Tekstil Terbiye Makinelerinde Rakipsiz Teknoloji: Biancalani

Biancalani , profesyonel kadrosu ve üretim çeşitliliğiyle tekstil terbiye sektrünün her alanına inovasyon ve teknoloji sunuyor.

Tekstil Terbiye Makinelerinde Rakipsiz Teknoloji: Biancalani

CEO Massimo Biancalani (solda) ve Ar-Ge Müdürü Maurizio Toccafondi

 

Biancalani, bir puzzle’ın parçasını birleştirmeden önce bütününü görebilme becerisine sahip birçok profesyoneli bünyesinde bulunduruyor. Bu profesyoneller tek tek tüm parçaları gözden geçirerek bir bütünü görebiliyor. Temel fikirleriyle sektördeki yeniliği ve ilerlemeyi hedefleyerek destekliyorlar. Bu vizyona sahip çalışanlar ile uzun yıllardır tekstil makineleri sektörünün bir parçası olan Biancalani, bu sektöre yön vermeye devam ediyor.

Şirket CEO’su Massimo Biancalani tekstil makinelerinde eksik olan ve istenen şey nedir? sorusunu temel ilke kabul ederek inovasyonlarına ve yeniliklerine devam ettiklerini belirtiyor. Bu düşünce yapısı ile Biancalani’nin sektörün sürekliliği ve ihtiyaçlarına karşı hızlı reaksiyon alma yeteneği üst düzeydedir.

Ar-Ge Departmanı Müdürü Maurizio Taccofondi, Biancalani’nin açık en yıkama makinesi Aquaria‘nın tasarlanması ve teknolojisinin bu şekilde oluştuğunu ve geliştiğini belirtiyor. Biancalani gelenek ve deneyime dayalı fakat sıradan olmayan farklı bir vizyon ararken bu Ar-Ge ve yenilikçi yapı ile tek bir makinede altı güçlü özelliğe yoğunlaştı ve bu son teknoloji alternatif makineyi tekstil sektörüne sundu. Bu, bazıları yerleşik, bazıları keşfedilecek olağanüstü sonuçlar sunuyor.

Massimo Biancalani şöyle konuşuyor. “Tasarımdan önceki araştırmalar enerjik görünebilir fakat gerçekte doğru termin en önemlisidir. Mümessilliklerin ve sektördeki profesyonellerin görüşleri, pazar analizleri, istatistikler ve internetteki araştırmaların tamam, Ar-Ge departmanı tarafından düzenleniyor. Tasarımı tetikleyen de bu araştırmalar sonucu ortaya çıkan dürtülerdir. Biancalani çalışanları da bu düşüncelere ve yeniliklere açık olmaları sebebiyle firma çatısı altında toplanıyor.”

Ar-Ge departmanının müdürü bir konsept belirlemeye istekli: “Tasarım, içeriği zayıf makineler yaratarak gelecekteki teknolojiyi riske atamaz ve atmamalıdır. Bu genellikle, söylediğimiz gibi, yalnızca görünüşte yeni olan, ancak gerçekte içerikten yoksun bir ürün sağlamak amacıyla makineyi kemiğe indirgemeye çalışırken olur. Bir hatadır. Teknolojik içerik her şeyin önüne geçer. İlgili tüm Ar-Ge sektörleri bu zorunluluk temelinde işlemektedir.”

Tasarımlarının yaratıcısı olan Massimo Biancalani, teknik olarak kendimizi anlamak bir yaratıcılık sentezidir düşüncesi ile tasarımlarına yön veriyor.  Biancalani; deneyim, yaş ve uzmanlık açısından çok farklı profesyonelleri biraraya getirerek ortaya çıkan sentezden inovasyon adına çok faydalanıyor. Airo®24, Airbox ve Aquaria® makine tasarımlarına yön veren de bu sentezdir.

Toccafondi şöyle devam ediyor: “Projenin tam bir görüntüsüne sahip olduğunuzda ve makinenin yapımından sonra ilginç bir adım daha var: Biancalani, bir danışman olmasının yanı sıra çoğu zaman tek tedarikçi ve kendi tasarım felsefesinin açıkça destekleyicisi oluyor. Şirket tam da tüm bunları sağladığı için stratejik bir ortağa dönüşüyor. Tasarım ve yapım aşamalarında ortak olunan en yüksek seviyeye, tekstil terbiye sektöründeki lider müşteriler yenilikçi bir makineyi test etmeyi seçtiklerinde ulaşılıyor.”

“Bu noktada devreye Biancalani giriyor. Toccafondi; “Makineleri müşterinin ihtiyaçlarına göre ayarlamak ve ulaşmak istediği şey için mükemmel işlevselliği keşfetmek adına günlük olarak çalışan teknoloji uzmanlarımızı hizmete sunuyoruz. İnovasyonla gerçek bağlantı budur, çünkü sektördeki liderler ileriye giden yolu açarlar, bu da pazarı ileriye taşır ve diğerleri de onu takip eder.” diyor.

Biancalani makineleri, müşterinin ihtiyaçlarına göre kişiselleştiriliyor. Maurizio Taccofandi’nin “bir makineyi diğeriyle birebir aynı yaptığımı hatırlamıyorum” sözünden de anlaşıldığı üzere müşterilerinin her isteğini makine üzerinde tasarlayabilen üstün teknoloji ve donanıma sahip bir üretim potansiyeline sahiptir. Üretilen ve kişiselleştirilmiş olan her makinenin ayrı bir potansiyeli olduğunu belirten Biancalani profesyonelleri, bu üretimler esnasında da farklı keşfettikleri ihtiyaç ve yeniliklerle her zaman karşılaştıklarını belirtiyorlar. Güç ve çok yönlü üretim, Biancalani tekstil terbiye makinelerinin sırrıdır.”

 

 

COMMENTS