Stäubli, En Yeni Dokuma Teknolojilerini Febratex Fuarı’nda Sergiledi

23-26 Ağustos tarihleri arasında Blumenau'da gerçekleşen Febratex Fuarı, Brezilya dokuma endüstrisinin önemli bir tedarikçisi olan ve üretim tesislerini uyarlanmış makinelerin yanı sıra yerel satış ve hizmetlerle destekleyen Stäubli ile tanışmak için ideal bir platform oldu.

Stäubli, En Yeni Dokuma Teknolojilerini Febratex Fuarı’nda Sergiledi

Brezilya’nın pamuk üreticisi ve ihracatçısı olarak Asya ülkeleri için önemi son yıllarda giderek artıyor. Bangladeş, Vietnam ve Çin bu değerli hammaddenin önde gelen alıcıları arasında yer alıyor. Büyük miktarlarda pamuk lifi ihraç edilmesine rağmen, Brezilya tekstil endüstrisi önemini koruyor. Birçok yerel dokuma fabrikasının faaliyet gösterdiği ülkede, firmalar kendi pazarlarına yönelik geniş bir uygulama yelpazesini üretmek için uzmanlıklarını sergiliyor.

 Stäubli üniteleri, her dokuma fabrikasına daha fazla avantaj sağlamak için 130 yıllık deneyim ve sürekli araştırma tutkusu ile geliştirilen en son teknolojilere sahip. Febratex Fuarı’nın ziyaretçileri, Stäubli’nin Jakarlı dokuma üretiminde kullanılacak son teknoloji ürünü olan yepyeni SX PRO Jakar makinesi hakkında bilgi edindi. Bu enerji tasarruflu makine, yakın zamanda İstanbul’daki ITM 2022’de piyasaya sürüldü. Birçok dokuma fabrikasına kurulumu yapılan makine güvenilir ve verimli bir şekilde çalışıyor.

Müşterilerinin ihtiyaçlarını dikkatle dinleyen ve kapsamlı pazar bilgisini kullanan Stäubli, uzun zamandır üst düzey dokuma makinelerinin lider üreticilerinden biri konumunda bulunuyor. Hava jetli ve rapierli dokuma için pazar talepleri güçlendi ve Stäubli, S1792 kam mekanizması da dâhil olmak üzere bir dizi yüksek performanslı çözümle yanıt verdi. Bu makine ve ünlü S3000/S3260 elektronik rotatif armürler, yüksek hızlar, ağır yükler ve uzun hizmet ömrü için tasarlanmış e32/e33 şanzımanlarla birlikte kuruluyor. Bakım gerektirmeyen rulmanları, yağ ve gres kullanımını azaltıyor, bakım süresini ve maliyetini düşürüyor ve koşum hareketinin güvenilirliğini artırıyor.

Hem armürlü hem de Jakarlı dokuma, en üst düzeyde birinci sınıf kumaş üretilmesi ve zamanında teslim edilebilmesi için optimum dokuma hazırlığı gerektiriyor. Hammadde maliyetleri giderek artıyor, bu da iplik tüketiminin optimize edilmesi gerektiğinin bir başka nedeni. Stäubli’nin geniş dokuma hazırlık çözümleri yelpazesi, yüksek kaliteli çözgü ve stil değişiklikleri içeren makineler ve sistemler barındırıyor. ITMA 2019’daki lansmanından bu yana, TIEPRO bağlama makinesi birçok dokuma fabrikasında olmazsa olmaz bağlama çözümü haline geldi. Bu makine; kolay kullanımı ile birlikte operatöre hassas çözgü bağlama işlemi boyunca rehberlik ediyor. Kısa düğüm uçları, dokuma başlangıcı sırasında kolay çekme sağlıyor. Makine yağ banyosu veya yedek iğne gerektirmiyor. Bu nedenle, sadece sarf malzemeleri açısından sürdürülebilir bir çözüm olmakla kalmıyor, aynı zamanda sayısız problemsiz çözgü değişimi için dokuma tesisinde sürekli ve yüksek kullanılabilirlik sunuyor.

Dokuma Tesisinin özel ihtiyaçlarına yanıt veren son derece esnek ve duyarlı iş ortağı

 Bir makine ne kadar iyi olursa olsun, tam potansiyeli ancak mükemmel bir çalışma ile gerçekleştirilebiliyor. Bu nedenle Stäubli’ de müşteri desteği en önemli öncelik. Şirket, bir danışmanlık ortağı olarak, belirtilen hedeflere uygun maliyetli bir şekilde ulaşılabilmesi için en iyi makineleri ve çözümleri seçmek üzere müşteriyle birlikte fabrikanın ihtiyaçlarını analiz ediyor. Stäubli’nin uzmanları, ilk planlamadan ekipmanın son teslimine kadar yardımcı olmak için hazır bekliyor. Stäubli, makinelerin kurulumunu, test edilmesini ve ince ayarlarının yapılmasını denetledikten sonra operatörleri ve üretim planlama personelini eğiterek fabrikanın yüksek performanslı ekipmandan en iyi şekilde yararlanmasını sağlıyor. Son derece yetkin servis teknisyenleri Stäubli’nin kapsamlı servis hizmetlerini tamamlıyor.

Febratex, dokumacıların Brezilya’da Stäubli ile buluşmaları, karşılaştıkları zorlukları, özel ihtiyaçlarını ve projelerini tartışmaları ve Stäubli çözümlerinin dokuma fabrikalarına nasıl fayda sağlayabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmeleri için ideal bir fırsat sundu.

COMMENTS