzeyde olabilmesi için çok sayıda makine çözümü sunuyor. Bunlar arasında; sarım, sürekli fikse sarımı, hacimlendirme ve fikse; TFO büküm; Open-End rotor eğirme yer alıyor. Fuarda tanıtımı yapılan diğer bir önemli ürün ise üretim teknolojilerinde veri alışverişi sağlayan ‘’Savio 4.0’ dijital çözümleri oldu.

Bu çözüm yoluyla makinelerin bağlantısının sunduğu yeni olanaklar, üretim anlayışını daha ileri götürecek olasılıklarla birlikte Savio Industrial IoT’nin farklı seviyelerine dönüşüyor. Savio tekstil sarım makinelerine uygulanan, her biri farklı bir “Endüstri 4.0” seviyesine karşılık gelen farklı seçenekler, basit bağlantılar yoluyla makine verilerinin indirilmesinden, uzaktan makine kurulumuna ve gerçek zamanlı operatör etkileşimine kadar imkânlar tanıyor.

Otomasyon ve dijital çözümler, son yıllarda Savio firmasını öne çıkaran iki önemli etmen oldu. Bu tür çözümlerin sunduğu iplik kalitesi ve üretkenlik avantajları aynı zamanda eğirme sürecine entegre olacak otomasyon gereksinimi de artırıyor. Bu entegre otomasyon sürücüsü, Savio’yu müşterilere yeni ısmarlama çözümler sunarak sarıcıdan/sarıcıya esnekliği artırma fikrini verdi.

Savio’nun en son geliştirdiği otomatik çözümü, birden fazla ring iplik eğirme makinesini (RSF) bir Savio sarıcıya bağlayan ve dört adede kadar RSF’yi bir sarım makinesine bağlamak için özel yapım bir devre haline gelen Multi-Link ünitesidir.

Multi-Link Ünitesi Enerji Tüketimi ve Üretim Maliyetlerini Azaltıyor

Bu çözüm çalışma alanını optimize ettiği gibi enerji tüketimini ve üretim maliyetlerini de azaltıyor. Ayrıca otomatik bobin taşıma, operatörler için servis yollarını kısaltıyor ve ergonomik bir malzeme akışı sağlıyor. Üretim, alan ve enerji maliyetleri azalırken, uzun ve çok bağlantılı makinelerde bile kalitede istikrar sağlanıyor.

Ayrıca Savio Satış Sonrası hizmeti içerisinde hızlı sorun giderme, süreçleri iyileştirme ve makine kullanım süresini artırma amaçlı kullanılmakta olan yenilikçi bir Artırılmış Gerçeklik aracı bulunuyor. Mevcut seyahat kısıtlamaları nedeniyle, Savio firması, makine verimliliğini sağlamak adına, artırılmış gerçeklikte etkileşime izin veren bir uygulama olan TeamViewer Pilot tarafından desteklenen uzaktan yardım hizmeti sunuyor.

Bu uygulama sayesinde, Savio uzmanları, İtalya’daki merkezlerinden sorunları daha hızlı gidermek için video oturumları aracılığıyla gerçek zamanlı olarak müşteri tesisindeki saha teknisyenlerini destekleyebiliyor.

 

COMMENTS