Autefa Tekstil Sektörü İçin Yenilikçi Çözümler Sundu

Daha yüksek üretkenlik, sürdürülebilirlik ve Endüstri 4.0 uyumlu çözümler, Autefa’nın Şanghay'daki ITMA Asia+ Citme fuarında öne çıkan ürünler oldu. Firma fuarda Nonwoven Teknolojisi, Ştrayhgarn Yün Taraklama Teknolojisi ve Balyalama Teknolojisi iş birimlerinden en yeni makinelerini sergiledi.

Autefa Tekstil Sektörü İçin Yenilikçi Çözümler Sundu

Autefa Solutions tekstil ekipman portföyünün tüm temel avantajları, bir dizi spesifik yeniliğe ayrıntılı şekilde odaklanılarak açıklandı. Ziyaretçiler, taraklama çapraz serme, iğneleme, aerodinamik tülbent oluşturma, spunlace üretimi ve ısı ile bağlama teknolojisinde tam nonwoven kumaş hatları için bir sistem tedarikçisi olarak Autefa’nın ekonomik ve teknik faydalarını öğrendiler.

Firma iğnelemede, patentli 3 seviyeli Kapalı Döngü Kontrol Sistemi ile izleme ve kalite iyileştirme teknikleri geliştirdi. Bir tarayıcı nihai üründeki ağırlık dağılımını değerlendirirken, kontrol sistemi çapraz sericideki kalınlığı ve buna göre tarak beslemesini ayarlıyor. 3 seviyeli Kapalı Döngü Kontrol Sistemi, kumaş kalınlığının her iki yönde de düzenli olmasını sağlayan WebMax Web Profil Kontrolünü de içeriyor. Bu, mükemmel kumaş homojenliği ile sonuçlanıyor ve bunun sonucunda malzeme ve maliyetlerde tasarruf sağlanıyor.

Elyaf tedarik zincirinin optimize edilmiş potansiyeli

Kesintisiz elyaf ve tow için tam otomatik balyalama sistemlerinde küresel bir pazar lideri olarak şirket, elyaf taşımacılığından balya makinesine, ayrıca preslenmiş, sarılı ve bağlı balyaların nakliyesi ve depolanmasına kadar tüm ürün yelpazesini sundu. Autefa Solutions’ın Uni-Fork Sistemi, elyaf üretim lojistiğindeki darboğazları ortadan kaldırıyor. Autefa Solutions, esnek balyalama konseptiyle, hızla büyüyen elyaf hat kapasiteleri için standartları belirliyor.

Kaşmir yün eğirme için tercih edilen seçenek

Doğal lifler, spor ve eğlence kıyafetlerinin yanı sıra tene yakın giysiler için popülaritesini artırmaya devam ediyor. Bu uygulamalar için daha ince mikron yünleri gereklidir. Bu da, iplikçilerin daha ince elyaf kullanarak ve daha kesin spesifikasyonlara göre iplik üretmesi gerektiği anlamına geliyor. Autefa Solutions makineleri yün, alpaka ve kaşmirde mükemmel kalitede sonuçlar sağlıyor. Hem tops hem de iplik üretiminde tutarlılık ve düzgünlük sağlayarak hassas hızlarda çalışabiliyorlar.

Mümkün olan en iyi iplik kalitesi için topslar tipik olarak 2-3 mm daha uzun oluyor. Autefa Solutions OCTIR-Dragon Multitrave kamgarn ve yarı kamgarn taraklar, topsların kalitesinden ödün vermeden yüksek verimliliği garanti ediyor. Sonuç, 14,5-32 mikron arası elyaf inceliği ve 20-150 mm arası elyaf uzunluğudur.

COMMENTS