Archroma’dan Boya ve Kimyasal Sektörü İçin 4 Yenilik

Sürdürülebilir çözümlere yönelik renk ve özel kimyasallar konusunda dünya lideri olan Archroma, tekstil üreticilerine pazarlarında optimize edilmiş verimlilik ile değer yaratma konusunda en son yenilikleri ve sistem çözümlerini sunmak için Techtextil'de olacak.

Archroma’dan Boya ve Kimyasal Sektörü İçin 4 Yenilik

Archroma, elyaftan terbiyeye kadar tüm değer zinciri boyunca sürdürülebilirliği ve yeniliği arttırmayı amaçlayan geniş bir boya ve kimyasal portföyü sunuyor. Archroma, tarım ve bitkisel endüstrisinden yenilebilir doğal atıklardan elde edilen bir dizi boya olan EarthColors® ve daha yakın zaman önce 2018’de piyasaya sunulan anilin içermeyen, sentetik önceden indirgenmiş bir sıvı indigo olan Denisol® Pure Indigo gibi çığır açan yenilikleriyle ünlü.

Archroma Techtextil’de, 10 çözüm sistemi ve 4 yenilik sunacak ve şimdiye kadar ilk kez yeni bir doğa bazlı bağlayıcı olan Appretan® NTR2’yi sunmak için bir “İnovasyon Oturumu” düzenleyecek.

OTOMOTİV VE ULAŞIM

Archroma, otomotiv ve taşımacılık pazarına hizmet veren tekstil üreticilerine en uygun iki yeni sistemi sunacak:

  • Işığa Dayanıklı Araba; Kumaş renklerini gün geçtikçe derin, canlı ve uyumlu tutmak için tasarlanmış bir sistem,
  • Güvenli koltuklar; sentetik deri döşeme için halojen içermeyen * alev geciktirici bir kaplama

Fuarda Archroma, otomotiv ve taşıma tekstillerini ışığa daha dayanıklı hale getirmek için yeni bir “süper UV koruyucu” olan Fadex® AS New’i tanıtacak.

DIŞ GİYİM & SPOR KIYAFETLERİ

Archroma dış giyim ve spor kıyafetleri uygulamalarına değer katmak için tasarlanmış üç yeni sistem geliştirdi:

  • Color Vibe: Naylon spor giysilerin defalarca yıkamadan sonra renk canlılığını korumak için geliştirilen bir sistem;
  • Fast Sport: azaltılmış çevresel ayak izi ile mümkün olan en kısa sürede en iyi haslığı sağlayan polyester örme spor giyim için bir renklendirme sistemi;
  • Koku Kontrolü: Sanitized® Odoractiv 10’un kalıcı çift etkili teknolojisi sayesinde geliştirilmiş malzeme ömrü, tazelik ve kullanım rahatlığı için bir Kokuya neden olan bakteriler tekstil yüzeyine yapışmaz ve kötü kokular kapanır ve nötralize edilir; ve permastink spor giysinizde birikemez. Archroma standındaki ziyaretçiler polyester spor giyimi için yüksek performanslı dispers boya çeşitleri olan yeni Foron® SP-WF hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilecek.

İŞ GİYSİSİ & ÜNİFORMALAR

Archroma’nın uzmanları, iş kıyafetleri ve üniformalar için geçerli 4 yeni sistem sunacak:

  • Bright Dream, ütü gerektirmeyen beyazdan daha beyaz kumaşlar için formaldehit içermeyen * bir sistem;
  • Power Cotton, 5 kattan fazla aşınma direncine sahip konforlu pamuklu kumaşlar için bir sistem;
  • Tough Camo, Askeri kıyafetler için yüksek dayanıklılık ve önemli ölçüde azaltılmış su tüketimi ile kızılötesi yansıtıcı olmayan pigment baskı sistemi;
  • Koku Kontrolü

Bu sistemlerde, daha yeni piyasaya sunulan Arkofix® NZW gibi, daha beyaz veya ütüsü kolay olan kumaşlar için formaldehit içermeyen * bir reçine olan yenilikçi teknolojiler kullanılıyor.

NONWOVEN

Archroma nonwoven kumaşlara uygulanabilecek yeni bir sistem geliştirdi:

  • Filter It Clean, nonwoven kumaşları ıslakken bile güçlü ve güvenli kılan formaldehit içermeyen * ve APEO içermeyen bir bağlama sistemi. Archroma, Techtextil’de ilk kez yeni ve çığır açan bir yeniliği sunacak: Çay poşetleri ve kahve filtreleri veya kapsüller gibi uygulamalar için yenilenebilir doğal bileşenleri toplayan su bazlı tekstil kaplama bağlayıcı Appretan® NTR.

COMMENTS