Tekstil Makineleri İçin Nitta Düz Kayışlar

Nitta Industries Europe GmbH, bu yıl Barselona'da düzenlenecek olan tekstil makinaları fuarı ITMA'da, tekstil üretiminde kullanılan güç aktarım ürünlerini sunacaktır.

Tekstil Makineleri İçin Nitta Düz Kayışlar

Tekstil uygulamaları için zorlu şartlara göre dizayn edilmiş olan düz kayışlar, yüksek aşınma dayanımları ve yüksek hızlarda dahi uzun ömürlü olmaları ile özellikle dikkat çekmektedir.

Teğetsel tahrikler ve iplik büküm makineleri, özellikle yüksek hızlı rotorlu iplik büküm makineleri için Polybelt serisi ürünler önerilmektedir. Kayışlarda kullanılan güçlü Monofilament Poliamid kord, kayışın uzamasını engeller ve iplikte oluşabilecek kalite sorununun önüne geçmiş olur. Kayışların kauçuk malzemesi yüksek derecede tutunma özelliğine sahip olmakla birlikte aşınmaya karşı da oldukça iddialıdır. Bu durum, kayışın sürekli yüksek hızlarla çalışılan ortamlarda dahi uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Ürün gamımızda, kullanım alanına veya sistem değerlerine göre tavsiye edebileceğimiz farklı materyallere sahip ürünler bulunmaktadır.

Nitta, ring iplik makineleri, teğetsel tahrikler, kasnak çapları küçük, çalışma hızları yüksek olan makineler ve diğer tekstil makineleri için Polysprint serisi ürünleri önermektedir. Kayışlar genel olarak termoplastik poliüretan, nitril kauçuk ve elastik kumaş gibi malzemelerden oluşmakta olup çeşitli kaplama ve yüzey şekilleriyle tedarik edilebilmektedir.

Nitta, tekstil sektörü için ürettiği güç aktarım kayışlarının yanı sıra, taşıma bantları, pnömatik hortum ve bağlantı parçaları, çeşitli kauçuk ürünler, hava filtreleme sistemleri, endüstriyel silecekler ve mekatronik sensör sistemleri imal etmektedir. Bu ürünler, lojistik, kağıt ve baskı sanayisi, banka otomasyonu ve tekstil gibi diğer birçok endüstri alanlarında kullanılmaktadır.

Merkezi Düsseldorf, Almanya’da bulunan Nitta Industries Europe, Frankfurt yakınlarında, müşterilerin talebine göre işlemlerin yapıldığı bir imalat merkezine ve ürünlerin stoklandığı bir depoya sahiptir. Nitta konveyöre bantları, Nitta Corporation of Holland şirketi tarafınca üretilmekte ve Avrupa çapında pazarlanmaktadır.

COMMENTS