Picanol İki Yepyeni Rapier Dokuma Makinesini Tanıttı

Dünyanın lider dokuma makinesi üreticilerinden biri olan Picanol, Şanghay’da düzenlenen ITMA Asia + Citme fuarına katıldı. Picanol, hem hava jetli hem de rapierli makine yelpazesinde yapılan birçok yeniliği sergilemenin yanı sıra iki yeni rapierli dokuma tezgâhının tanıtımını yaptı.

Picanol İki Yepyeni Rapier Dokuma Makinesini Tanıttı

Dokuma Makineleri Başkan Yardımcısı Johan Verstraete fuar hakkındaki görüşlerini şu şekilde dile getirdi: ‘‘Picanol’daki herkes, hava jetli ve rapierli dokuma tezgâhlarında piyasada mevcut olan en iyi teknolojilerin yanı sıra olağanüstü bir yerel servis ve destek ekibi sağlayarak müşterilerimize en üst seviyede yardımcı olmak konusunda son derece isteklidir. Akıllı Performans, Sürdürülebilirlik, Verilerle Yönlendirme ve Sezgisel Kontrol olarak özetlenebilecek Picanol’un dört geliştirme ilkesi tüm girişimlerimizde bize rehberlik etmektedir. Bu dört ilkeden ilham alan Ar-Ge ekibimiz, ITMA Asia + Citme’de sergilenmesi için gerçekten heyecan verici bazı yenilikler geliştirdiler. Bu yeniliklerin içerisinde iki hava jetli dokuma makinesi, düz kumaşlar için dört rapierli dokuma makinesi ve havlu kumaşı dokumak için bir rapierli ünite bulunuyor. Ayrıca Bonas standında jakarlı uygulamada ek bir rapier dokuma tezgâhı da vardı.’’

Picanol, hem hava jetli hem de rapierli makine yelpazesinde yapılan birçok yeniliği sergilemenin yanı sıra iki yeni rapierli dokuma tezgâhının tanıtımını yaptı. İlk kez görücüye çıkan GTMax-i 3.0S, denim stili dokuyarak 4 renkli armür uygulamasında tanıtıldı. Diğer rapierli dokuma tezgâhı olan GTMax-S, 380 cm tarak genişliğinde 8 renk armür uygulamasında ipek kumaş dokuyarak tanıtıldı.

Picanol ayrıca fuarda 540 cm genişliğinde serbest hareketli rapier uygulamasında bir OptiMax-i makinesini de sergiledi. Bu, belirli teknik segmentler için önemli bir inovasyon atılımını temsil ediyor.

COMMENTS