“PicConnect Pazar Tarafından Büyük Bir Beğeniyle Karşılandı”

Picanol Group'un bir parçası ve aynı zamanda dokuma makineleri segmentinde küresel bir lider olan Picanol, 2022'deki en son yeniliklerini eksiksiz olarak piyasaya sürdü. Picanol Dünya Geneli Satış Müdürü Kurt Lamkowski, “Bu yeni gelişmeler pazar tarafından büyük bir beğeniyle karşılandı.” dedi.

“PicConnect Pazar Tarafından Büyük Bir Beğeniyle Karşılandı”

Firmanın piyasaya sunduğu başlıca yenilikler yeni ‘Connect’ makine nesli ve ‘PicConnect’ dijital platformu oldu. Yeni nesil ‘Connect’ dokuma makineleri, optimize edilmiş bir merkezi motor, kullanım kolaylığını artıran ve makineleri dijital çağa daha da hazır hale getiren birçok yeni işlevsellik sunuyor. Öte yandan PicConnect, Picanol’un yedek parçalar için bir web mağazasından, dokuma fabrikasının yönetimini optimize etmek için bağlı makineler tarafından üretilen sensör verilerinin işlenmesine kadar çok çeşitli özellikler sunan dijital platformudur. PicConnect’in her Picanol müşterisi için bir zorunluluk olduğunu söylemeye gerek yok. Yeni nesil makineler ve PicConnect, hem donanım hem de yazılım tarafında dokuma makinelerinin kullanımını optimize etmeye yardımcı olabilecek ve aynı zamanda tekstil üreticilerine verimliliklerini artırmada yardımcı olabilecek iki tamamlayıcı yeniliğin adı.

Bulut tabanlı bir uygulama platformu olan PicConnect, Picanol dokuma makinelerinin tüm olanaklarından yararlanmak için platforma bağlanmasına imkân tanıyor. PicConnect, dokumacıların dokuma odasındaki değişikliklere hızlı bir şekilde yanıt vermesini sağlıyor ve dokuma makinelerinin performansı üzerinde doğrudan ve hızlı bir etkiye sahip.

‘Connect’ makine nesli ile Picanol, tutucu strok ayarının dijital olarak izlenmesi, tutucu bant izleme, iklim kontrolü, ağızlık açısı ölçümü ve tam entegre güç izleme gibi birçok yeni işlev sunuyor. ‘Connect’ makineleri ve PicConnect’i birleştirerek, kullanıcı tekstil dokumasını yeni bir sezgisel çağa taşıyabiliyor.

Picanol Dünya Geneli Satış Müdürü Kurt Lamkowski konu hakkında şu açıklamayı yaptı: ‘‘Küresel yatırım ortamı durgunlaşırken, dijitalleşme ve sürdürülebilirlik kavramlarının dokuma fabrikaları için giderek daha önemli bir rol oynadığını fark ediyoruz. Yakın zamanda yayınlanan Avrupa Birliği’nin Yeşil Anlaşması kesinlikle bu alandaki girişimleri teşvik edecektir.’’

Lamkowski şöyle devam etti: ‘‘Picanol’un yeni geliştirilen ‘Connect’ nesil makineleri ve yeni dijital platformu PicConnect, dijitalleşme ve sürdürülebilirlik söz konusu olduğunda hem bugünün hem de yarının dokuma tesislerinin ihtiyaçlarına yanıt veriyor. Ayrıca, bu yeni gelişmelerin tanıtımı şimdiye kadar bu ünitelerin başarılı olduğunu kanıtladı ve gelecekte de bu şekilde kalacağından eminiz. Bu yeni gelişmeler pazar tarafından büyük bir beğeniyle karşılandı. Küresel nüfus ve ortalama satın alma gücü artmaya devam ediyor; bu da tekstil tüketiminde büyümeye yol açıyor. Ancak bu büyümenin daha sürdürülebilir bir şekilde gerçekleşmesi gerekiyor. Bu zorluk, tekstil üreticileri ve tedarikçileri arasındaki yakın iş birlikleri ile aşılacak. Bu bağlamda, Picanol olarak çeşitli olasılıklar barındıran gelecek için oldukça olumlu düşünüyoruz.’’

PicConnect’te kullanılabilen yeni özellikler

Picanol, dijital hizmetler sunan online platform olan PicConnect’te bazı yeni özelliklerin yayınlandığını duyurdu.

İlk olarak, PicConnect’te eylem merkezi uygulaması tanıtıldı. Eylem merkezi, dokumacıların Picanol makineleri için bir bakım planı tasarlamasına, yürütmesine ve izlemesine olanak tanıyor. PicConnect’te yaklaşan tüm işlerin tam bir özetini bulabiliyorlar ve kayıt defteri onlara geçmişte makinede olan her şeyin bir özetini sunuyor.

Ayrıca, üretim izleme uygulaması genişletildi: dokumacılar artık çözgü leventlerinin durumunu ve dokunan siparişlerin ilerlemesini izleyebiliyor. Bu veriler, kesinti süresini en aza indirmek için bir sonraki warp ışını veya siparişin sıralanmasını sağlamak için kullanılabiliyor.

Diğer bir yeni özellik ise üretim ve enerji izleme verilerini PicConnect’ten dışa aktarma yeteneğidir. Bu, PicConnect ile ERP sistemi gibi üçüncü taraf sistemler arasında entegrasyon sağlıyor.

Son olarak, makinede ölçülen ortam sıcaklığı ve neminin yanı sıra, enerji izleme uygulaması altında artık makine sıcaklıkları da PicConnect’te merkezi olarak mevcut Bu, dokumacıların dokuma fabrikaları boyunca havalandırma derecesini daha iyi anlamalarını sağlıyor.

 

COMMENTS