Oerlikon, INglass’ı Satın Aldı

Oerlikon polimer işleme piyasasındaki genişleme stratejisini hızlandırmak amacıyla, yüksek hassasiyetli polimer akış kontrol ekipmanında küresel bir lider olan INglass’ı satın almak için sözleşme imzaladı.

Oerlikon, INglass’ı Satın Aldı

Oerlikon polimer işleme piyasasındaki genişleme stratejisini hızlandırmak amacıyla, yüksek hassasiyetli polimer akış kontrol ekipmanında küresel bir lider olan INglass’ı satın almak için sözleşme imzaladı.

Bu stratejik satın alım, Oerlikon’un mevcut yapay elyaf işinin daha büyük olan polimer işleme piyasasına doğru genişlemesi konusunda atılan büyük bir adım oldu. Satın alım, firmanın temel yüksek hassasiyetli polimer akış kontrolü kapasitesini, ürünlerini ve hizmetlerini çeşitlendirmek ve güçlendirmek için mevcut organik girişimleri hızlandıracak ve geliştirecek. Olağan düzenleyici makam onaylarına bağlı olan bu satın alım işleminin 2021’in ikinci çeyreğine kadar tamamlanması bekleniyor.

Oerlikon ‘Yapay Elyaf’ Bölümünün adını ‘Polimer İşleme Çözümleri’ olarak değiştiriyor

Oerlikon’un genişlemesinin hızla büyüyen bir piyasaya yansıtılabilmesi için; Yapay Elyaf Bölümü, Polimer İşleme Çözümleri Bölümü olarak yeniden adlandırılacak. Bu bölümün iki iş birimi olacak: Akış Kontrol Çözümleri ve Yapay Elyaf Çözümleri. Akış Kontrol Çözümleri iş birimi, Oerlikon Barmag’ın mevcut dişli ölçüm pompaları iş kolunun uzmanlığıyla INglass’ın HRSflow faaliyetlerini birleştirecek. Yapay Elyaf Çözümleri iş birimi ise büyüyen mevcut kimyasal elyaf makineleri ve tesis mühendisliği işlerine odaklanmaya devam ederek polyester, polipropilen ve poliamit üretimleri için tesis çözümleri sunacak.

Oerlikon Group CEO’su Dr. Roland Fischer şunları söyledi: “Yeni Polimer İşleme Çözümleri Bölümümüz ve INglass S.p.A ile onun HRSflow işletmesinin satın alımı Oerlikon Group’un büyüme stratejisinin çok önemli bileşenleridir. Tüm işletmelerimizde sürdürülebilir organik ve inorganik büyüme sağlayabilmek için çabalarımızı artırıyoruz. Satın alım özellikle otomotiv gibi belirli nihai piyasalardaki Oerlikon bölümleri arasında yeni sinerji fırsatları sunuyor. INglass ve HRSflow faaliyetleriyle, aslında onların kanıtlanmış teknoloji ve hizmet başarılarıyla birlikte piyasalardaki lider tedarikçileri de satın almış bulunuyoruz.”

INglass S.p.A CEO’su Antonio Bortuzzo ise şunları söyledi: “Oerlikon Group bünyesinde sıcak yolluk sistemleri teknolojimizin potansiyelinden daha fazla yararlanabileceğimize ve Oerlikon Barmag dişli ölçüm pompalarının kapasitesi ve eriyik dağıtım mühendisliği yetkinliği ile birleştirildiğinde, bunun işimizi global olarak büyüyen bir piyasada birden çok uygulama için lider hassas akış kontrol uzmanlarından biri olarak konumlandıracağına inanıyoruz.”

INglass otomotiv sektöründe lider

INglass S.p.A. 1987’deki kuruluş tarihinden itibaren faaliyetlerini uluslararası alanda başarıyla yürüten bir şirkettir. Ürün portföyünde sıcak yollukların yanı sıra polimer işleme ürünlerinin ileri düzeyde geliştirilmesi için mühendislik ve danışmanlık hizmetleri bulunur. INglass’ın HRSflow sıcak yolluk sistemleri; otomotiv, tüketim ürünleri ve ev aletlerinden paketleme, atık yönetimi, inşaat ve nakliyeye kadar birçok sektörde kullanılıyor.

INglass’in merkezi İtalya’da Venedik yakınlarındaki San Polo di Piave’de bulunuyor. INglass’in 2020 gelirleri yaklaşık 135 milyon İsviçre frangı olmakla birlikte satın alımın Oerlikon marjlarında ve nakit akışlarında çabuk bir artış sağlaması bekleniyor. INglass’ın İtalya, Çin ve ABD’deki üretim tesisleri dâhil olmak üzere dünya çapında 1.000 çalışanı ve 55 tesisi bulunuyor.

Oerlikon Barmag’ın Almanya’daki Remscheid kentinde bulunan ve yaklaşık 200 çalışanı olan dişli ölçüm pompaları işletmesiyle entegrasyonun ardından, yeni Akış Kontrol Çözümleri iş biriminin yaklaşık 1.300 çalışana sahip olacak.

Ürün portföyünün çeşitlendirilmesi için çalışmalar devam ediyor

Bölümlerin tesis mühendisliği ve süreç teknik bilgisini yüksek hassasiyetli akış kontrol bileşenleri ve teknolojilerindeki uzmanlıkla birleştirmek, neredeyse tüm uygulamalarda ürün kalitesi üzerinde önemli bir etkiye sahiptir ve bu da daha fazla organik ve inorganik büyüme için bir platform açacaktır. Polimer İşleme Çözümleri Bölümü CEO’su ve Oerlikon Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Georg Stausberg şunları söyledi: “Piyasalardaki büyük eğilimleri yakından gözlemliyor ve buna uygun yeni iş modelleri geliştiriyoruz. Sürdürülebilirlik alanında; döngüsel ekonomi, mekanik ve kimyasal geri dönüşüm çözümleri kullanılarak ürünlerin geri dönüştürülmesinin ele alınması ve bunun yanı sıra daha çevre dostu ve biyoçözünür malzemelerin kullanılmasıyla bir çığır açmanın eşiğindeyiz. Bu büyüyen alanlarda aktif olarak kendimizi göstermeye hazırız.

Georg Stausberg ekledi: “Polimer İşleme Çözümleri Bölümünü yeniden düzenlerken Oerlikon, işi verimli bir şekilde yönetebilmek için başarılı yalın bir kurumsal yapı tarifi uygulamaya devam edecek. Bu; herkesin müşteri değeri yaratmak için yenilikçi bir şekilde katkıda bulunabileceği çeşitli ve çok kültürlü bir organizasyonda açık süreçler, kısa karar verme yolları ve yetkin ekipler anlamına gelir.”

COMMENTS