Stäubli, Geleceğin Halı Dokumacıları için En Yeni Çözümler

Dokuma makinelerinin önde gelen makine üreticilerinden biri olan Stäubli, Domotex Fuarı’nda müşterilerin artan taleplerini karşılamak isteyen dokumacılar için birçok yenilik sundu.

Stäubli, Geleceğin Halı Dokumacıları için En Yeni Çözümler

Stäubli uzmanları, müşterileriyle mevcut ve gelecekteki zorluklar ve fırsatlar hakkında fikir alışverişlerinde bulundu. Stäubli, halı dokumadaki en son olanakları göstermek için çok sayıda örnek  de sergiledi.

Atkı desenli ve özel zemin örgü yapısına sahip kesik hav

Stäubli, Schönherr halı dokuma sistemleri ile modern halı dokuma fabrikalarının mevcut ihtiyaçlarına uyan ve gelecekteki projeler için en uygun şekilde uyarlanabilen makineler sağlıyor. Bu zorluğun üstesinden gelmek için Stäubli, her bir dokuma fabrikasının özel ihtiyaçlarını kapsamlı bir şekilde analiz etmek için müşterilerin proje ekipleriyle iş birliği yapıyor. Buradaki amaç, müşterinin üretkenlik gereksinimlerini karşılayan, müşteriye ilginç bir yatırım getirisi (ROI) sağlayan ve fabrikanın çok çeşitli halı uygulamalarını gerçekleştirmesine imkân tanıyan dokuma ekipmanı sunmak.

Stäubli, Alpha makine serisiyle örneğin; ulaşım endüstrisinde veya inşaat sektöründe kullanılan yüksek aşınmaya dayanıklı zemin kaplamaları için kilim ve duvardan duvara halıları içeren geniş bir pazar yaklaşımı için istenen herhangi bir halı tasarımı ve kalite seviyesi için optimum çözümler sunuyor. Ayrıca, modern halı tasarımları üretmek için atkı efektleri de dâhil olmak üzere müşterilere çok çeşitli dokuma yapısı çözümleri sağlıyor.

Farklı tasarıma sahip çift taraflı halı

Alpha 560 Universal

Serideki en son model olan Alpha 560 universal, kesik hav ve düz dokuma, zeminde desen verme, atkı desen vermenin yanı sıra ters, sisal ve uzun hav dâhil olmak üzere çeşitli tasarım olasılıklarını temsil ediyor. Bu dokuma sistemi, kullanıma sunulduğundan beri üretim operasyonlarını bir zevk haline getiren kolay kullanımı ve yüksek güvenilirliği ile halı üreticilerini ve tasarımcıları memnun ediyor. Stäubli’nin bu yüz yüze halı dokuma sistemi, yalnızca birçok teknolojik özelliğe sahip olmakla kalmıyor aynı zamanda doğrudan satın alma öncesi danışmanlık, dokumaya başlamadan önce eğitim ve satın alma işleminden yıllar sonra bile destek hizmetleri dahil olmak üzere kapsamlı Stäubli hizmetleriyle destekleniyor.

Özetle, Stäubli’nin Alpha halı dokuma sistemleri, dokuma fabrikalarının pazar konumlarını güçlendirmek ve dünyanın en iyi halı üreticileri arasında ön sıralarda yer almak için kullanabilecekleri olağanüstü esneklik imkânı sağlıyor.

COMMENTS