Biancalani, Yıkama, Kurutma ve Yumuşatma Makineleriyle Geniş Bir Ürün Yelpazesi Sunuyor

Biancalani, AIRO, çok amaçlı yıkama kurutma ve yumuşatma makinesi ve IDRA & MILLA yünlü kumaşlar için çektirme makineleri hattı ile birlikte benzersiz bir ürün yelpazesi sunuyor. Firma, en zorlu üretim proseslerine dâhi AQUARIA®, AIRO® 24, AIRBOX ve BRIO® 24 ile kolaylıkla çözümler bulabiliyor.

Biancalani, Yıkama, Kurutma ve Yumuşatma Makineleriyle Geniş Bir Ürün Yelpazesi Sunuyor

AQUARIA®, benzersiz patentli tekniği ile yoğun mekanik etki uygulayan açık en kontinü yıkama makinesi olup aynı zamanda çoğu yaş işlem türü için ideal çözümler sunuyor. Kontinü açık en bir hava akışlı kurutucu olan AIRO® 24, yoğun ve kontrollü mekanik hareketle her tür kumaşı verimli bir şekilde kurutuyor ve yumuşatıyor. Kumaş yüzeyinin mükemmel bir görünümü ile en yüksek yumuşaklık derecesine ve optimum stabilite seviyelerine ulaşmayı sağlıyor.

Patentli teknolojiye dayanan AIRBOX, herhangi bir hattın kapasitesini artırmak için ön kurutucu olarak veya yüksek performanslı bağımsız bir kurutma modülü olarak kullanılabilen açık en kontinü yüksek verimli kurutma modülüdür. (AIRO® 24 ile sorunsuz bir şekilde entegre oluyor.) BRIO® 24 Kontinü açık en relaksasyon kurutucu makinesi; açık en ve tüp formdaki örme kumaşlara en yüksek boyutsal stabiliteyi vermek ve kıvrılmaları önemli ölçüde azaltmak için özel olarak geliştirildi.

AQUARIA® – Su çağına hoş geldiniz

Tekstil endüstrisinin, kumaşlar için özel işlemler sunabilecek makinelere uzun zamandır ihtiyacı vardı. Üretimin tekrarlanabilirliği ve niceliksel olarak daha yüksek üretim garantisi ile sürekli olmayan süreçten ( zaman ve paraya mal olan ) sürekli sürece ve hepsinden önemlisi, halat prosesinden açık ene geçmek kesinlikle gereklilik arz ediyordu. Ama sadece bu değil. Tekstil terbiyesi dünyasında, kumaşın hareket ettirildiği, ardından ızgaraya çarptırıldığı ve tekrar geri gelerek aynı işlemin gerçekleştiği hem açık en hem de kontinü makineler zaten mevcuttu. Ancak tüm bunları yıkama işlemi sırasında yapan makineler AQUARIA®’ ya kadar yoktu.

AQUARIA® açık en kontinü prosese odaklanıyor. Avantajlarını tam olarak farkında olarak, sonunda su kadar özgür olabiliyor. Uzun zamandır düşündüğünüz bir ürünü AQUARIA® sayesinde gerçekleştirebilirsiniz.

AQUARIA® çok özel sonuçlar elde etmek için yıkama, enzim işlemleri, fibrilasyon ve defibrilasyon (Tencel), biyo-parlatma, haşıl sökme, ağartma, ağırlık azaltma ve zamk giderme gibi çok sayıda yıkama işlemine olanak sağlıyor.

Bunlar arasında: Delavé ve renk indirgeme, Tencel ve Lyosel fibrilasyonu ve defibrilasyonu, Enzim yıkama, Cupro’da sense etkisi ve Haşıllama, Opalescence, Buzlanma efekti vardır.

Ayrıca AQUARIA®’nın modüler yapısı her türlü üretim ihtiyacını karşılıyor. Ama hepsinden önemlisi, AQUARIA® her yeni talebi hayata geçiren bir makinedir. Tekstil ve moda dünyalarının beklediği şey buydu.

AIRO® 24 – Tamamen doğal hava kurutma yeteneği

Kumaş üreticilerinin her türlü kumaşa bitim işlemi yapabilmek ve aralarından seçim yapabileceği farklı üretim süreçleri için çok özel ihtiyaçları vardır. Hem modaya hem de ev dekoruna özgü olabilen, her türlü kumaşa özel prosesler ekleyen, doğal hava ile kurutma yapan, yüksek kaliteli bir ürünü ve üretici şirketle güçlü bir iş işbirliğini garanti eden, Biancalani’nin çok yönlü ve patentli en son versiyonu olan AIRO®24’e ihtiyaçları vardır.

Koruyucu ve iş kıyafetleri sektörü için teknik kumaşlar üretmeniz gerekiyorsa, kıyafetlerinizi rahat ve dayanıklı hale getirmek isteyeceksiniz; moda endüstrisi ile iş yapıyorsanız, yumuşaklık ve estetik, yani bir viskon eteğin vücutta nasıl güzelce dans ettiği ile daha çok ilgilenebilirsiniz. Ev dekor endüstrisine göre, açık lifli bir şönil kumaş, aynı zamanda hem estetik açıdan harika hem de uzun ömürlü bu sebeple koltuk kılıflarını gerçekleştirmek için mükemmel olabilir.

