“Sürdürebilirliği Ön Plana Çıkaran Ürünlerimizin Lansmanını IGM 2022’de Yaptık”

30 yılı aşkın sektör tecrübesiyle IGM 2022 Fuarı’na katılan Fistaş firması fuarda, geliştirdiği sürdürülebilir ürünlerinin lansmanını yaptı.

“Sürdürebilirliği Ön Plana Çıkaran Ürünlerimizin Lansmanını IGM 2022’de Yaptık”

Fistaş Genel Müdürü A. Cem Altun

Bu yıl 27.kez kapılarını açan IGM 2022 Fuarı, pandemi döneminin ardından sektörün öncü firmalarını, profesyonel ziyaretçi ve yatırımcılarla buluşturdu. Uzun yıllardır IGM Fuarı katılımcıları arasında yerini alan Fistaş, geliştirdiği yenilikleri fuar boyunca ziyaretçilerine sundu.

Fistaş Genel Müdürü A. Cem Altun sektör liderlerini bir araya getiren bu fuarın, hem yerli hem yabancı pazarlar açısından önemli faydaları olduğunu vurguladı. Gelen alıcıların çeşitli ve nitelikli olmasından duydukları memnuniyeti dile getiren Altun, IGM 2022’de yeni ürünlerini tanıttıklarını söyledi.

1986 yılından bu yana faaliyetlerine devam eden Fistaş, mevcut 4 fabrikası ile tekstil sektörü için; dokuma, ev tekstili, kadın ve erkek kumaşı, düz ve yuvarlak örgü, el örgü, çorap iplikleri, Chenill (Şönil), halı/ halı iplikleri v.b. gibi kullanım alanlarına sahip fantezi ve klasik iplikler üretiyor.

Pandeminin hem dünya genelini hem de tekstil sektörünü olumsuz etkilediğini ifade eden Altun, Fistaş olarak dengeleri yeniden kurduklarını ve bu süreçte de yollarına devam ettiklerini belirtti. Bu yıl IGM 2022’de firma olarak geliştirdikleri en son model makine ve ipliklerinin lansmanını yaptıklarını söyleyen Altun, fuarda yoğun müşteri ziyaretleri ile karşılaştıklarını ve güzel iş birlikleri ortaya koyduklarını vurguladı. Altun sözlerini şöyle sürdürdü; “Birçok sektörün son dönemde odaklandığı temel temaların başında sürdürülebilir ürün anlayışı geliyor. IGM 2022’de özellikle sürdürülebilirliğe katkı sağlayan ürün yelpazeleri ön plana çıktı. Biz Fistaş olarak IGM 2022’de teknik ipliklerle ilgili çalışmalarımızı ziyaretçilerimizin beğenisine sunduk.”

Altun; “İstanbul’da çok yoğun nakış ve dikiş grubuna yönelik üretimler yapan ve 68 ülkeye ihracat gerçekleştiren bir firmayız. İhracatçı firmalar ile önemli iş birlikleri yapıyoruz. Ayrıca, Bursa İhracatçılar Birliği’nin son 10 yıldır en çok ihracat gerçekleştiren firmalarından biriyiz.” diyerek sözlerini noktaladı.

 

COMMENTS