Automation Partners’in yeni ürünü: Process View OIM

'Bilgi Güçtür' ilkesini benimseyen Automation Partners 29 yıldır kumaşlar ve süreçler konusunda veri ve bilgi tedariki yapmaya odaklanıyor.

Automation Partners’in yeni ürünü: Process View OIM

‘Bilgi Güçtür’ ilkesini benimseyen Automation Partners 29 yıldır kumaşlar ve süreçler konusunda veri ve bilgi tedariki yapmaya odaklanıyor.

‘Bilgi Güçtür’. Genellikle Sir Francis Bacon’a atfedilen bu sözün asıl sahibi kesin olarak bilinmese de birçok kişi doğruluğundan şüphe etmiyor. “Endüstri 4.0” yaklaşımının hedefi de bilgiyi elde etmek için çaba harcamak.

Türkiye temsilciliğini MOM Tekstil Mümessillik firmasının yaptığı Automation Partners, ‘Bilgi güçtür’ ilkesini uyguluyor ancak bunun için sürekli iyi ve güvenilir veriler elde etmeye çalışıyor. Firma, geride bıraktığımız 29 yıl içinde, kumaş terbiye işlemleri için hassas kumaş ve proses ölçümleri yapmaya odaklandı.

Bilgi terbiye işleminin takibinde de önem taşıyor

Terbiye işlemi yöneticisi ya da bir fabrika sahibi olarak, 10 Eylül 2019 Salı günü kaç çeşit kumaş stili işlendiğini biliyor musunuz? Ya da bugün ram makinesi 3’te kaç metre kumaş terbiye edildiğini biliyor musunuz? Ram Makinesi 1, verimliliğini neye borçluydu ve şayet şimdiye kadar verimli olmadıysa neden %100 verimli olmasın?

Belki de terbiye işlemi yöneticisi “Ram makinemizde mümkün olan en yüksek verimi elde etmek için ayarları nasıl yapmalıyım?” sorusuna cevap arıyordu.

Üretim alanında kağıt üzerindeki raporlarına bakıldığında bu ve daha birçok soruya cevap vermek zordur. Veriler güncel, doğru ve konuyla alakalı mı? Kaynak güvenilir mi?

Bu yeni ürün, üretim takibi ve yönetim kararları almada ihtiyaç duyulan verileri sunuyor

Automation Partners’in yeni ürünü Process_View OIM kumaş yoğunluk ölçümü ve kontrol sistemleri hattını eksiksiz hale getiriyor ve terbiye işlemleri için gerçek zamanlı veri sağlıyor. Operatör Arayüz Modülü ile sensörler ve kontrol modülleri yönetim bilgi sistemlerine bağlanıyor.

Kullanımı kolay sezgisel operatör arayüzü, verimli ve istikrarlı bir kullanım sağlayan basitleştirilmiş operatör eğitimi sunuyor. Mevcut Automation Partners ürünlerine hızlı bağlantı ile bu güncellemeyi OCS ve SMS sistemlerine basit ve ekonomik şekilde ekleyebilirsiniz.

Kaydedilen ve OCS ve SMS sistemlerine indirilen kumaş stil reçeteleri, ram ya da sanforize makinelerinde kontrol parametrelerinin hızlı ve hatasız bir şekilde kurulmasını sağlıyor. Parti bilgileri önceden tanımlanabiliyor, vardiya başlangıcında girilebiliyor, gerektiğinde depolanabiliyor, geri çağrılabiliyor, bu sayede operatör evrak işlerini en aza indirebiliyor ve dokümantasyon hataları ile arıza süreleri de azalmış oluyor.

Tam kapsamlı raporlama özellikleri sayesinde yönetim incelemesi için kumaş stili ve üretim analizi elde ediliyor. Parti, stil, vardiya, makine bazında işlenen metraj bilgisi de bu veriler arasında yer alıyor. Makine verimliliğinin vardiya, gün ve hafta bazında kayıtları sayesinde bakım ya da operatör eğitimleri erken uyarı ile takip edilebiliyor.

Ağ bağlantısı ile veriler mevcut üretim veri tabanlarıyla paylaşılabiliyor. Sonuç olarak, zorlu pazar ortamlarında sınırlı kaynakların daha iyi yönetimi için daha fazla bilgi sağlanıyor.

Amerika

COMMENTS