Stäubli, En Yeni Jakar Teknolojisiyle Hindistan ITME 2022’de

Stäubli, Jakarlı dokuma alanındaki enerji verimli çözümler ve yeni gelişmeler dâhil olmak üzere özellikle dokuma fabrikalarına etkileyici fayda sağlayan en son teknolojilerini, makinelerini ve çözümlerini Hindistan ITME 2022'de C1/H15 numaralı stantta tanıtacak.

Stäubli, En Yeni Jakar Teknolojisiyle Hindistan ITME 2022’de

8-13 Aralık 2022 tarihleri arasında 11.’si düzenlenecek olan Hindistan ITME Ticaret Fuarı, yıllar içinde, Hindistan tekstil üretim endüstrisinde teknoloji sağlayıcıları için geleneksel bir organizasyon haline geldi. Tüm tekstil proses zincirini kapsayan çok yönlü aktörlerden oluşan büyük bir merkeze sahip olan Hindistan, tekstil için dünyanın önde gelen kaynak ülkeleri arasında bulunuyor. Hindistan ITME 2022, Hintli firmalarla bir araya gelme, tekstil proseslerine yönelik en son çözümleri keşfetme ve makine tedarikçileriyle tanışma fırsatı sunuyor.

Stäubli, dünya çapında Jakar teknolojisinin lider tedarikçisi konumunda yer alıyor. Hintli fabrikalar, ev tekstilinden teknik kumaşlara, dar ve geniş formatlı uygulamalara ve özellikle sariler için hazır giyim kumaşlarına kadar her türlü Jakarlı kumaşı dokumak için Stäubli çözümlerine güveniyor. Stäubli Jakar makineleri, çok çeşitli faydalar sundukları için yüksek üretkenlik ve kalite talep eden fabrikalarda merkezi bir unsur haline geldi: Bu ürünler arasında; en yüksek enerji verimliliği, en yüksek üretim hızları, optimum şekilde dengelenmiş kinematik sayesinde minimum titreşim sunan TC8 kontrolör, son derece güvenilir veri iletimi anlamına gelen NOEMI elektronik mimarisi ve her türlü dokuma kumaş için enerji tasarrufu ve güvenilir platin seçimi sağlayan son zamanlarda piyasaya sürülen MX PRO modülleri bulunuyor.

Stäubli ‘den düşük bakım gerektiren şanzımanlara sahip yüksek hızlı dokuma çözümleri

Şanzıman, dokuma tezgâhlarının kurulumunda, daha doğrusu ağızlık oluşturma çözümü ile dokuma makinesi arasında hayati bir bağlantıyı sağlıyor.  Bu şanzımanlar çok sayıda yük ve kuvvetin üstesinden geliyor. Stäubli, şanzıman yelpazesini daha da geliştirdi. Alçak monte armürler ve kam hareketleri için e32/33’ü ve üste monte armürler için de82/83’ü sunuyor.  Sızdırmaz ve desenli rulmanlar ile bu yeni şanzımanlar, S3000 / S3200 elektronik döner armür serisi gibi elektronik döner armürlerle veya S1792 model gibi kam hareketleriyle çalışan dokuma makineleri olsun, bakım ihtiyacını azaltıyor ve genel kurulumun performansını yükseltiyor.

Stäubli, ipekten yüne ve pp bantlara kadar her türlü iplik için çözgü bağlama çözümleri sunuyor

Birçok dokuma fabrikasında çok önemli bir süreç çözgü bağlama olarak görülüyor. Bunun için; Stäubli, çok ince iplikler için TOPMATIC modelini ve en son çözgü bağlama çözümü olan TIEPRO modelini sunuyor. Bu makine, 2019 yılında piyasaya sürüldüğünden beri kullanım kolaylığı ve herhangi bir yağ banyosu, bakım veya yedek parça gerektirmemesiyle birçok düğüm uzmanını etkiledi. Böylece makine, bükülmüş iplikler olmadan mükemmel düğümlü çözgüler sayesinde fabrikada devamlı kullanılabilirliği ve üretimin devam etmesini sağlıyor.  Bağlanacak çözgünün kolay bir şekilde başlatılmasına ve işlenmesine ek olarak, ekran operatöre kılavuzluk yaptığından, personel makineyi nasıl çalıştıracağını kolayca öğrenebiliyor. TIEPRO bağlama makinesinin avantajı ise; bir çift uç algılandığında, özel otomatik ters çevirme işlevine sahip makinenin bu iplik ayırma adımını otomatik olarak tersine çevirmesi ve yeniden yapmasıdır. Bu işlem, kaliteli kumaş dokumayı destekleyen benzersiz bir özellik olan iplik kesilmeden önce gerçekleşiyor.

COMMENTS