Yeşim Tekstil Yaptığı Yatırımlarıyla Binlerce Kişiye İstihdam Sağlayacak

Yeşim Tekstil, Ağrı’ya 3 yıl içinde gerçekleştireceği 5 bin kişilik istihdam hamlesi ile üretim ve ihracat kapasitesini arttırarak ülke ekonomisine pozitif katkı sağlayacak.

Yeşim Tekstil Yaptığı Yatırımlarıyla Binlerce Kişiye İstihdam Sağlayacak

Üretim hayatına 1983 yılında başlayan Yeşim Tekstil, bugün Bursa’da 144 bin metrekaresi kapalı ve 181 bin metrekaresi açık olmak üzere toplam 325 bin metrekare alan üzerinde dünya markalarına hazır giyim ve ev tekstili üretimi gerçekleştiriyor.

Firma, bu yılın sonuna kadar Bursa’daki çalışan sayısını 1000’den 3 bin 500’e çıkaracak. Aynı zamanda, Ağrı’da 3 etaptan oluşacak Tekstilkent Projesi’nin 3. etabının bir parçası olarak kurgulanan hazır giyim üretim tesisi için istihdam sağlayarak bölgenin, ekonomik gelişimine destek olacak. Yapılacak bu yatırım doğrultusunda üretim merkezinde 3 yıl içinde 5 bin kişi istihdam edecek.

Dünyanın çeşitli pazarlarına ihracat gerçekleştirmesi planlanan tesisle ilgili bilgi veren Yeşim Tekstil CEO’su Şenol Şankaya, devlet teşviki kapsamında inşa edilecek fabrika için makine parkuru ve istihdam anlamındaki planlamalarını hızla hayata geçireceklerini vurguladı. Şankaya, “Yeşim Tekstil, geçmişte olduğu gibi gelecekte de dünya markalarının en güvendiği ana tedarikçi olma misyonunu sürdürecek.

Bununla birlikte ülke ve kent ekonomisine yaptığı pozitif katkıyı arttırarak devam edecek. 2019 yılı sonuna kadar Bursa tesisinde gerçekleştireceğimiz ortalama 1000 kişilik ek istihdamın yanı sıra Ağrı’daki projenin de bir parçası olarak bölge istihdamına önemli bir katkı yapma şansı bulacağız.

Yeşim Tekstil olarak üretim yaptığımız kendi tesislerimizle 11 binden fazla kişiye istihdam sağlıyoruz. Söz konusu tesisle birlikte toplam istihdamımızı da 3 yıl içinde arttırarak 16 bin çalışan sayısına ulaşacağız. Böylelikle de çalıştığımız onlarca marka kanalıyla “Made in Turkey” ibaresini tüm dünyada bir marka olarak konumlandırmış olacağız.” dedi.

COMMENTS