Havluları da unutmayalım. Çoğu zaman, havlu kumaşları yumuşaktır, emicilik performansı düşüktür. Bu durum, kumaşa ekstradan yumuşaklık kazandırmak için kullanılan silikonlar ve kimyasal yumuşatıcılar nedeniyle olur. Ancak bu tür hileler, bilginin yaygın olarak mevcut olduğu bir dünyada işe yaramaz. Müşteri, liflerin mikro kılcal hareketini koruyan ve mükemmel bir emme gücü sağlayan hacimli, güzel görünümlü, yumuşak havluyu seçecektir.

AIRO®24’ün en son sürümü, yukarıda belirtilen tüm sonuçları garanti ediyor. Aslında sadece bu değil. Kimyasal ürünleri gereksiz kılan mekanik yumuşatma hareketi ve nihai müşteri memnuniyeti sayesinde kumaş üreticisi hem önemli tasarruflar hem de faydalar elde ediyor. Aslında, AIRO®24 kumaşları sadece mükemmel şekilde kurutmakla kalmıyor, aynı zamanda kalitelerini de artırıyor.

AIRBOX – Nihai üretim hattı iyileştirmesi

Biancalani şirket geleneği olarak sözünü tuttu ve en üst düzeydeki sisteminin patentini aldı. AIRBOX üretim hatlarını ileri seviyeye çıkaracağından oldukça emin ve her türlü üretim hattının potansiyelini artırmayı mümkün kılıyor.

Biancalani müşterileri AIRBOX’u üretim hatlarında kullandılar ve Biancalani’nin AIRBOX için sunduğu özellikleri ilk elden tecrübe ettiler; çok yüksek üretim kapasitesi, düşük maliyetler ve sürdürülebilirlikle uyumlu olarak önemli bir enerji tasarrufu ve artı olarak süper kompakt büyüklük avantajı sağlıyor. Sonuç              olarak, AIRBOX sayesinde müşteriler, yüksek üretkenliğin yüksek üretim maliyetleri anlamına gelmediğini tecrübe etmiş ve AIRBOX’ın etkili becerilerini keşfetmiş oldular. Sahada yapılan testler beklentilerin oldukça üstünde sonuçlar verdi.

Ayrıntılı incelenir ise, AIRBOX, AIRO24 ile birlikte çalışacak şekilde tasarlandı ancak herhangi bir üretim hattına dâhil edilebiliyor. AIRBOX kurutma işlemi sırasında, kumaş sabit kalırken hava ile yakın temasını sürdürdüğü dikey kanallar boyunca yüksek hızda yönlendiriliyor. Ayrıca kompakt boyutlarda olması yer üretim hattında yer israfını önlüyor. Kumaşa bağlı olarak sıcak hava ile uzaklaştırılan su miktarı günde 8 ton’a kadar ulaşıyor.

Bu rakamlar, AIRBOX becerilerinin ilk ve en önemli uygulaması olan kurutma performansına dayalı havlu üretimini düşündürüyor. Geleneksek kurutma makineleri ile kıyaslandığında, havlu ilmeklerini kuruma özelliğini etkilemeden ilmeklerin daha hacimli ve yumuşak olmasını sağlıyor, dolayısı ile AIRBOX performansı oldukça yükseltiyor. Biancalani zaten dünya çapındaki en iyi havlu üreticilerinin gözdesiyken, AIRBOX inovasyonun ve ileriye doğru adım atmanın şirketin temelleri olduğunu tekrardan doğruluyor.

BRIO® 24 – Her şey boyutsal kararlılıkla ilgili

Boyutsal olarak kararlı hale getirilmeleri gereken tek an, bitim işlemidir. Genel kumaşlardan bahsettik ama asıl konu örme kumaştır.

Uluslararası alıcılar, kalite ararken birinci sınıf boyutsal istikrarı giderek daha sık talep ediyor çünkü büyük markaların kalite arayışlarında birinci sınıf boyutsal istikrar yönünde oluyor. BRIO®24, diğer tekstil makinelerine kıyasla yıkamadan sonra sıfıra yakın kalıntı ile hem tüp hem de açık en formda mümkün olan en yüksek çekme ve kalıcı stabiliteye ulaşmayı mümkün kılıyor. Biancalani, her türlü örme kumaş için, son satın alma işleminden sonra çekme olasılığı daha yüksek olan daha hafif gramajlı kumaşlar da dâhil olmak üzere bu sonuçları garanti ediyor.

Piyasa çok sayıda geleneksel kurutma makinesi tedarik ediyor, ancak bununla ilgili iki temel sorun var: küçük üretim miktarları ve kumaşın birbirine dolanması ve düğümlenmesi. Ayrıca, geleneksel bir kurutucu, kumaşın konveyör bant ile sürekli temas halinde olduğu anlamına gelirken, BRIO®24 kumaşın kelimenin tam anlamıyla uçmasını sağlayarak spiralliği azaltıyor.

Aslında, BRIO®24 kalite gözetilerek büyük endüstriyel üretimler de kullanılmak içindir. Biancalani’nin açık en ve tüp şeklindeki örme kumaşları için nihai sürekli kurutma çözümü olan BRIO®24’ün bu özel sonuçları korumasının yanında aslında son derece üretken bir makinedir.

 

COMMENTS