Saurer’den Kişiye Özel Uygulanabilir Otomasyon Çözümleri

Döşeme endüstrisi uzmanları, 12-15 Ocak 2023 tarihlerinde Hannover’da düzenlenen uluslararası Domotex Fuarı’nda bir araya geldi. Saurer, Domotex 2023'te en son zemin kaplama uygulamaları için kapsamlı çözümlerini sundu.

Saurer’den Kişiye Özel Uygulanabilir Otomasyon Çözümleri

Firma yetkilileri tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Pandemi sonrası ilk kez dünyanın en büyük yer kaplamaları fuarı yeniden gerçekleşti. Müşterilerimizi standımızda ağırlamaktan mutluluk duyduk.”

Karantina döneminde, zemin kaplamaları birçok kişi tarafından evde iyi hissettiren bir faktör haline geldi. Bu nedenle son yıllarda yumuşak ve sert zemin kaplama çeşitlerinde artış oldu. Nihai müşteriler, zemin kaplama malzemeleri olarak yenilenebilir ham maddeleri giderek daha fazla talep etmeye başladı. Ayrıca kalite, tasarım, antibakteriyel özellikler ve gürültü azaltma daha önemli hale geldi.

Saurer, pazar ve yenilik öncülerinden biri olarak uzun yıldır BCF iplik işlemesi için kapsamlı çözümler sunuyor. Esnek, kişiye özel uyarlanabilir otomasyon çözümleri de sunan Saurer’in geliştirme odağı ise; kalite, enerji tasarrufu ve ekonomik verimlilikten oluşuyor. Saurer artık esnek, kişiye özel uyarlanabilir otomasyon çözümleri de sunuyor.

Optimize edilmiş malzeme akışı sayesinde üretim süreleri kısalıyor ve bu da üretim tesisinde daha yüksek verimlilik sağlıyor. Görevlendirilen personel, üretim hattında iplik kalitesinde gözle görülür bir artışa yol açan temel işletim süreçlerine konsantre olabiliyor. Otomasyon çözümleri bireysel olarak uyarlanabiliyor ve BCF iplik işlemenin farklı alanlarında kullanılabiliyor.

Saurer’in teklifleri, üretim makinelerine ek olarak dijital çözümleri de içeriyor. Üretim verilerini ve performans parametrelerini kaydediyor. Bu verileri işliyor ve merkezi olarak müşterilerin kullanımına sunuyor. Müşteriler, herhangi bir zamanda ‘Uzaktan Görüntüleme Sistemi’ aracılığıyla harici olarak da kullanılabilen kapsamlı kalite izleme ve optimize edilmiş üretim planlamasından yararlanıyor.

Saurer’in temel yetkinliği olan ‘en iyi büküm kalitesini elde etmek’ BCF ipliklerini doğrudan kablolama işlemiyle işlerken devreye giriyor. Saurer sistemleriyle iplik hızının, iplik gerilimlerinin ve kablolu filament demetlerinde artık uzamanın sürekli olarak korunması garanti ediliyor ve böylece iplikler, sonraki termofiksaj sırasında her zaman istenen ve tekdüze şekli ile elde ediliyor.

Saurer, müşterilerine Krefeld’deki tekstil laboratuvarından ayrıntılı incelemeler sunuyor. Bu laboratuvarda müşterinin malzemesi temel parametreler açısından test ediliyor, optimizasyon potansiyeli belirleniyor ve müşteri tesisi için kesin teknolojik öneriler alıyor.

Mühendislik, teknoloji, servis ve otomasyon alanlarındaki hizmet paketiyle Saurer, müşterilerinin zorlu tekstil zemin kaplamaları pazar ortamında belirleyici katma değer elde etmelerini sağlıyor.

COMMENTS