Archroma ve Ulusal Tekstil Üniversitesi, Tekstil Araştırmalarını Güçlendirmek İçin Elele Verdi

Sürdürülebilir çözümlere yönelik renk ve özel kimyasallar konusunda dünya lideri olan Archroma, Pakistan'daki Ulusal Tekstil Üniversitesi (NTU) ile bir mutabakat imzaladığını açıkladı. Mutabakat beş yıllık bir süre için başlangıçta işbirliğinin yolunu açacak.

Archroma ve Ulusal Tekstil Üniversitesi, Tekstil Araştırmalarını Güçlendirmek İçin Elele Verdi

Ortaklık, tekstil endüstrisinin küresel gereksinimlerin ve gelişmelerin hızlı temposu ile uyum sağlamasına yardımcı olmak için fütüristik görselleştirmeyle tekstil araştırmalarındaki yenilikleri araştıracak. Bu iş birliğinin bir diğer önemli yönü, geleneksel olmayan teknik tekstillerde kaliteli ve erişilebilir ürün hatlarının oluşturulmasında doymamış polyester reçineler alanındaki araştırma olacak.

Her iki ortak da, şirket içi eğitim oturumları, gelişim projeleri, tekstil uygulamalarındaki araştırmalar ve değer katma değerlerine öncülük edecek, yenilikçi metodolojileri işleyerek öğrencileri tekstil endüstrisinin zorluklarına hazırlamak için ortak oturumlar düzenleyecek. NTU öğrencileri, Archroma’nın Karaçi’deki Mükemmellik Merkezi’ndeki staj yerleştirme programlarına katılabilecek.

Mutabakat, yakın zamanda Pakistan Faisalabad kentinde NTU Rektörü Dr. Tanveer Hussain ve Archroma Pakistan Limited CEO’su Mujtaba Rahim tarafından gerçekleştirilen bir törenle resmen imzalandı.

İmza töreninde konuşan Mujtaba Rahim, “Archroma’da, sürekli olarak gelişime inanıyoruz ve özellikle paydaşlarımız için değer yaratan ürün serilerimizde sürdürülebilir büyümenin artmasına yol açan statükoya meydan okuyoruz. Eğitimimizden Ar-Ge gelişimine kadar hızla büyüyen tekstil segmentinde değer katan ortaklığımız uzun sürecek. ”dedi.

NTU Rektörü Dr. Tanveer Hussain  ise “Bu ortaklık, NTU ve Archroma için son derece olumlu sonuçlar doğuracak olan tekstil araştırmalarında geniş kapsamlı bir etkiye sahip olacak. Akademik ekibimiz, Archroma ile tekstil endüstrisi üzerinde çok geniş bir etki yaratacak projeler üzerinde işbirliği yaptı. Karşılıklı ilişkimizi resmileştirme konusunda çok istekliyiz ve ilginç araştırma sonuçlarını sabırsızlıkla bekliyoruz. ” diye konuştu.

COMMENTS