Sürdürülebilir Moda ve Hazır Giyim Üretimi için Yeni Nesil Çözüm

Dijital tekstil baskı teknolojisinde dünya çapında pazar lideri olan Kornit Digital, talep üzerine moda ve konfeksiyon üretimi için yeni bir standart oluşturan yeni MAX teknolojisinin piyasaya sürüldüğünü açıkladı.

Sürdürülebilir Moda ve Hazır Giyim Üretimi için Yeni Nesil Çözüm

Bir teknoloji, en yüksek kalite, sonsuz tasarım olanakları

MAX teknolojisi, birden fazla kumaş türünde perakende kalitesi için endüstri normlarını aşıyor. Daha önce ulaşılamayan baskı uygulamalarıyla yeni çok yönlülük temellerini kırarak, dijital talep üzerine tekstil üretiminin erişimini ana akım moda ve hazır giyimin merkezine doğru önemli ölçüde genişletiyor.

Kornit’in MAX teknolojisinin önemli bir özelliği, tek bir artıksız dijital işlemde nakış, vinil ve ısı transferini simüle edebilen yeni, yüksek yoğunluklu grafik dekorasyon için devrim niteliğinde 3D yetenekleri sunan XDi’dir. Kornit’in patentlerine dayanan yeni XDi, tedarikçilerin ve markaların, analog teknolojilerin verimsizlikleri ve maliyetleri olmaksızın, pazara yeni çıkan yenilikçi dekorasyonları içerecek şekilde tekliflerini genişletmelerine olanak tanıyor.

Kornit Atlas MAX ve ActiveLoad Automation ile tanışın

Kornit ayrıca, tekstil dekorasyon endüstrisinde manuel ve yoğun iş gücü gerektiren ortam taşıma yükünü önemli ölçüde hafifletmek için yeni bir robotik sistem olan ActiveLoad Otomasyon teknolojisini de piyasaya sürdü. Bu, minimum arıza süresi ve olağanüstü güvenilirlik sağlarken vardiya başına toplam çıktıyı artırıyor.

Yeni patent bekleyen ActiveLoad Otomasyon teknolojisi, nihai sonuçlar ve en iyi operasyonel verimlilik için çalışan deneyimi ve eğitiminden bağımsız olarak insan hatasını ve yorgunluğunu azaltırken sürekli üretim ve tutarlılık sağlıyor.

MAX teknolojisine sahip ilk ürün artık ticari olarak karbon nötr, endüstriyel ölçekli bir DTG üretim sistemi olan Kornit Atlas MAX’de mevcut olup, benzersiz perakende kalitesi, olağanüstü renk eşleştirme yetenekleri ve olağanüstü dayanıklılıkla geniş, canlı bir renk gamı sunuyor. Atlas MAX, 3D baskı yetenekleri için yerleşik yeni XDi teknolojisi ile teslim ediliyor. Kornit Atlas sistemlerine yeni güncelleme, 2022’nin ilk çeyreğinde mevcut olacak.

Kornit Dijital Pazarlama Kurulu Başkanı Ömer Kulka, “Kornit’in yeni MAX yetenekleri, sürdürülebilir talep üzerine üretimi ana akıma getiriyor. MAX teknolojisini takım sporları, atletizm, çeşitli moda kategorileri ve ev dekorasyonu uygulamaları gibi ek kazançlı pazar segmentlerine de sunmayı planlıyoruz.” dedi.

Dijital üretim vaadini yerine getirmek

Kornit Digital CEO’su Ronen Samuel, “İhtiyaç için üretimin günümüz tüketicisinin taleplerini karşılayacak yanıt olduğu konusunda giderek artan bir anlayış ve kabul var. Kornit’in MAX teknolojisi, talep üzerine, sürdürülebilir tekstil üretiminin geleceğini tanımlıyor ve gelecek burada.

MAX, nadir görülen bir sürdürülebilir ortak yaşam, daha fazla yaratıcılık, daha az israf sunuyor. Sektörümüzün kolektif parlaklığı dijital olarak yaratılmaya başladığında mümkün olanı deneyimlemekten heyecan duyuyorum. Bir fırsatlar dünyası bizi bekliyor.” diye konuştu.

Yeni sistemin beta testini yapan Monster Digital COO’su Scott Valancy, “Müşterilerimizin perakende kalitesine ve ek uygulamalara yönelik güçlü ve büyüyen bir ihtiyacı var ve Kornit Atlas MAX’ın bizi bu talebi karşılayacak şekilde donatacağından eminiz.” ifadelerini kullandı.

COMMENTS