Texon, Proweave™ Teknolojisiyle Kumaşları Yeniden Tasarlıyor

Texon, işlevsel ve tasarım dokumayı tek bir malzeme tabakasına sorunsuz bir şekilde entegre etmeyi mümkün kılan benzersiz, patentli bir Jakarlı dokuma teknolojisi olan ProWeave™'nin ayrıntılarını açıkladı.

Texon, Proweave™ Teknolojisiyle Kumaşları Yeniden Tasarlıyor

Ayakkabı, giyim, moda ve lüks ürün endüstrileri için kumaşları yeniden tasarlayan Texon’ın yeni teknolojisi ProWeave™, sonsuz yeni tasarım olanakları sunuyor. Bu yeni teknoloji, ürün tasarımcılarının tam da istedikleri yerde istediği bölgesel özelliklere sahip kesintisiz dokuma alt tabakaların üretimini mümkün kılıyor.

ProWeave™, performans kumaşlarının üretilme şeklini, görünüşünü, hissini ve işlevini tamamen değiştiriyor. Aynı örgü içinde farklı esneklik, sağlamlık ve aşınma bölgeleri yaratan ProWeave™, dünyanın en büyük markalarının yeni yaratıcı konseptleri hayata geçirmesine yardımcı olabiliyor. Yaklaşımında çığır açan bu yenilikçi teknoloji, çeşitli iplik kalınlıklarını, ağırlıkları ve kumaş referanslarını zahmetsizce harmanlayarak farklı gradyan, ribana, renk, streç, şeffaflık ve 3D efektlere sahip karmaşık tasarımlı kumaşlar yaratıyor.

Her Türlü Dokuma Ayakkabı Üretimi İçin Uygun

Tasarım sürecine aktif olarak yardımcı olan ProWeave™, her türlü dokuma ayakkabının üretimi için uygundur. Ayrıca yeni performans kumaşları kullanmak isteyen giyim, konfeksiyon ve aksesuar üreticileri için de ideal çözümdür. ProWeave™, dokuma ayakkabı trendinin hızla arttığı ve giysi üretimi için yenilikçi malzemelere olan talebin sürekli olduğu hızlı tempolu spor ve dış mekân sektöründe popüler olduğunu kanıtlamak üzere hazırlandı.

Texon ayrıca, en üst düzey lüks ve birinci sınıf markalı ayakkabı ve giysi üretiminde ProWeave™ için büyük fırsatlar görüyor. Ana itici güçlerin stil ve yaratıcılık olduğu lüks pazarda, gerçekten benzersiz bir şey yaratmak için özel iplikler ve yenilikçi bir üretim süreci kullanma becerisine sahip olmak, ikna edici bir önermedir.

ProWeave™ ile sonsuz tasarım olanakları

Texon’da ProWeave™ İş Hızlandırma Lideri Paul Jackson, bu yeni teknolojiyle ilgili şunları söylüyor: “ProWeave™, performans kumaşlarının üretimini bir sonraki seviyeye taşıyor. Texon’un markalı ayakkabılar konusundaki bilgi birikimini İtalyan bölümümüzün yüksek performanslı mesleki ve güvenli dokuma kumaşlardaki uzmanlığıyla birleştiren bu heyecan verici teknoloji, üreticilerin tasarımlarını farklılaştırmasına ve önemli yaratıcı avantajların kilidini açmasına yardımcı olabilir. Teknik ve işlevsel, ancak yenilikçi ve ilham verici olan ProWeave™ tarafından sağlanan tasarım olanakları sonsuzdur.

ProWeave ™ kullanarak, üreticilerin bir performans kumaşında elde etmek istedikleri fiziksel özellikleri, işlevsel bölgeleri ve görsel kalıpları belirlemelerine ve ardından vizyonlarını gerçeğe dönüştürmelerine yardımcı olabiliriz.”

Dayanıklı malzemeler oluşturmak için farklı yüksek mukavemetli, alev geciktirici, esnek ve TPU kaplı iplikleri bir araya getirme yeteneği ile Texon, ayrıca endüstriyel ayakkabı ve güvenlik kıyafeti uygulamalarında ProWeave™ için önemli fırsatlar görüyor.

2025 yılına kadar sıfır atık işletmesi olmayı hedefliyor

Texon, 2025 yılına kadar sıfır atık işletmesi olmayı hedefliyor, bu nedenle, diğer nihai ürün geliştirmeleri gibi, ProWeave de endüstrinin sürdürülebilirlik girişimini desteklemek için tasarlandı.

Texon, seri üretim projeleri için ProWeave™ ‘yi tek ruloda ayakkabı yüzü, giysiler ve aksesuarlar için birden fazla tasarımla sağlayabiliyor. İşletme ayrıca seri veya sınırlı sayıda koleksiyonlar için küçük miktarlarda ProWeave ™ sağlayabiliyor. ProWeave™, Texon’un Prato, İtalya’daki fabrikasında ve şirketin 2020 ortalarında açılan Vietnam’daki en yeni üretim merkezinde üretiliyor.

COMMENTS