Zorlu Tekstil’e Sürdürülebilir Üretici Sertifikası

Zorlu Holding Tekstil Grubu, sürdürülebilirliği, tesis ve fabrikalarından iş süreçlerine, ürün ve çözümlerden sevkiyata kadar her alanda 360 derecelik bir anlayışla yönetmeye devam ediyor.

Zorlu Tekstil’e Sürdürülebilir Üretici Sertifikası

Zorlu Holding Tekstil Grubu, sürdürülebilirliği, tesis ve fabrikalarından iş süreçlerine, ürün ve çözümlerden sevkiyata kadar her alanda 360 derecelik bir anlayışla yönetmeye devam ediyor.

STeP by Oeko-Tex, “Sustainable Textile Production” (Sürdürülebilir Tekstil Üretimi) sertifikasyon sürecini en yüksek seviyede tamamlayan Zorluteks ve Hometeks fabrikaları, sürdürülebilir bir tekstil üreticisi olduklarını belgelendirmiş oldu. Her iki fabrika da, çevresel performans ve yönetimi, kimyasal yönetim, kalite yönetimi, sosyal uygunluk, iş sağlığı ve güvenliği ana başlıkları altında geçirmiş oldukları denetimde en yüksek seviye olan ‘Level 3’ ile STeP by Oeko-Tex sertifikasını alarak sürdürülebilirlik konusunda Zorlu Tekstil’in koyduğu çıtanın ne kadar yüksek olduğunu bir kez daha gösterdi.

Firma Standart 100 by Oeko-Tex sertifikasına sahip olan ürünlerinde STeP by Oeko-Tex belgesini kullanabilecek. Aynı zamanda Made in Green etiketi kullanma hakkına da sahip olan Zorlu Tekstil fabrikaları, bu etikete sahip her bir ürünün,  zararlı maddeler açısından test edildiğini ve sürdürülebilir bir şekilde üretildiğini belgelendirebilecek.

“Sürdürülebilirlikle İlgili Kriterleri Karşılayamıyorsanız Küresel Şirketler Ürünlerinizi Almıyor”

Sürdürülebilirliğin tüm dünyada artık en önemli kriter olduğunu dile getiren Zorluteks Genel Müdür Cemil Çiçek, “Bir ürünü üretirken çevresel etkiniz, çalışanlarınıza sunduğunuz iş ortamı, kullandığınız hammamde, proses yönetiminde uyguladığınız yöntemler, nihai ürünün içeriği, paketleme ve sevkiyat dahil, aklınıza dahi gelmeyecek çok ciddi sürdürülebilirlik kriterleri var. Dünya lideri şirketlerle çalışmak istiyorsanız bunların hepsini yerine getirmelisiniz. Biz tüm iş modelimizi sürdürülebilirlikle şekillendiren bir tekstil şirketi olarak bu konuda uzun yıllardır çalışıyoruz. Tüm bu kriterleri karşıladığımız için dünya devi perakendecilerle çalışıyoruz. Aldığımız STeP by Oeko-Tex sertifikası aslında bunu belgelendirirken aynı zamanda bizim sürdürülebilirlikle ilgili yıllardır yaptığımız yatırımın ve hayata geçirdiğimiz kurumsal dönüşümün ne kadar doğru olduğunu bir kez daha gösteriyor. Dünya devlerinin inovatif iş ortağı olan Zorlu Tekstil’in, aldığı bu sertifikayla sadece çalıştığı dünya perakende liderleriyle olan işlerini geliştirmekle kalmayacağına; aynı zamanda hepimizin hayali olan sürdürülebilirlikle şekillenen daha iyi bir geleceğe ulaşma yolunda da ciddi katkılar sağlayacağına inanıyorum.” dedi.

COMMENTS