UCMTF’nin Yeni Başkanı: Hugues Schellenberg

UCMTF olarak bilinen Fransız Tekstil Makineleri Üreticileri Birliği, 2004 yılından bu yana derneğe başkanlık eden Bruno Ameline'ın emekli olmasının ardından yeni bir başkan seçti.

UCMTF’nin Yeni Başkanı: Hugues Schellenberg

UCMTF olarak bilinen Fransız Tekstil Makineleri Üreticileri Birliği, 2004 yılından bu yana derneğe başkanlık eden Bruno Ameline’ın emekli olmasının ardından yeni bir başkan seçti.

Ameline’nın yerine oybirliğiyle seçilen isim 10 yıldır yönetim kurulunda bulunan Hugues Schellenberg oldu. Schellenber, Fransa’nın Alsace eyaleti Heimsbrunn şehrinde bulunan Dollfus-Muller’in CEO’su olarak görev yapıyor.

Bir mühendis olan Schellenberg, Güney Fransa’daki Montpellier Üniversitesi’nden MBA derecesi aldı. UCMTF Başkanı olan Schellenberg, aynı zamanda ITMA Fuarlarının organizatörü Cematex’in yönetim kurulunda Fransız birliğini temsil edecek.

Schellenberg, seçilmesinin ardından 4 dönemlik (16 yıl) görev süresi boyunca olağanüstü bir iş çıkaran Bruno Ameline’ya teşekkür etmek için onu ayakta alkışladı. Schellenberg, “Covid-19 salgını nedeniyle şirketlerimizin dünya çapında karşı karşıya kaldıkları belirsiz ortamda UCMTF Başkanı olmak büyük bir onur ama stresli bir sorumluluk. Son teknoloji ekipmanlarımız, en iyi standartlarda hizmetlerimiz, çok profesyonel ve motive olmuş ekiplerimiz sayesinde uzun vadede çok olumlu düşünüyorum ama şu anda işimiz inişli çıkışlı bir yolda ilerliyor.” dedi.

Dollfus-Muller’in CEO’su olan Schellenberg, zamanının en az yarısını dünya çapında ziyaret ettiği müşterilerle geçiriyor. Bu, hem şirketini günlük bazda yönetmek hem de uzun vadeli stratejisini tasarlamak için pazarın ihtiyaçları ile ilk elden teması ve derin bir bağlantıyı sürdürmeyi sağlıyor.

Schellenberg UCMTF’nin yanı sıra, imtiyazsız işçilerin istihdamını iyileştirmek için bir ticaret birliğinin başkanlığı da dâhil olmak üzere birçok ulusal ve bölgesel dernekte çok aktif görevler üstleniyor.

COMMENTS