Kornit Digital Oyunun Kurallarını Değiştiren Teknolojiye Odaklanıyor

Kornit Digital, bu yılın başında lansmanlarını yaptığı ve oyunun kurallarını değiştiren teknolojiye odaklanan Kornit Atlas ve Kornit Avalanche Poly Pro’yu ilk kez bir Avrupa fuarında FESPA’da sergiledi.

Kornit Digital Oyunun Kurallarını Değiştiren Teknolojiye Odaklanıyor

Firma standını bir adet Kornit Storm HD6, Kornit’in yakında piyasa sürülecek olan Presto sistemiyle elde edilmiş direct kumaşa baskı numuneleri alanı ve Kornit için Colorgate’in Tekstil Üretim Sunucu Kurulumu ile tamamladı.

Kornit Atlas, süper endüstriyel giysi süsleme işletmeleri için oluşturulan dayanıklı bir hizmet sistemdir. Üretim verimliliğini ve sahip olma maliyetini optimize ederek, yıllık 350.000 baskıya kadar yıllık üretim kapasitesi sunmak üzere tasarlandı.

Lider ve orta ölçekli markaların yanı sıra yeni nesil dijital markaların gereksinimlerini karşılamayı kolaylaştıran Kornit Atlas, son derece verimli giysi dekoratörleri, orta ile büyük boyutlu serigrafi baskıcıları ve en son teknolojiyi en düşük sahip olma maliyeti ile birleştirmek isteyen yenilikçi işletmeleri hedefliyor. Kornit Atlas, çevre dostu, GOTS onaylı ve OEKOTX sertifikalı ve perakende baskı kalitesinde ana itici güç olan su bazlı Kornit NeoPigmentTM Eco-Rapid Mürekkepleri kullanıyor.

Kornit Avalanche Poly Pro

Kornit Avalanche Poly Pro

Kornit Avalanche Poly Pro, şirketin polyester üzerine yüksek kaliteli baskı için; endüstrinin ilk dijital, endüstriyel proses olan NeoPolyTM Teknolojisine sahip. Polyester, genel tişört pazarındaki en büyük ikinci kategori, spor segmentinde anahtar kategori olmasının yanı sıra, şık spor ve fonksiyonel konfeksiyon segmentlerinde büyüyor. Şu anda polyester baskın olarak büyük teknolojik, maliyet ve sürdürülebilirlik zorlukları yaratan analog çözümler ile basılıyor.

Yeni çığır açan Kornit NeoPoly Teknolojisi, ünlü Kornit NeoPigmentTM işleminde uygulanan yeni bir işlem ve mürekkep seti ile bu zorlukları ele alıyor. Kornit’in yeni prosesi, polyester uygulamalarını tasarımdan, üretim hacminden, alt tabakadan ve işçilikten ödün vermeksizin başarılı oluyor.

Direkt kumaşa baskıda tek endüstriyel tek adımlı çözüm olan yeni Kornit Presto’da şirket standında kumaşa direct baskı bölümünde gösterildi.

Kornit Presto çözümü, kumaşın hazırlık ve bitim işlemlerine olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor, çok çeşitli kumaş türleri  ve uygulamarında yüksek kalitede baskı yapılmasını sağlıyor. Kornit Presto’nun baskı işlemlerinde su tüketmemesi, onu günümüzde direct kumaşa tekstil baskısında en çevre dostu çözüm haline getiriyor.

Kornit’in Pazarlama ve Ürün Stratejisi Bölümü Başkan Yardımcısı Ömer Kulka, “Fespa, yenilikçi teknolojilerimizi ve ürünlerimizi dijital baskı endüstrisine tanıtmak için Kornit’in önemli bir platformu olmaya devam ediyor. Kornit, hazır giyim dekoratörleri, tekstil üreticileri ve web üzerinden baskı oyuncularına günümüzün zorlu pazarlarında gerekli olan inovasyonu sağlama görevini üstleniyor.” dedi.

COMMENTS