SDC Enterprises Başarılı Ortaklıkla Gelişiyor

Test sarf malzemeleri endüstrisinin güvenilir tedarikçilerinden biri olan SDC Enterprises, kardeş şirketi Sam Welle ile yeni bir gelişme aşamasına giriyor. Uzman pamuk dokumacısının satın alınmasından iki yıl sonra SDC Enterprises, mevcut tesislerini büyüterek yeni ve amaca uygun bir alana taşınacağını doğruladı.

SDC Enterprises Başarılı Ortaklıkla Gelişiyor

SDC Enterprises, BS, EN ve ISO test prosedürlerinde kullanılmak üzere rakipsiz bir test sarf malzemeleri yelpazesi sunuyor. Test ürünleriyle dünya çapında endüstri standardına sahip bir tedarikçi haline gelen SDC Enterprises, birçok perakendecinin giyim ve tekstil sektöründe çeşitli test prosedürlerinde kaliteyi ve sürekliliği sağlamak için önerdiği tek isim.

Dünyaca ünlü şirket, 2016 yılında Yorkshire merkezli pamuk dokumacısı Sam Weller’ı satın aldı. Satın alma işleminden iki yıl sonra, her iki şirketin de 2017’de %20’nin üzerinde büyüme kaydettiği, ayrıca Avrupa, Asya, Avustralya ve ABD’deki ülkelere test sarf malzemeleri ve endüstriyel kumaşların %60’ının ihraç edildiği görüldü.

Bu önemli büyümenin ardından SDC Enterprises, geçtiğimiz ay 9,5 dönümlük bir arazi satın aldığını açıkladı. Şirket, Batı Yorkshire/Meltham’daki Spinksmire Mill’in geliştirilmesi, SDC Enterprises ve Sam Weller’in başarılı bir şekilde işletilmesini sağlamak için yeni ve amaca yönelik bir fabrika kurmayı planlıyor. Binalarda önemli sayıda kiralık birimler ve mevcut işletmenin büyümeye devam etmesi için gerekli olan geliştirme alanı bulunuyor.

Spinksmire Mill, SDC Enterprises’ın Batı Yorkshire kasabası Holmfirth’deki mevcut genel merkezine yaklaşık dört kilometre uzaklıkta bulunuyor ve mevcut tüm personelin taşınmasını sağlıyor. Ek alan, işletmenin büyümesi ve yeni fırsatları keşfetmesi için büyük bir potansiyel sunuyor.

SDC Enterprises Genel Müdürü Mark Yare, “Büyüme için yeni fırsatlar belirledikten sonra SDC Enterprises, hissedarımız Dyers&Colourists Derneği’nin hayırsever amaçları için sürdürülebilir gelirin geliştirilmesini sağlamak amacıyla daha geniş bir stratejinin parçası olarak yerini alacak.

Mevcut iş gücümüzün yer değiştirmesi, becerilerimizin korunabilmesini sağlayacak, büyümeye ve gelişmeye devam ederken, dünya çapında kaliteli ve tutarlı bir hizmet sunmaya devam ettiğimizi gösterecek.” dedi.

SDC’nin tüm test sarf malzemeleri yelpazesi, çok satan çoklu elyaf kumaşlar, standart test kumaşları, doğrulama kumaşları, ışık haslığı kumaşları, test kimyasalları, fenolik sarartma ürünleri, Martindale sarf malzemeleri, gri skalalar, deterjanlar ve yıkama yükü balastlarından çelik bilyelere kadar çeşitli yardımcı maddeleri içeriyor.

ISO 9001 sertifikalı bir tedarikçi ve sarf malzemelerini test etme konusunda dünya lideri olan SDC, portföyündeki her ürünün test prosedürleri boyunca tutarlı standartları ve güvenilirliği güvence altına alan sıkı standartlara uygun olduğunu garanti ediyor.

Bu arada Sam Weller, İngiltere’nin en iyi kumaş kaplamalarını üretmek için dekatur klavuz kumaşları yapımında uzmanlaşmaya devam ediyor.

COMMENTS