Yeni CPC-T Ünitesine Sahip BCF S8 Halı Endüstrisini İkna Etti

Pazar lideri Oerlikon Neumag, Polyamide 6 sürecine hazır hale getirilen BCF S8 halı ipliği tesisi için yeni Color Pop Sıkıştırma ünitesi (CPC-T) ile müşterilerinin nabzını tutuyor. 10-13 Ocak 2020 tarihleri arasında Hannover'deki Domotex 2020'de sergilenen bu yeni çözüm, birçok fuar ziyaretçisinin ilgisini çekti.

Yeni CPC-T Ünitesine Sahip BCF S8 Halı Endüstrisini İkna Etti

Pazar lideri Oerlikon Neumag, Polyamide 6 sürecine hazır hale getirilen BCF S8 halı ipliği tesisi için yeni Color Pop Sıkıştırma ünitesi (CPC-T) ile müşterilerinin nabzını tutuyor. 10-13 Ocak 2020 tarihleri arasında Hannover’deki Domotex 2020’de sergilenen bu yeni çözüm, birçok fuar ziyaretçisinin ilgisini çekti.

Çok renkli halıların trendini takip eden BCF S8, renk ayrımı konusunda yeni standartlar belirliyor. Geçen yıl Barselona’da düzenlenen ITMA’da üç renkli bir çözüm olarak piyasaya sürülen tesis, melanjdan güçlü bir şekilde ayrılmaya kadar her şeyi mümkün kılıyor. Halı ipliği üreticilerine ürün farklılaştırması için daha esnek renk karıştırma varyantları taahhüt ediyor. Bu işlemin ana bileşeni olan Color Pop Sıkıştırma ünitesi (CPC-T), üç rengi kullanarak 200.000’den fazla farklı renk tonu sağlayabiliyor. Cihazda patent için belgelenen ve sunulan yenilik, polipropilen ve polyester polimerlerin yanı sıra poliamid 6 işlemi için de mevcut.

Polyester, Geri Dönüşümlü Polyester ve İnce Titreler Yükselen Trendler Arasında

Müşterilerle yapılan sayısız görüşmede Oerlikon Neumag Satış Müdürü Martin Rademacher, Amerika Birleşik Devletleri dışında bile halı endüstrisinde polyester kullanımı için gözle görülür bir yükseliş trendi izledi. Sürdürülebilir çözümler de aynı şekilde aranan özelliklerdendir: Martin Rademacher durumu “Müşterilerimiz, artan bir şekilde, geri dönüştürülmüş polyester işleyebilen bitkiler talep ediyor.” sözleriyle açıklıyor.

Oerlikon Suni Elyaf bölümü, Oerlikon Barmag tarafından geliştirilen 0.5 dpf ve yüksek filament sayımlarına sahip ince ve tek filament titrelerine ihtiyaç duyan polyester uygulamalar için ek bir çözüm sundu: BCF’ye benzer özelliklere sahip kabarık, yumuşak polyester filament iplikler bir POY ve tekstüre işlemi temelinde üretilir. Proseslerin temel bileşenleri WINGS HD isimli POY sarma ünitesi ve yeni doku makinesi eAFK Big-V’dir.

Donanım iyileştirme faaliyetleri ve orijinal parçalar yüksek talep görüyor

Domotex fuarı sırasında müşteri hizmetleri alanında işlemleri tamamlanan siparişler, dengeli ve sağlam bir eğirme işlemi için merkez ve mikro bileşenlerin önemini gösteriyor. Oerlikon Neumag Servis Satış Direktörü Niels Herrmann, ‘‘Sonuç olarak, Euro bazında ve altı haneli rakamlar aralığında orijinal parça, servis ve modernizasyon siparişlerini güvence altına aldık’’ diyor. Herrmann şöyle devam ediyor. ‘‘Müşterilerimizin kalite bilinci oldukça yüksek. Yüksek kaliteli ipliklerin ve verimli bir üretimin olabilmesinin sistemin optimal durumuna bağlı olduğunu biliyorlar. Hizmetlerimiz ve eğitimlerimiz, kişiye özel orijinal parçalar ve bireysel yükseltme ve iyileştirmeler, optimum üretim koşullarına ulaşmamıza yardımcı oluyor.’’ Fabrika işlerinde satış başarıları da kutlanmalı: Halı ipliği ve filament tesisleri alanında pazar lideri olan firma; BCF ve DTY tesisleri için beş sipariş aldı.

COMMENTS