Baldwin 1 Ayda Üç Flexocleanerbrush™ Ünitesi Siparişi Aldı

Baldwin Technology Company Inc., ABD ve Almanya'da bulunan müşterilerinden toplam 16 temizleme başlığı ile üç yeni FlexoCleanerBrush ünitesi siparişi aldı.

Baldwin 1 Ayda Üç Flexocleanerbrush™ Ünitesi Siparişi Aldı

Baldwin firması, Covid-19 salgını sürecinde, tesisindeki ekip üyeleri, şirketin küresel satış organizasyonu, yerel acenteler ve Almanya’daki ürün ve teknoloji merkezinin desteği sayesinde toplam 30 adet FlexoCleanerBrush temizleme başlığı teslimatı gerçekleştirdi.

FlexoCleanerBrush sistemiyle, her baskı birimi ile aynı hizada takılmış olan temizleme istasyonları, baskı plakalarının tüm yüzeyini temizleyen bir fırça kullanıyor. Hassas bir püskürtme uygulama sistemiyle birlikte kullanılan FlexoCleanerBrush ünitesi, haznesindeki deterjan ve su karışımını plakaya eşit bir şekilde dağıtıyor ve yüzeyini nazikçe temizliyor. Plakalar daha sonra üniteye entegre hava bıçağıyla kurutuluyor.

Baldwin firması Bölgesel Satış Müdürü Lee Simmonds konu hakkındaki görüşlerini şu şekilde ifade ediyor: “Son siparişlerin ikisini veren müşteriler, FlexoCleanerBrush ünitesini hâlihazırda başka yerlerde kurmuş ve kullanıyorlardı. Bu müşterilerden biri, ünitenin kurulumu sayesinde yüzde 30’a varan üretim kapasitesi artışı olduğunu bildirdi. Her iki müşteri de klasik olarak kullanılmakta olan gezer bez temizleme sistemleri ile yetersiz sonuçlar elde etti ve bu sistemler artık kaldırılarak yerlerine Baldwin’in tam genişlikte, bağımsız, otomatikleştirilmiş FlexoCleanerBrush teknolojisi yerleştirilecek.”

Oluklu baskı endüstrisindeki yatırımların temel itici güçlerinden birisi de sürdürülebilirliğin iyileştirilmesidir. FlexoCleanerBrush, plakaları daha verimli bir şekilde temizleyerek su israfını önemli ölçüde azaltıyor. Otomatik sistemin kapasitesini doğrulamak için yakın tarihte gerçekleştirilen bağımsız bir çalışmada, FlexoCleanerBrush tüm baskı kalıplarını dört dakikadan daha kısa bir sürede tamamen temizleyip kurutuyor ve çapakları saniyeler içinde toplayabiliyor.

FlexoCleanerBrush sistemi, çalışma esnasında verimli bir temizlik ve hızlı iş sonu temizliği sunmasının yanı sıra, operatörlerin plaka paketleme sistemine geri yerleştirildikten sonra plakaların birbirine yapışması riski yaşanmadan makineden kuru plakaları çıkarmasına da olanak tanıyor. Bu sayede operatörlerin kıstırma noktaları, hareketli parçalar ve kimyasallarla teması ortadan kaldırarak daha yüksek kart verimi, daha az arıza süresi ve daha güvenli bir çalışma ortamı sağlamaya yardımcı oluyor.

COMMENTS