Uster Quality Expert, İplikçilere Proses Optimizasyonu Sunuyor

Uster Technologies, Uster® cihazlarının değerini önemli kârlılık kazanımları için kullanan yeni bir bağımsız Uster® Quality Expert versiyonunu piyasaya sürdü. Uster’in en yeni versiyonu iplikçilerin değişen iş koşullarına esnek bir şekilde tepki vermesini sağlıyor.

Uster Quality Expert, İplikçilere Proses Optimizasyonu Sunuyor

Uster Technologies, Uster® cihazlarının değerini önemli kârlılık kazanımları için kullanan yeni bir bağımsız Uster® Quality Expert versiyonunu piyasaya sürdü. Uster’in en yeni versiyonu iplikçilerin değişen iş koşullarına esnek bir şekilde tepki vermesini sağlıyor.

Uster® Quality Expert’e bağlanmak, değişen iş ortamına esnek ve gerçeğe dayalı yanıtlar sağlıyor. Yeni bağımsız versiyonla, nispeten küçük bir yatırım, pamuk iplikçilerinin daha zor zamanlarda maliyetleri optimize edebileceği ve piyasalar düzeldiğinde kârı maksimize edebileceği anlamına geliyor.

Uster, Kalite Yönetim Platformunu çok daha geniş bir yelpazedeki iplik üreticilerinin kullanımına sunarak gelişmiş kalite ve proses optimizasyonunun kapısını açıyor. Şimdiye kadar Uster® Quality Expert, sadece Uster® Tester 6 bünyesinde barındırılıyordu. Yeni Uster® Quality Expert bağımsız versiyonu, henüz Uster® Tester 6’ya sahip olmayan ancak örneğin Uster® Quantum 3 gibi en az bir modern Uster®’e yatırım yapmış tekstil fabrikalarını hedefliyor. Yeni teklif, kullanıcıların minimum yatırımla Uster’in iyi bilinen uygulama zekâsı tarafından desteklenen otomatik kalite yönetimi yeteneklerinden yararlanmasına yardımcı oluyor.

Bu lansman, şirketin Think Quality konseptini gerçeğe dayalı kalite yönetimini kullanarak tekstil topluluğu genelinde genişletme vizyonunun bir parçası. Bağımsız ve Uster® Tester 6 barındırılan sürüm, birçok iyileştirme içeren aynı yeni güncellenmiş yazılım sürümünü paylaşıyor.

Her iki Uster® Quality Expert sürümü, nihai analiz, benzersiz Değer Modülleri ve hata önleme mekanizmalarında tavizsiz standartlar sunuyor. Tam şeffaflıkla geniş optimizasyon olanaklarını keşfetmek her zamankinden daha kolay hale geliyor.

Uzaktan kumanda

Uster® Quality Expert, bilinçli karar almayı sağlıyor. Yeni bağımsız sürüm, laboratuvar cihazlarından ve hat içi izleme sistemlerinden alınan birleşik verilere dayalı olarak aynı katma değerli raporları sunuyor. İhtiyaç duyulan her yerde ve her zaman üretim bilgilerine uzaktan erişim, kullanıcıları 7/24 görüntüde tutuyor.

İplikçiler, Uster® Mobile Alerts uygulamasını Uster® Quality Expert’e bağlayabiliyor ve fabrika işlemlerini cep telefonlarından kontrol edebiliyorlar. Alarmların ‘cepten’ yönetilmesine olanak tanıyor, böylece kullanıcılar ‘yeni normal’ koşullar altında aylarca güvende kalabiliyor ve önemli üretim faktörlerini kontrol etmeye devam edebiliyorlar.

Daha fazla otomasyon

Bağlı her cihaz Quality Management Platform™ ‘a katılırken, Uster® Quality Expert hata önleme ve garantili kalite için zekâsını genişletiyor. Uster® Quality Expert’in her bir Değer Modülü, maliyetli görevleri otomatikleştirmeye, hataları önlemeye ve daha yüksek proses performansını gerekli kalite düzeylerine sürekli ve güvenilir bir şekilde ulaştırmaya yardımcı oluyor.

Fabrika genelinde aynı veri ‘dilini’ uygulamak ortak bir anlayışı teşvik ediyor. Fabrika yöneticileri, kalite yöneticileri, operatörler ve diğer personel, Alarm Merkezi gibi köklü Değer Modüllerinden yararlanarak farkındalık yaratıyor ve eylemi tetikliyor. İplikhane Analizi modülü, veriye dayalı kararlar için kapsamlı analitik sağlıyor ve İplik Prognozu, sonraki işlemler için iplik kalitesini tahmin etmek ve talepleri önlemek için okunması kolay bir derecelendirme sistemi kullanıyor.

Her kuruşa değer bilgi

Bir iplik işletmesinde esneklik, aynı zamanda, maliyetlerden tasarruf etmek için mümkün olan her şansı kullanmak anlamına geliyor: atık azaltma, güç optimizasyonu ve nihayetinde, kalite gereksinimlerini karşılarken maliyetli hammaddeden maksimum değer elde etme. Anahtar kalite göstergelerinin kontrolü ve ilişkili eylemleri mümkün kılan analiz, Toplam Kirlilik Kontrolü (TCC) ve Ring Eğirme Optimizasyonu (RSO) Değer Modüllerinin bir parçasıdır.

TCC, iplikçilere ipliklerdeki kirlilik seviyeleri üzerinde hassas kontrol sağlamak için Uster® Quantum 3 iplik temizleyicileri ve Uster® Jossi Vision Shield elyaf temizlemeden gelen verileri birleştiriyor. Elyaf temizlemede ilk kontrol ile sarımdaki son kontrol arasındaki etkileşim, çıkışları ve daha temiz kesimleri dengelemeyi mümkün kılıyor. Uster® Quantum 3 ve Uster® Sentinel’i Uster® Quality Expert’e bağlarken, fabrikalar üretkenlik ve kalite üzerinde nihai kontrol için ring kalitesi verilerini ve sarım kalitesini akıllıca ilişkilendirebiliyor. RSO, kops oluşumunu optimize ederken daha yüksek eğirme performansı da sağlıyor.

İş hayatında güvende kalın

70 yılı aşkın süredir dünya çapındaki iplik fabrikalarıyla ortaklıklarını sürdüren Uster, karşılaştıkları zorlukları tam olarak anlıyor. Uster, herhangi bir kalite sapmasına daha hızlı yanıt verebilmek için Alarm Merkezi Değer Modülünü daha da geliştirdi. Uster® Quality Expert’in en son sürümü, bir sapmanın kritik bir aralıkta mı yoksa pozitif bir aralıkta mı ortaya çıktığını gösteriyor.

COMMENTS