Uster, ITMA Asia + Citme’de Ürün Lansmanı Yapacak

Uster 2021 yılı ürün lansmanı sezonunu açtı. Mart ayında piyasaya sürülen yeni Quantum 4.0 iplik temizleyicinin ardından Nisan ayında Q-Bar 2’yi çıkardı. Bu yeniliklerin yanı sıra, en son Mill Dashboard özelliğine sahip yeni Quality Expert yazılımı piyasaya sürüldü. Şimdi, bu büyük gelişmeler ilk kez Şangay'daki ITMA Asia + Citme 2021'de sergilenecek.

Uster, ITMA Asia + Citme’de Ürün Lansmanı Yapacak

Uster ilk olarak Mill Dashboard ile ilgili haberleri 5 Mart’ta resmi LinkedIn hesabı aracılığıyla yayınlayarak etkinlik zamanlamaları üzerindeki belirsizlikleri gidermek için kararlı adımlar attı ve daha fazla yenilik sözü verdi. Çin’deki ITMA Asia + Citme fuarı öncesinde, yeni iplik temizleyici ve yenilikçi oluşum izleme sisteminin lansmanı çevirimiçi olarak gerçekleştirildi.

 

Kapasitif ve optik sensörler bir arada

Yepyeni Uster Quantum 4.0 iplik temizleyici, akıllı iplik kalite kontrolü ve optimize edilmiş kârlılık için her iki sensör teknolojisinin en iyisini (kapasitif ve optik) sunuyor. Fabrikalar teknik seçenekler üzerinde kafa yormak yerine, hızla değişen pazar zorluklarının üstesinden gelmeye odaklanabiliyor.

İplikçiler artık kalite kontrolde tam güvenliğe erişerek en iyi temizleme modunun uygulanmasını sağlayabiliyor. Yeni nesil Quantum 4.0, bunu basit bir kapasitif / optik anahtar aracılığıyla yapıyor. Bu teknoloji, üretilebilen iplik tiplerinde daha fazla esneklik sağlarken aynı zamanda nem değişimleri gibi faktörlerle de ilgileniyor.

Eşsiz Smart Duo teknolojisini kullanan Quantum 4.0, Cross Clearing olarak bilinen bir yenilikle her iki sensör kanalını da akıllı bir şekilde birlikte çalıştırıyor. Bu teknoloji, ana sensörün sinyalinin yardımcı sensör tarafından desteklendiği çifte kontrol yoluyla gizli kusurları buluyor ve ortadan kaldırıyor.

Bugünün piyasa eğilimleri, kompakt iplikler için güçlü bir talep olduğunu gösteriyor. İşte, iplikçiler bu potansiyeli kullanmak ve herhangi bir kalite sorunuyla başa çıkmak için Quantum 4.0’a güvenebilirler. Örneğin yoğunluk özelliği, fabrikaları tıkalı sıkıştırma bölgeleri veya bükülme sorunları gibi ring eğirme arızalarının neden olduğu standart altı masuralardan koruyor. Smart Duo, iplik yoğunluğunu sürekli ve her ekleme sonrasında izleme avantajına sahiptir.

Birçok ekstra akıllı analitik özellik sayesinde, Uster Quantum Expert, Toplam Kirlilik Kontrolü, Ring Eğirme Optimizasyonu ve RSO 3D Değer Modülü aracılığıyla proses kontrolünü ve kusurların önlenmesini geliştiriyor.

Kumaş kontrolü: Doğru pozisyon

Q-Bar 2, doğrudan çözgü ve atkı ipliklerinin ara yüzünde tezgâh üzerindeki ustaca konumlandırılması nedeniyle en iyi şekilde oluşum izleme sistemi olarak tanımlanıyor. Dokuma üzerindeki etki şaşırtıcıdır: Mümkün olan en erken aşamada izleme yapabilmesi sayesinde, bir kusur ortaya çıkar çıkmaz hızlı yanıt vererek uzun süreli veya tekrarlayan hatalardan kaçınılmasını sağlıyor. Alarm ve durdurma sinyalleri, operatörü sorunları hemen düzeltmesi konusunda uyarıyor. Erken tespit, ikinci kalite ve malzeme kaybını azaltıyor ve ayrıca üretim sonrası kontrol ihtiyacını en aza indiriyor.

Dokuma kusurlarının çeşitli temel nedenleri olabilir, bu nedenle Uster Q-Bar 2, belirli kusurları ve bunların nedenlerini belirlemek için farklı algoritmalar sağlıyor. Bu dâhili bilgi, atkı atma döngüsü içindeki kusurları önleyebiliyor. Kumaş oluşum bölgesindeki algılama konumu, çözgünün atkı tarafından geçilmeden önce bile izlendiği anlamına geliyor, bu gerçekten benzersiz bir avantajdır. Yanlış çözgü pozisyonlarının, eksik çözgü, gevşek çözgü uçlarının ve hatta kalıp düzensizliklerinin tespit edilmesine olanak tanıyor.

Bir diğer önemli yenilik, atkı düzensizliklerinin kontrolüdür. Q-Bar 2, oluşum alanına eklenen her atkıyı izleyerek, kullanıcıları mümkün olan en erken aşamada atkı düzensizliklerine tepki vermeye hazırlıyor. Bu noktada, çift atkı, kırık atkı veya şantuk ve ilmekler gibi atkı ile ilgili kusurları tespit edebiliyor.

En son Mill Dashboard’un piyasaya sürülmesi, Uster Quality Expert’in sunduğu birçok yeni özellikten sadece biri gibi görünebilir. Ancak bu, iplikhanelerdeki operatörler için önemli değişiklikler getiriyor. Mill Dashboard’un yeni sürümü, önemli verileri doğrudan iplikhanedeki kilit kişilere sunuyor, böylece herhangi bir kalite sapmasına hızlı bir şekilde tepki verebiliyor. Aynı zamanda üretim alanında daha fazla şeffaflık sağlıyor

 

 

COMMENTS