Trützschler Group SE Yönetim Kurulunu Genişletiyor

Trützschler Group SE, 1 Temmuz 2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Dr. Ulrich Schwenken ve Heinrich Krull'u Yönetim Kuruluna atadı. Dr. Schwenken İcra Kurulu Başkanı (CEO) olarak, Heinrich Krull ise Operasyonlardan Sorumlu Başkan (COO) olarak görev yapacak.

Trützschler Group SE Yönetim Kurulunu Genişletiyor

Heinrich Krull, Dr. Ulrich Schwenken

Dr. Schwenken, Geliştirme, Dijitalleşme, Bilişim Teknolojileri ve Kurumsal İletişimden sorumlu olacak. Mühendislik alanında uzmanlaşmış bir doktora mezunu Schwenken, otomotiv ve mekanik uygulamalarda uzun yıllara dayanan deneyime sahip.

2008 yılından bu yana Porsche AG ve Volkswagen AG gibi şirketlerde Servis, Satış ve Geliştirme alanlarında çeşitli yönetim pozisyonlarında görev alan Schwenken, dijital dönüşüm gibi bir dizi önemli konudan sorumlu oldu. Son olarak Leistritz AG’de CSO, CTO ve CDO olarak görev yapan Dr. Schwenken, yenilikçi büyüme alanlarına stratejik odaklanmadan sorumlu oldu.

Eylül 2020’de Trützschler Group SE’ye katılan Krull, makine ve üretim saha mühendisliğinde uluslararası deneyime, bir üretim mühendisliği ve yönetimi yüksek mühendisi olarak, operasyonlarla ilgili kapsamlı bir uzmanlığa sahip. Ayrıca, Yalın Yönetim yöntemleri hakkında derinlemesine bilgi ve birleşme sonrası entegrasyon uzmanlığı da dahil olmak üzere üretim teknolojileri konusunda kapsamlı deneyime sahiptir. Krull, COO olarak Üretim, Satın Alma ve Lojistik, Kalite Güvence ve Tedarik Zinciri alanlarından sorumlu olacak.

Trützschler Group SE Denetim Kurulu Başkanı Dr. Roland Münch atamalar ile ilgili şunları söyledi: ‘‘Dr. Schwenken ve Bay Krull’a Yönetim Kuruluna hoş geldiniz demekten mutluluk duyuyoruz. Her ikisi de şirketin gelecekteki büyümesine yönelik gelişimini güçlendirmek için farklı uzmanlıklar getirecek. Kendilerine yeni görevlerinde başarılar diliyoruz.’’

Dr. Dirk Burger, 2022 yılı sonunda planlanan emekliliğine kadar Dr. Schwenken’in Eş CEO’su olarak görev yapacak.

COMMENTS