Sedo Treepoint’ten Sürdürülebilirlik ve Dijitalleşme Çözümleri

Sedo Treepoint, geliştirdiği en son yeniliklerini Şangay'da düzenlenecek olan ITMA Asia + Citme’ de tanıtacak. Firmanın odak noktası, Sedomat 6007/8000 kontrolör serisi ve ürün gamına en son eklenen Sedomat 6007 üzerinde olacak.

Sedo Treepoint’ten Sürdürülebilirlik ve Dijitalleşme Çözümleri

Geliştirilen bu yeni ünite, esnek ve dâhili birçok I/O seçeneği sunan yüksek dereceli otomasyon uygulamaları için uygun maliyetli bir çözümdür.

8000 serisi, müşteri ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabilmek için şimdi dört farklı boyutta üretiliyor. Sedomat 8007, 7” dokunmatik kullanıcı arayüzüne sahip ve laboratuvar makineleri ile veri toplama uygulamaları için mükemmel bir çözüm durumunda bulunuyor. Sedomat 8010, her türlü boyama ve terbiye makinesine uyarlanabilen 10,1” dokunmatik ekrana sahip. 15,4” ile en büyük kullanıcı arayüzü Sedomat 8015 tarafından sunuluyor.

Sedomat kontrolörlerinin herkesçe bilinen kanıtlanmış faydalarına ek olarak, geliştirilen yeni seri daha esnek ve CANopen, Profibus DP ve MODBUS RTU gibi farklı arayüz seçenekleri sunuyor. Farklı sistemler arasındaki iletişimi en iyi hale getirmek için OPC UA ve MQTT arayüzü veri iletişimini sağlayacak.

Sedo SmartBracelet kullanan makine operatörü işleyiş ile ilgili her bildirimi doğrudan bileğine alacak. Bir makine ile ilgili yapılması gereken bir şey olduğunda hemen harekete geçebiliyor.

SedoMaster, üretim atölyesinin çekirdeği konumundadır. Akıllı ve merkezi üretim planlama, kontrol, izleme ve raporlama SedoMaster üzerinden kullanılabilir hale geliyor. Tüm boyama ve terbiye makinelerinin bağlı olmaları nedeniyle tüm kilit operatörler ve yönetim için oldukça faydalı bir araçtır. Güçlü raporlama, üretkenlik, kaynak maliyetleri ve OEE hakkında bilgi veriyor. SedoMaster ayrıca dağıtıcılar, çözücüler veya ERP sistemleri gibi tüm çevre sistemlerini birbirine bağlıyor.

Yeni SedoAPP ile tüm üretim verileri mobil cihazlarda da görüntülenebiliyor. SedoExpert, tekstil fabrikaları için bir yönetim platformu sunan ve ERP’yi Üretim Yürütme Sistemi’ne (MES) bağlayan bir PPS sistemidir. Müşterinin üretim siparişleri standart prosedürlere göre yönetiliyor. Üretim gerçek zamanlı olarak takip ve kontrol ediliyor. Bu yöntem, üretim tesisinin karmaşasız bir şekilde organize edilmesini sağlıyor.

Tekstil Üretim Simülasyon sistemi (TMS), tüm aktif üretim siparişleri (SFO’lar) için en verimli üretim programını oluşturmak üzere geliştirildi. TMS ile tüm siparişler teslim tarihlerine yetiştirilebiliyor ve makine kullanımı en verimli hale getiriliyor. Ünitenin diğer avantajları, kaynakların optimize edilmesi, enerji maliyetlerinin azaltılması ve kalitenin yükseltilmesidir.

Geçtiğimiz yıllarda enerji maliyeti tekstil terbiye sektörü için en önemli maliyet faktörlerinden biri haline geldi. EnergyMaster, üretimdeki enerji tüketimini hesaplar ve enerji kullanımını optimize etmek için gerekli bilgileri veriyor. Böylece, daha iyi bir karbon ayak izi elde edilyor ve ciddi oranda maliyet tasarrufu sağlıyor.

ColorMaster, reçete yönetimi ve renk ölçümü için en uzman sistem durumundadır. Windows tabanlı yazılım, laboratuvarda en iyi ve en uygun maliyetli reçeteyi hesaplar ve üretimde mümkün olan en iyi muameleyi ve doğru boya programı seçimini sunuyor. Farklı üretim aşamalarında kolorimetrik kontrol ve ilave işlemler için eklemelerin hesaplanabilmesi, işlevselliğini tamamlıyor.

Yıkama ve durulama sürecini optimize etmek/otomatikleştirmek için en mükemmel araç Ecomat’tır. Yazılım, optik RGB teknolojisi ile birlikte gelir ve boyama işleminden sonra yıkama/durulama sırasında su berraklığını çevrimiçi olarak kontrol ediyor. Sedomat kontrol ünitesine bağlı olarak, durulama sürecini otomatik olarak optimize edebiliyor ve otomatikleştirebiliyor.

COMMENTS