Spoolex Group: Gerilime Hassas Malzemeler için Yenilikçi Teknolojilerin Adresi

Kilit ihracat pazarları için ideal bir bölgesel merkez konumunda olan Türkiye, nonwoven sektöründeki önemli oyunculardan biri. Yerel talepteki gelişmeler, Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgesinden gelen siparişlerin artması, Spoolex'in başarısına katkıda bulunuyor.

Spoolex Group: Gerilime Hassas Malzemeler için Yenilikçi Teknolojilerin Adresi

Türkiye’nin önde gelen nonwoven üreticileri, yurt içi ve yurt dışında artan talepleri karşılamak amacıyla, yeni üretim hatlarına ve yenilikçi teknolojilere yatırım yaptı.

Spoolex Group; dünya genelinde faali- yet göstermekte olan 38 Jumbo sarma hattı, dünyanın en geniş yüksek hızlı ADL sarma hattı (1,5 m’ye varan ana rulo genişliği), 2016’nın sonunda hizmete giren tam otomatik Pegase 3 Sarma Hücresi ile, gerilime duyarlı malzemelerle zorlu üretimler için özelleştirilmiş sarma çözümü sağlayan Calemard® marka makinelerinde dünya çapındaki liderliğini sürdürüyor. Bunun dışında, 2 ana müşteri yenilikçi ve çok hassas malzemeler için sarma hattı üretme konusunda Spoolex’ten uzman desteği talep etti: Bunlar, şimdiye kadar hiç üretilmemiş olan sektördeki en hassas ürünlerdir.

ÖZELLEŞTİRİLMİŞ SARMA HÜCRESİ

Calemard® Pegase 3, yeni Komple Hücre sistemi ile şu yeni çözümleri sunmaktadır:

  • 2m – 500kg arası ana rulolar için yükleme yapan konveyör ve otomatik yükleyici ile çalışan otomatik ana rulo
  • 20 sn’ye kadar hat durdurma süresi ve daha hızlı ve ergonomik manuel web konumlandırma özelliğiyle otomatik ultrasonik uçtan uca ekleme modülü!
  • Otomatik şerit kesme, makara boşaltma, geri alma ve paketleme hücresine aktarma özellikli 3 kademeli otomatik jumbo bobin boşaltma çözümü
  • Bağımsız sarma işlemleri için tartma, sarma ve etiketlemeyi kapsayan komple paketleme hücresi.

Bu eksiksiz Hücrenin, Spoolex’in Asya’daki müşteri taleplerini tamamen karşılayacak şekilde tasarlandığını ve zamanında mükemmel bir şekilde teslim edildiğini ayrıca belirtmeliyiz.

Bu hat, kuşkusuz Spoolex’in verimliliği ve yüksek kalite sürecini sağlamada kullandığu kalite standartlarını artırıyor; hiçbir malzeme değişikliği yapılmaksızın, jumbo makaralarının (1,2m x 850mm) yüksek hızda (600 m/dk) güvenilir ve sorunsuz şekilde üretimi için gereken uygun sıkıştırma oranı ve düz makara kenarlarında değişiklik yapılmamıştır.

SPOOLEX 4.0’TEN DATASMART

Big data artık tüm endüstriler için oldukça önemli bir konu haline geldi ve dönüştürücülerin de ilgisini çekmeye başladı. Makine üretimlerini ve genel tesis verimliliğini optimize etmek için daima bağlı çözümler arıyorlar. Spoolex MES hazır bağlantı sistemini yapılandırmak için birkaç ay önce çok servisli bir ekip kurdu: Spoolex 4.0!

Sonuç olarak, Spoolex bugün üretim performans analizi ve üretim izlenebilirliğinde çok katmanlı DataSmart çözümleri sunuyor. DataSmart, güvenilirlik ve hız için doğrudan PLC hattından veri topladıktan sonra, basit veri toplama işleminden tam çekime, değerlendirmelere, gösterge hesaplamalarına ve özelleştirilmiş raporlamaya kadar, her müşteri ihtiyacına göre uyarlanmış farklı paketler halinde sunuluyor.

KÜRESEL ORTAK

Spoolex Group, tek temas noktası ve sistemli ihtiyaç analizi yaklaşımı sayesinde, basit sorunlu projelerden karmaşık projelere kadar tüm şirket içi komple projeleri yönetebiliyor. Spoolex Group ile yakın iş birliği; ilk temastan ekipman siparişine kadar tüm proje süreçlerinde verimlilik, güvenilirlik, emniyet ve huzur sağlıyor. Türkiye, bebek bezi pazarın- da giderek daha önemli bir oyuncu oldukça, makine üreticileri için de daha önemli bir hedef haline geldi. 5 yıl önce kurulan ilk Pegase makinesi ile hassas malzeme sarmada “öncü” konumunda olan Fransız şirketi Spoolex, bugün ülke çapında faaliyette olan 80’den fazla makara başlığı ile Türk nonwoven sektöründe bir referans noktası oldu.

COMMENTS

error: PROTECTED CONTENT