Spoolex Markalarından Maske Üretimi İçin Teknolojik Makineler

Spoolex Genel Müdürü Cyrille Pontet; ‘‘Geçtiğimiz Mart ayında tekstil ve nonwoven kumaş sektörlerindeki faaliyetimiz arttı. Hem ıslak mendil hem de yüz maskesi pazarlarına yönelik talebi karşılamak için yedek parçaların, yeni makinelerin ve bunlara ait iyileştirmelerin güvenli bir şekilde tedarik edilmesini sağlamak adına uygun çözümler uygulamak durumundaydık.’’ dedi.

Spoolex Markalarından Maske Üretimi İçin Teknolojik Makineler

Cyrille Pontet, Spoolex Genel Müdürü 

Spoolex, 1955’ten beri Calemard®, Decoup+® ve Roll Concept® markalarıyla tekstil ve nonwoven kumaş endüstrilerinde yer alıyor.

Gerginlik kontrolünde uzman olan Calemard®, en iyi çözme, kesme ve geri sarma teknolojilerini sunuyor. Bugün, dünya genelinde üretim tesislerinde kullanılmakta olan neredeyse 700 büyük kesici-geri sarıcı,  3 bin dar makara kafası ve 315’den fazla jumbo makara başlığıyla Calemard®, gerilime duyarlı ürünler için eksiksiz, güvenilir ve uyarlanabilir bir ekipman yelpazesi sunuyor.

Öte yandan, ultrasonik kesme ve mühürleme teknolojilerinde uzmanlaşan Decoup+®  endüstriyel çapta güvenilir çözüm yelpazesi sunuyor. Ayrıca Roll Concept®, endüstriyel uygulamalar için merkezkaç kuvveti düşük rulolar tasarlıyor ve üretiyor.

Maske Üreticilerine Çözümler Sunuyor

Tüm dünyada Spoolex müşterileri sağlık ürünlerine olan artan talebe karşılık vermeye çalışıyorlar. Spoolex firması, bu müşterileri desteklemek adına elinden gelen tüm desteği sağlarken bünyesinde bulunan çalışanları korumak için üretim organizasyonunda değişikliğe gitti.

Roll Concept® teknik silindirleri üretiyor ve büyük yüz maskesi makinesi üreticilerine sunuyor. Dakikada 300 maskeye kadar üretim kapasitesine sahip olan bu üniteler, dönüş sırasında çok düşük merkezkaç kuvveti oluşturan yüksek teknolojili silindirlere ihtiyaç duyuyor.

Roll Concept®, atölyesi stoğunda bulunan patentli Alveotube profili sayesinde, kurulumu kolay, özel üretim ve merkezkaç kuvveti (ataleti) düşük silindirler temin etmede hızlı tepki verebiliyor. Son gelişmelerle ilgili olarak, Roll Concept firması gerginlik kontrol sistemleri ve çözme, kesme veya geri sarma uygulamalarında kullanılan cihazlar konusunda uzmanlaşmış bir Amerikan şirketi olan DFE’nin Avrupa ve Türkiye’deki tek distribütörü konumundadır.

Decoup+®, Mühürleme Makinesi Geliştirdi

Öte yandan Decoup+®, yüz maskesi üretiminde kullanılması için manuel bir mühürleme makinesini başarıyla geliştirdi. Temiz ve dayanıklı dikişler attığı için ultrason metodu en hızlı şekilde yüz maskesi üretilmesi için kullanılıyor.  Decoup+®’un ultrasonik kaynak ünitesi, bağımsız ve ergonomik bir çalışma istasyonudur. Kullanımı kolaydır, ekonomiktir ve küçük ve orta boy serilere mükemmel bir şekilde uyarlanabiliyor.

Decoup+® ayrıca kumaş kenarlarını temizlemek ve çözmek için düz tezgahlara entegre edilecek bir dizi ultrasonik kesme cihazı ve üretim sürecinde daha fazla kararlılık ve daha fazla kullanım konforu elde etmek için optimize edilmiş yeni bir i-Novus tipi jeneratör sunuyor.

Ayrıca, Calemard® firması makara sarma makinesi veya geniş kesicilere yönelik istekleri her zaman destekledi ve hatta geniş dilimli tekstiller ve nonwoven kumaşlar için ihtiyacı karşılayacak makineler sunabildi.

Nitekim birkaç yıl önce, Calemard, müşterilerinin üretkenlik, kalite ve güvenlik artışı taleplerine karşılık verebilmek için Endüstri 4.0 entegrasyonuna karar verdi. Bu riski alarak, şirketin birçok gelişmeyi ve özellikle uzaktan kontrol hizmetlerini önceden tahmin etmesi ve bu konuda uzmanlık edinmesi mümkün hale geldi.

“Uyarlanabilirlik ve tam destek bizim belirgin özeliğimizdir”

Şirketin Genel Müdürü Cyrille Pontet konu hakkındaki görüşlerini şu şekilde ifade ediyor: ‘‘Geçtiğimiz Mart ayında tekstil ve nonwoven kumaş sektörlerindeki faaliyetimiz arttı. Hem ıslak mendil hem de yüz maskesi pazarlarına yönelik talebi karşılamak için yedek parçaların, yeni makinelerin ve bunlara ait iyileştirmelerin güvenli bir şekilde tedarik edilmesini sağlamak adına uygun çözümler uygulamak durumundaydık.’’

Cyrille Pontet şöyle devam etti: ‘‘Mesafe ve kısıtlamalar ne olursa olsun, Spoolex firmasının tüm ekipleri her zaman dünya çapındaki müşterilerini desteklemeye kararlıdır. En önemlisi, içinde bulundukları durum ne olursa olsun, hatta müşterimizin geleneksel çalışma şekli güncellenmesi gerekse bile, yüksek kaliteli ürünler üretebilmesidir. Uyarlanabilirlik ve tam destek bizim belirgin özeliğimizdir.’’

COMMENTS