Autefa Solutions’dan FFP2/ N95 Maske Üretimi İçin Tam Otomatik Üretim Hattı

Koruyucu yüz maskelerinin üretimi için tam otomatik bir üretim hattı olan HiPerMask, EU FFP2 ve FFP3 standartlarının yanı sıra ABD N95 ve N98 standartlarına uygun koruyucu maskeler üretiyor.

Autefa Solutions’dan FFP2/ N95 Maske Üretimi İçin Tam Otomatik Üretim Hattı

İlk makineler Mayıs 2020’de Almanya ve İsviçre’de faaliyete geçti. İlk müşteriler, kendi ülkelerinde maske üretiminde pazar liderleri olan Almanya’daki Univent ve İsviçre’deki Flawa firmaları oldu. Autefa Solutions, hâlihazırda çift haneli sayıda makine sattı. Tüm makineler, yüksek proses güvenilirlikleri ve yüksek verimlilik seviyeleri ile öne çıkıyor.

Mekanik ve elektriksel tasarım, üretim ve montaj, yazılım programlama ve şirket içi testler Friedberg, Bavyera, Frauenfeld ve İsviçre’de gerçekleştiriliyor. Makinelerde kullanılan tüm parçalar ve bileşenler, tanınmış Alman ve Avrupalı üreticilere ait. Bu, tüm üretim süreçlerinin makine üreticisinin ISO 9001-2015 sertifikalı kalite standartlarına tabi olduğu anlamına geliyor. Autefa Solutions Almanya ise, makinelerin ve üretim hatlarının tedarikçisi konumunda bulunuyor. DACH bölgesine ek olarak, satış için hedef ülkeler arasında tüm Avrupa ve ABD yer alıyor.

Autefa Solutions Almanya CEO’su Christian Egger: “Autefa’da makine mühendisliği, nonwoven teknolojisi ve otomasyon alanlarındaki benzersiz bilgi kombinasyonu, müşterilerimize arzu edilecek hiçbir şey bırakmayan eksiksiz bir çözüm sunmamızı sağladı. Müşterilerimize sadece maske üretim hattı sunmakla kalmıyor, aynı zamanda birinci sınıf malzemeye erişim, kamera tabanlı kalite kontrol ve nihai ürün için tam otomatik bir paketleme çözümü sunuyoruz. Autefa’nın sunduğu bu katma değerler, ekonomik bir maske üretimine izin veriyor.” dedi.

Koruyucu maskeler için en son teknoloji

Yeni tam otomatik HiPerMask üretim hattı, başarılı FFP / N koruyucu maske üretimi için çok sayıda avantaj sunuyor. Bunun için Autefa Solutions, gerekli uzmanlık ve bilgi birikimine sahip lider bir makine üreticisi konumunda bulunuyor. Tekrarlanabilir ürün kalitesiyle yüksek proses güvenilirliği ve günde 50 bin adet maskenin üzerinde üretim çıktısı özellikle dikkate değerdir.

HiPerMask üretim hattı, bir malzeme besleme, burun klipsi besleme ve konumlandırma, ultrasonik kaynak üniteleri, kulak askıları veya kafa bandı istasyonları, maske katlama, delme ve maskelerin bir toplama kabına dağıtılmasından oluşuyor. Diğer şeylerin yanı sıra, 6 istasyonlu bir çözücü, bükülmeden senkronize bir malzeme beslemesi sağlıyor. Solunum / maske şekli kaynağı, Emerson Branson ultrasonik montaj teknolojisi ile yapılıyor.

Diğer bir göze çarpan özellik, farklı maske boyutları ve koruyucu maske şekilleri için koruyucu maske konturunun şekillendirilmesi ve kaynak yapılmasıdır. HiPerMask üzerinde otomasyon, paketleme makinelerinin entegrasyonuna kadar devam ediyor. Bu şekilde maskeler otomatik olarak tek tek çantalarda da paketlenebiliyor. Tüm süreç kameralarla kontrol edilen ve yapay zeka yardımı ile gerçekleştirilen entegre bir kalite kontrol ile izleniyor.

Ultra hızlı pazara sunma süresi için tam hizmet

Üretim hattı, üretime başlamak, meltblown ve spunbond nonwovenlar ile diğer aksesuarlar için sarf malzemeleri tedarik etmek için kapsamlı tam hizmet paketleri ile tamamlandı. Autefa ayrıca şirketlere sertifikasyon konusunda yardımda sunuyor.

Tam otomatik HiPerMask üretim hattını kullanan müşterilerden biri de Almanya Villingen-Schwenningen’deki Univent Medical şirketidir. Genel Müdür Thomas Vosseler sistemden ve işbirliğinden çok memnun olduğunu söylüyor. Vosseler; “Maske üretimi Avrupa’da yeni bir İş alanı, bizde makineleri yapmak isteyen çeşitli makine üreticileriyle görüştük. Sonunda, Autefa beni nonwoven makineleri ve hatları konusunda küresel oyuncu olduğu konusunda ikna etti. Ayrıca, otomatik paketleme, otomatik kontrol ve kafa döngüsü istasyonları, çocuk maskeleri gibi maske üretimiyle ilgili gelecek planlarımızda olan şeyler, Autefa için hiçbir zaman sorun olmadı. Autefa, bunların her zaman yapılabilir olduğunu söyledi.” diyor.

COMMENTS