Monforts: Her Tür Teknik Kumaşta En Yüksek Performans

A. Monforts Textilmaschinen GmbH & Co. KG, Almanya’nın Frankfurt şehrinde düzenlenecek olan Techtextil 2019 fuarında Montex Ram makinesini, teknik kumaş terbiye alanında tartışmasız lideri yapan tüm yenilikçi özelliklerini sergileyecek.

Monforts: Her Tür Teknik Kumaşta En Yüksek Performans

Monforts’ta Teknik Tekstiller Sorumlusu Jürgen Hanel, “Techtextil bizim için çok önemli bir fuar, çünkü teknik tekstiller, üretim programımızın en önemli bölümlerinden biri ve mevcut müşterilerimizin çoğu ve henüz tanışmadığımız müşteriler, bu etkinliğe katılacak ya da ürünlerini sergilenecek. Bu fuar sayesinde, ram makinelerimiz ve aynı zamanda kaplama ünitelerimizde başarılı bir şekilde terbiye işlemi yapabilen bazı son ürünleri tanıtma imkânı bulacağız.” dedi.

Örneğin; geçtiğimiz günlerde Monforts Montex ram makinelerinin Avrupa’da gerçekleşen bir dizi başarılı kurulumu ile geniş çaplı ara kumaş dijital baskı üretimi, yüksek hacimli otomotiv kumaşları ve ağır hizmet filtre ortamı gibi ileri seviye teknik malzemelerde güzel sonuçlar elde edildi.

DİJİTAL BASKI

Almanya’da dijital baskı ara kumaş alanında önde gelen bir ara kumaş terbiye üreticinin tesisinde, her ikisi de 5,4 metrelik ekstra genişliğe sahip, yıkama hem de kaplama işlemlerinden sonra kurutmada kullanılan üç adet Montex ram makinesi kurulumu yapıldı. Son yıllarda “soft signage” denilen dijital baskılı pankartlar ve reklam tabelalarında, saf beyaz,%100 temiz ve hatasız tekstil ara kumaşlarında yeni bir standarda yönelik talepler hızla artıyor.

Üretilen kumaşlar esnek olup, canlı renkler ve dijital baskı teknikleriyle net ve berrak görüntü elde edilmesi için mükemmel bir mürekkep emme özelliği sağlıyor. Örme yapı aynı zamanda, soft signage montajcılarına esneklik sağlayan elastiklik avantajına da sahip. Bu kumaşlar, 50-350 g/m2 ağırlığında ve 600 kg’lık veya 1.800 metrelik rulolar halinde tam terbiyeli olarak tedarik ediliyor.

OTOMOTİV

Otomotiv sektörüne birinci kalite koltuk malzeme veren tedarikçiler de polyester çözgü örmelerin yanı sıra dokuma malzemeleri Montex ram makinesinde sürekli ön işlemden geçiriyor ve terbiye işlemini tamamlıyor. Entegre otomotiv tedarik zincirlerindeki “tam zamanlı” operasyonlarda bu üreticiler için önemli olan şey sadece %100 kalite standartları değil, aynı zamanda hassas kontrol ve garantili tekrarlanabilirlik de büyük önem taşıyor.

Monforts’un anında bağlantı ve üretim ekipleri ile yönetim arasında kolay bilgi dağılımıyla ilgili talepler için son geliştirdiği Monforts Qualitex 800 görselleştirme sistemi, bu tür işlemlerin titizlikle yönetilmesinde önemli rol oynuyor.

FİLTRE ARAÇLARI

Ram makinesi zincirinde ve genişlik ayarında gres yağı kullanmadan termal olarak ayarlama özelliğine sahip Montex ram makineleri, filtre araçları üreticilerinden de iyi not aldı.

Hanel, “Bu özellik, çalışanları ve çevreyi zararlı yağ buharlarından koruyarak, filtre araçlarını da temiz tutuyor” diyor ve şöyle devam ediyor. “Çok düşük ısı toleransı ve mükemmel gövde yalıtımı ile 320°C’ye ulaşma garantisi sağlaması, büyük bir avantajdır. Bu sayede dış mekân sıcaklığı hiçbir zaman 60°C’nin üzerine çıkmıyor.”Montex ram makineleri, özel uygulamalarda dokuma hem de nonwoven kumaşların kurutulması ve terbiyesinde filtre araçlarının hazırlanması için ideal bir çözüm sunuyor. Aynı zamanda istenen yüksek çalışma ısısını sağlamak için uzunluk ve genişlikte 10.000N’ye kadar çalışabilen yüksek germe cihazları ile öne çıkıyor.

Monforts, 14-17 Mayıs tarihleri arasında Techtextil fuarında Salon 3, Stand F01’de ziyaretçilerini ağırlayacak.

 

COMMENTS