Archroma Yeni Yumuşatma Sistemi Olan Earth Soft’u Piyasaya Sundu

Archroma, tekstil ve moda uygulamaları için yeni bir yumuşatma sistemi olan Earth Soft'un piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Bu ürün, Archroma'nın en son yeniliği olan %35 bitki bazlı aktif içerikli vegan silikon yumuşatıcı Siligen® EH1 baz alınarak üretildi.

Archroma Yeni Yumuşatma Sistemi Olan Earth Soft’u Piyasaya Sundu

Siligen® EH1, performanstan ödün vermeden fosil yakıt bazlı bileşenlerin kullanımını azaltmak isteyen üreticilere ve markalara alternatif olarak sunulan, EarthColors® boyaları ve Appretan® NTR bağlayıcıları gibi Archroma tarafından son yıllarda geliştirilen bitki bazlı yeniliklere en son eklenen üründür.

Seri, “Sürdürülebilir bir dünyaya giden Archroma Yolu: güvenli, verimli, gelişmiş, çünkü bu bizim doğamız” ilkeleri doğrultusunda geliştirildi. Siligen® EH1 yumuşatıcının aktif içeriğinin %35’inden fazlası bitki bazlı, yenilenebilir ham maddelere dayanıyor. Ayrıca ürün, çok kalıcı ve biyobirikimli özellikleri nedeniyle Avrupa Kimyasallar Ajansı tarafından “Çok Yüksek Önem Arz Eden Maddeler” olarak sınıflandırılan ultra düşük siklik siloksanlara (D4, D5, D6) sahip.

Siligen® EH1, iyi bir nem aktarımını destekleyerek pürüzsüz ve yumuşak bir dokunuş sağlıyor. Mükemmel bir giyim konforu sağladığı için gömlekler, iç giyim, spor giysiler, havlular, çarşaflar vb. için ideal bir üründür.

Yeni yumuşatıcı; sentetik ve karışımlı elyaflarda hidrofilik özellikleri artırmak için Hydroperm® fitilleme maddesini de içeren Earth Soft sistemi, tüm doğal ve sentetik tekstil elyaflarına uygulanabiliyor.

Siligen® EH1 hem dokuma hem de örme ürünler için uygundur. Çok iyi kesme stabilitesi ve düşük köpürme profili gösterdiği için dolgu işlemi ile uygulanabileceği gibi egzoz işlemi ile de uygulanabiliyor. Beyaz eşyalarda ve optik parlatıcı uygulanmış olanlarda termomigrasyona ve fenolik sararmaya neden olmadığı için kullanılabiliyor.

Archroma’da Marka ve Performans Tekstil Uzmanlıkları Yetkinlik Merkezleri Başkanı Paul Cowell ürünle ilgili şunları söylüyor: “Siligen® EH1 yumuşatıcıya dayalı yeni Earth Soft sistemi, doğal ve yenilenebilir bitki bazlı kaynaklara dayalı büyüyen inovasyon portföyümüze katkıda bulunuyor. Archroma’nın bu yeni çığır açan yeniliği, bize ve tekstil ve moda endüstrisindeki ortaklarımıza petrol fosil yakıt ürünlerine olan bağımlılığımızı en aza indirmemiz konusunda yardımcı oluyor.”

 

COMMENTS