Andritz, Tayvanlı ve İspanyol Firmaya İki Farklı Hat Kuracak

Uluslararası Teknoloji Grubu Andritz, İspanya ve Tayvan’daki iki farklı firmaya yeni hatlar kuracak. Merkezi İspanya’nın Rubi şehrinde bulunan Grupo SARI (Rubi Industrial)’ya neXline needlepunch hattı tedarik edilecek. Tayvanlı Sheng Hung firmasına ise spunlace tesisi kurulacak.

Andritz, Tayvanlı ve İspanyol Firmaya İki Farklı Hat Kuracak

Andritz, keçe üretimi için neXline iğneleme (needle punch) hattı tedarik etmek üzere Gruop SARI’dan (Rubi Industrial) sipariş aldı. Hat, polyester, polipropilen, iki bileşenli elyaflar ve viskoz gibi çeşitli ham madde türlerini işleyecek ve teknik pazarlar (otomotiv, inşaat, filtrasyon, vb.) için iğnelenmiş keçeler üretecek. 2018’in sonuna doğru başlatılması planlanan hat, açmadan harmanlamaya tüm makine ve ekipmanları kapsıyor.

Merkezi İspanya’nın Rubi şehrinde bulunan Grupo SARI (Rubi Industrial), nonwoven kumaşların üretiminde uzman. İspanya ve Fransa’da birçok tesisi bulunan şirket, ürünlerini ağırlıklı olarak Avrupa’da dağıtıyor. Şirket çeşitli teknik sektörlerde (otomotiv, filtrasyon veya inşaat gibi) önemli yatırımlar yaparak genişliyor ve Ar-Ge kabiliyetlerini artırıyor. Önemli bir nonwoven üreticisi olarak daha fazla ilgi kazanmak için bu pazarlardaki yetkinliklerini geliştirmeye odaklanarak yoluna devam ediyor.

HAT, 2019’UN İKİNCİ ÇEYREĞİNDE ÜRETİME BAŞLAYACAK
Andritz, Tayvan merkezli Sheng Hung Industrial Co. Ltd.’den Taoyuan’daki tesislerine kurulacak komple bir spunlace hattı tedarik etmek için sipariş aldı. Bu son yatırım, Sheng Hung’un dördüncü Andritz spunlace serisi olacak ve şirketin, özel nonwoven ve ağır kumaşlar için ürün tekliflerini daha da geliştirmesini sağlayacak. Hat, 2019’un ikinci çeyreğinde üretime başlayacak. Hat, verimli bir NeXdry Avantage hava-kurutucu ile bir Andritz filtreleme sistemiyle tamamlanacak ve bu nedenle zorlu çevre gereksinimlerini karşılayabilecek.

Geçtiğimiz 60 yıl boyunca, Sheng Hung; tıp, sentetik deri, gerdirilebilir tülbentler ve yeni geliştirilmiş, benzersiz kumaşlar alanlarında katma değerli, tasarlanmış nonwovenlar için Uzak Doğu’da bir pazar lideri haline geldi.

COMMENTS